Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszom apámra, pedig már...

Haragszom apámra, pedig már meghalt. Hogyan tudnám ezt a rossz érzést feldolgozni?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista volt, ivott, verte anyamat.

Meg kiskoromban elvaltak, sosem fizetett gyerektartast, neha nyaron jott es elvitt a nagymamahoz, akit szerettem, es halalaig jartam hozza.

Azutan semmi hirem nem volt apamrol, csak amikor meghalt. A temetesere nem mentem el


Gyerek koromban sokat nelkuloztunk, 4-en laktunk egy szobaban (van ket lanytesom) volt, hogy telen futeni sem tudtunk.


Mindezt azert mert apam az italt jobban szerette mint a sajat gyerekeit.


Nem tudom ezt feldolgozni es megbocsatani neki, de ez a harag engem is felorol. Jo lenne ezen tul esni.


2021. okt. 10. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
ezzel már lehet, hogy érdemes lenne szakembert felkeresni
2021. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Menj ki a sírjához, lehet, hogy ott el tudod engedni végleg, ha látod hol nyugszik.

Ha utána sem megy az elengedés,akkor szerintem is keress fel szakembert.

2021. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Írj neki egy levelet, írj le bennem mindent. Aztán vidd ki a sírjához és égesd el.
2021. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Posztoló, hat nagyon aterzem a helyzetedet. Valóban jó lenne ezt egy szakemberrel meglepned. Ha azzal mégsem, akkor vhogy ki kene dühöngened magadat, párnát utve, levelet írva, vagy mindkettő.

A megbocsajtasrol viszont annyit, h nem kell megbocsajtanod…de haragudnod se. A megbocsajtas azt jelenti, h elfogadod azt, h ő ilyen volt. A harag azért harag, m az meg azt jelenti h nem fogadod el h ivott és nem foglalkozott veletek…pedig a tény az, h ivott és nem foglalkozott veletek. A megbocsajtassal nem legitimalod a tetteit és az életvitelét, hanem kimondod: akármennyire is faj, de a tény az, h ő ilyen volt. Szóval kiduhongod magad a serelmeid miatt és utána elfogadod a tényt, h apad egy alki sz@rkupac volt (ami ellen se akkor, mostmár meg végképp nem tudsz tenni). (Nekem is az volt az apám, már nem el, és anyám is az.)

Bárhogy is, sok sikert! Ja, és nem miatta fontos, hanem magad miatt.

2021. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Éleszd fel és mond el neki őszintén a gondolataidat. Mégis mit vársz, mit mondjunk?
2021. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Éldd az életed, ha nem gondolsz a dologra akkor nem fog ugymond zavarni.
2021. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Én is ebben nőttem fel, annyi különbséggel, hogy minket még a nagymamához sem vitt el. Kb le sem szarta a gyerekeit. Én úgy dolgoztam fel, hogy építettem a saját életem és nem foglalkoztam mással, bár bennem harag sosem volt, attól nem lesz jobb, ha haragszol. Mi ahhoz szoktunk gyerekként, hogy semmit sem kaptunk, még egy jó szót sem és nem is várunk semmit most sem. Ma már van párom és gyerekem. Érdekes, hogy nekem inkább azóta jut többet eszembe, hogy hogy tudott így viselkedni valaki a saját gyerekével, mióta nekem is van. Döbbenet, és sajnos nagyon sok ilyen ember van. Mondjuk nem is engedem a gyerekem közelébe, nincs szüksége a fiamnak egy ilyen érzéketlen, önző ember társaságára. Egyébként a családi veszekedéseket és verekedéseket, ivászatot nehéz volt feldolgozni, konkrétan rettegésben éltünk. Az már megváltás volt, mikor elváltak. Azt tudom mondani, hogy éld az életed és ne légy olyan ember, mint az apád
2021. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!