Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbántottam apámat, hogyan...

Megbántottam apámat, hogyan tudnám helyrehozni?

Figyelt kérdés

Tehát, a szüleim elváltak amikor 5 éves voltam. Mint utólag megtudtam, apám bántotta anyámat, ez volt a fő oka. Így vidékre kerültem a nagymamámhoz. Ott jártam általánosba, a közeli városban középsuliba. Most visszakerültem Pestre anyámhoz egyetem miatt. Apámat mikor kicsi voltam hétvégente látogattam. Most egy panelban élnek anyámmal, csak másik házakban. Ennyit a tényekről. Na most, tudni kell apámról, hogy szeret inni. Mostanában mintha kevesebbet inna, de régebben (amikor általános sulis voltam főleg) volt hogy részegen hívott fel este. Valószínűleg csak én voltam/vagyok túl érzékeny, de nagyon megijesztett. Féltem, és ma is 21 évesen félek tőle amikor részeg. Sokszor elhordta anyámat mindennek, volt hogy mikor kicsiként mentem hozzá részegen fogadott. Ezek a rossz dolgai. Ezzel szemben nagyon érzékeny ember, nagy szíve van. Én világ életemben konfliktuskerülő voltam, csakhogy megőrizzem az igen törékeny családi békét. Nagyim és anyám is rengeteget veszekedtek, apám ugye néha részegen hívott. Középsuliban ezért egy nagyon félénk srác voltam, cseszettek is rendesen. 18 éves koromig öngyilkos akartam lenni. Egy külső tényezőnek köszönhetően (nem részletezem mert nem fontos a témát illetően) összeszedtem magam, és csináltam egy angol nyelvvizsgát meg egy emelt érettségit hogy bejussak egyetemre. Ezt azért csináltam, mert van egy dolog amit utálok: a középszerűség. Apám gondolkodásmódja pedig középszerű. Mindent hamar felad, nem törekszik arra, hogy jobb legyen neki. Ez fontos, azt mondtam a gondolkodása középszerű, nem azt, hogy ő. Ugyanis tegnap amikor számonkért, hogy miért nem látogatom gyakrabban (jogosan) ezt elmondtam neki. Nem beszéltem csúnyán, higgadtan elmondtam, miért nem szeretek a közelében lenni. Mert amikor még függőben volt, hogy felvesznek-e egyetemre, egyből azt mondta "ne keseredj el, ha nem". Tehát meg sem fordult a fejében hogy sikerül. Egész középsuliban és általánosban is egy lúzer voltam, mert nem motivált soha semmire (igaz, anyám sem, de talán ez inkább az apa dolga lenne szerintem). Én voltam, akit lehet bántani, aki mindig keresi a kompromisszumot. De egy nap meguntam ezt. Ezért mondtam el neki. Természetesen megsértődött, nem akar velem beszélni, és megakarja tagadni tőlem a lakást (anyámmal van egy közös albérletük, és úgy volt, hogy oda költözöm amíg pesten tanulok). Most nem tudom mit érezzek. Egy felől haragszom rá, mert ő részegen már mondott engem el mindennek, én meg egyszer mondok neki valamit (azt is építő jelleggel, mert nem RÁ mondtam hogy középszerű, hanem a GONDOLKODÁSÁRA). Amin lehet változtatni. Én pont hogy azt mondtam, hogy ő jobb, mint hiszi. Hogy keressen egy új nőt, mert akkor nem fogja ennyire az én társaságom igényelni. Tudom, borzasztóan hangzik. Szeretem az apámat, de nem szeretek a közelében lenni. Túl sokszor hívogatott, túlságosan lehúz a mentalitása. Szörnyen érzem magam hogy ezt írom, úgy érzem nincs igazam. Anyámék persze mellettem állnak, de nem látják amit én. Apám nem egy rossz ember. A gondolkodása rossz. Amit évek óta próbálok megváltoztatni. A rossz én vagyok. Még azt is képtelen vagyok bárkinek mondani hogy "szeretlek". Nem vagyok érzelmes (régen az voltam, sokat kaptam miatta). Apám viszont az. Igényli a társaságom- Persze jártam fel hozzá, de messze nem annyit amennyit tudtam volna. És most utál engem. Szükségem van egy külső megfigyelő véleményére. Hogyan tehetném ezt jóvá? Borzalmas vagyok bocsánatkérésben. Köszönöm hogy elolvastad

21/F



2021. okt. 10. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Pedig meg kéen próbálni normálisan bocsánatot kérni.
2021. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
10 éves kor és 50-es iq alattiak kíméljenek
2021. okt. 10. 20:40
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Jajaj! Pszichológust neked, de azonnal! Legalább egy évnyi munkája lesz veled, de inkább több! Tönkretették a gyerekkorodat, különösen ez az ember, és neked annyira nincs önbizalmad, annyira nincs helyén az önértékelésed, hogy bűntudatod van amiatt, hogy ezt nagyon lájtosan, kifejezetten az ő kérésére a tudomására hoztad! Szabad emberekre haragudni! Még akkor is, ha az illető az apád! Csak rosszat tett neked, a legjobb, amit tehetnél, hogy minden kapcsolatot megszüntetsz. Majd jönnek normális emberek az életedbe.

Az írásodat pedig tagold, mert extrém kellemetlen ezt a tagolatlan szövegzuhatagot olvasni, nem is olvastam el rendesen, csak nagyjából.

2021. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Voltam egyszer pszichológusnál, hasonlót mondott. Azt mondtam nem vagyok érzelmes, de mégis képtelen vagyok így itthagyni. Vannak jó tuljadonságai. Ha miattam csinál valamit magával abba lehet beleőrülnék.
2021. okt. 10. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csinál valamit magával, az nem miattad lesz, hanem az instabil idegállapota, az alkoholizmusa miatt. Neked ahhoz semmi közöd. Te ebben a kapcsolatban az áldozat vagy, nem az ok. Menj vissza a pszichológushoz, mert az nem egy olyan műfaj, hogy itt már egyszer voltam, akkor mehetek tovább. Fel kell dolgoznod azt, hogy nem volt olyan apád, amilyet mindenki megérdemel. Keress párkapcsolatot, amiben szeretve vagy, és akinek nyugodtan mondhatod majd, hogy szeretlek. Próbálj annyi pénzt keresni, hogy külön tudjál költözni és elkezdeni a saját önálló életedet.
2021. okt. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben kaptam tőle sms-t, hogy ne is próbáljam meg helyrehozni, mert vége. Valahol megkönnyebülést éreztem. Van egy közeli ismerősöm, vele fogok közös albérletbe menni Pesten amíg itt tanulok. És már a gondolat hogy máshol fogok lakni megkönnyebülés nekem valahol. Anyámon nem akarok tovább elősködni, nem mellesleg nem is nagyon férünk meg (én tanulnék ő meg tévézne például). 2. válaszolótól elnézést kérek a rossz tagolásért, gyorsan kellett írnom.
2021. okt. 10. 22:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Na hála istennek, ez a legjobb, ami történhetett. Most már felnőtt vagy, a rossz gyerekkort magad mögött hagyod, a saját életedet éled.
2021. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy meg tudod oldani máshogy. Tarts ki emellett a terv mellett.

Van egy olyan érzésem, hogy ezzel az sms-sel nincs vége.

Az én apám is hasonló kaliberű, ő nem iszik. Vert minket gyerek korunkban és sokszor lelépett.

Én is így tekintettem rá mint te. Mégiscsak az apám, meg én látom benne a jót blabla. Kb 24 évesen tört össze az a kép, amit dédelgettem róla, és jöttem rá, hogy csak én akartam azt a jót látni amit láttam. És onnantól nem láttam többnek, mint ami. Így hamar megszakadt a kapcsolat, mert akárhányszor találkoztunk, mindig jött a szégyelld magad szöveggel, szégyent hozok rá. Rám már nem volt hatása, ezért mondtam, hogy köszönöm, majd elszégyellem magam, ha úgy érzem, de nem érzem azt, köszönöm, boldog és elégedett vagyok. Az én szégyenemmel ő meg csak ne foglalkozzon. (Nem neki tetsző szakmát választottam) Így még jobban elszaladt vele a ló, próbált nagy hatással egyre durvább dolgokat mondani, végül megkértem, hogy menjen el, és csak akkor keressen ha bocsánatot kér. 5 évig.Nem beszéltünk. Utána is én vettem fel vele a kapcsolatot, addigra már a nevén hívtam.

2 évig tartott. Úgy alakult, hogy nagyobb projektbe kezdett, és elkezdtem neki dolgozni a karantén alatt. Amikor már nyeregben érezte magát a hatalmi pozíciójában, drámai ellentmondást nem tűrő hangon megmondta, hogy amíg nem szólítom apának, addig én oda be ne tegyem a lábam. Megköszöntem a munkát, és ott hagytam.

Azóta megint megkeresett, hogy hiányzom, de kiderült, hogy csak szívességet akart kérni, és rávenni, hogy apának hívjam.

Az sms-sel apád, csak kéreti magát, és ha nem jelentkezel, folytatni fogja a játszmáit. Légy erős, tedd tisztába magadban a dolgot, lásd annak aki valójában, és ne menj bele újra a mérgező játékaiba.

Nem kell csak rossznak látni, de ne vakítson el egy két jó tulajdonságával. Lásd annak aki, és akkor nem fog tudni bántani.

2021. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Érdekes a sztori a leírtál, valóban hasonló kaliberű a két ember. 1-2 éjféli hívás meg dögölj meg-ezős sms még biztosan fog jönni, de ha más nem letiltom a számát. Remélem hamarosan már máshol fogok lakni, és elkezdhetek élni is:)


Minden eddigi választ köszönök

2021. okt. 11. 16:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le a pitsába a számát és kezdj el megint pszichológushoz járni, mert fog kelleni az a lelki támogatás ilyen háttérrel. Utána dönts saját belátásod szerint, mennyit akarod látogatni.
2021. okt. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!