Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Árt vagy használ a gendersemle...

Árt vagy használ a gendersemleges nevelés?

Figyelt kérdés
2021. okt. 13. 21:02
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
94%

29-es:

Szerintem a séf dolog kicsit más tál tészta.

Mármint persze, nagyon gáz, hogy még mindig a nőnek van a konyhába a helye, de az, hogy a férfiak jobb szakácsok elég meredek állítás.


Inkább ott van a probléma, hogy a terhesség, gyereknevelés nőkre háruló feladat (ez sem jó, és persze egyre több apa veszi ki a részét a nevelésben, de maradjuk a klasszikus családmodellnél) és az éves kiesés a karriert is nagyon meg tudja törni. Nem is beszélve arról, hogy a legtöbb háztartásban még mindig a nő feladata ételt tolni a férj és gyerekek elé, és ilyenkor kinek van kedve még unalmába Michelin csillagos kajákat készíteni két gyereksírás közepette?

2021. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

#30

Nekem erről még az jutott eszembe, hogy láttam kisbaba leggingset, és az csak kislány osztályon volt. Fiúcska osztályon van rendes nadrág, melegítő, stb, de nem tudom felfogni, hogy valaki halál komolyan azt gondolta, hogy egy húsis-kisbaba majd feszülős rózsaszín leggingbe lesz.

2021. okt. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
22%

30/32.

Téged zavar, hogy a lányos ruhák csak fodrosak, díszesek.

A lányod lehet, hogy nem zavarná.

Egyébként sztem be lehet szerezni sima, nem túldíszitett holmikat is, nem minden lány ruha flitteres. (Amit én pl.nem is szeretek, mert sztem veszélyes, amikor a gyerek leszedegeti, és enni kezdi)

Szóval ez csak sarkítás.


A Mancs őrjáratos ruhák szerintem semlegesek, mint a Bing figura.


Engem továbbra is zavarna, ha a jövőben csak zöld, szürke holmikat lehetne kapni, sivár, fantáziátlan kialakítással.


Az unokahúgom például imádja a díszes, színes-szagos ruhákat.

Őt nem lehetne meggyőzni a gender semlegességről.


Más.


Ami pedig azt illeti, hogy ha valaki lánynak születik, akkor neki kell minden férfi családtag után takarítania.

Szerintem ez nem gender kérdése. Ez nevelés kérdése.

Evidencia, hogy egy fiútól is el kell várni, hogy rendet tartson a szobájában, és ne a lánytestvére legyen a cseléd.

Ez a szülők nevelési hibája.

Ilyen fiúknak később sem fog örülni a feleségük....

A szakmákat illetően a tabuk már szerintem ledőltek.

Lehet, hogy valaki még felvonja a szemöldökét egy női kamionsofőr láttán, de ez már szerintem nem téma.

2021. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a gyerek az gyerek, teljesen felesleges bármit is belemagyarázni ebbe. Nekem öcsém van, egész gyerekkoromban fára másztunk, építettünk, autóztunk, kardoztunk, játékpisztollyal játszottunk.


Viszonylag normális felnőtt nő lett belőlem (úgy is nézek ki) és férjhez is mentem. Ellenben jobban szeretek a mai napig barkácsolni, kerti munkát végezni és festeni, fúrni-faragni, mint főzni vagy plázába járni. De szerintem ez nem számít defektnek, csupán más az érdeklődési köröm és el tudom dönteni, hogy milyen nemű vagyok.


A természet pedig tudja mi a dolga, ha Gizikének p.ncija van, akkor ő lány és valószínűleg az is marad. Akkor is, ha autószerelő lesz.

2021. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólással.

A gyerek az gyerek, hagyni kell gyereknek lenni, kibontakozni, támogatni abban, ami érdekli.

Ez a téma most divat, és sokkal inkább a szülőkről szól, és nem a gyerekről.

Gyakorlatilag, mondhatni, hogy ez egy új vallás.

De szerencsére azért a gyerekek el tudják dönteni, mit szeretnek.

Az a lényeg, hogy a szülő ne menjen nagyon szembe ezzel az akarattal.

(Ésszerű kereteken belül gondolom persze. Szóval, ha a gyerek gyufával akar játszani, azt nyilván ne hagyjuk.) :D

2021. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
16%
Árt. Összezavarja a gyereket. De pl. ha kislány autókkal akar játszani azt még szerintem engedni kéne mert semmi gond nincs azzal. Attól még később lehet nőies mert autós csaj lesz belőle. De ha kisfiú női ruhába akar öltözni, meg érzelgős, meg mondja hogy ő csak lányként érezné jól magát azt el kell nyomni benne. Egyrészt rohadt sokat fog kapni a környezetétől emiatt ami még rosszabb lesz mint az ha nem lehet önmaga.
2021. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 Mansour ***** válasza:
27%

"És amúgy tök jól írja a 10-es válaszoló, régen nem létezett ez a fogalom, mégsem volt ez ekkora probléma, mint az elmúlt években. Ez is mutatja, hogy társadalmilag erősen visszafelé fejlődünk."

Azért elgondolkodtató, hogy ez a "visszafejlődés" akkor indult be, amikor elkezdték ideológiaként nyomni az elfogadást és akkor erősödött fel igazán, amikor a baloldal a zászlajára tűzte az LMBTQ-ügyet.

2021. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
98%
Hogy ártana? Ez csak arról szól, hogy nem baszogatod a gyereket ha "nem a saját nemének megfelelő" dolgok érdeklik. Az öcsém szorongásos lett mert az egyik hülye rokonom agresszív hangnemben ment neki mert babázni akart négy évesen, az unokahúgomat - a fent említett rokon az anyja- meg megtépte a kedves "anyuka", mikor autóval akart játszani, mert "bu.zi lesz" ha nem babázik hanem autózni akar lány létére.. Na ez az ártalmas, nem az ha nem baszogatják a gyereket.
2021. okt. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

#33

Én a 32-es vagyok és szerintem félreértettél. Semmi bajom nincs azzal, hogy a lányom majd a flitteres, jégvarázsos, rózsaszín, tüllős, puha szőrős dolgokat akarja majd megvetetni. Nekem azzal van bajom, hogy jelenleg a ruhaboltok egy része nyomassa már azt is, hogy egy kisbabát leggingsbe tegyünk mert a nőkön az alakot kiemelő dolgok állnak jól és a kisbabát egyből neveljük erre, holott a pufi-husis testén nem úgy fog állni egy leggings mint egy felnőtt nőn. Én csak azt nem értékelem, hogy bezzeg fiúknak normális gatyákat tudnak gyártani.

2021. okt. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

36-os:

"De ha kisfiú női ruhába akar öltözni, meg érzelgős, meg mondja hogy ő csak lányként érezné jól magát azt el kell nyomni benne."

Miivaaan?


Te vágod milyen következménye lehet annak ha nem engeded a kisfiadat sírni és érezni? Tudod milyen komplexusokat okozol majd neki? Tudod ugye, hogy ez majd a párkeresésre is kihat?

2021. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!