Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a kamaszlányommal?

Mi lehet a kamaszlányommal?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben nagyon megváltozott, nemtudom mi lelte. Nagy hangulatingadozásai vannak, hol mosolyogni látom, hol flegma mindenkivel. Iskolában tudtommal nincs gond vele, viszonylag jól is tanul. Sokszor látom szomorkásnak, ma este mikor bementem a szobájába, észrevettem, hogy sír. Megkérdeztem, hogy mi a baj, de nem válaszolt. Majd kimentem, nem akartam faggatni. Később se mondta el miért sírt, csak azt felelte, hogy fáradt volt, és rosszkedvű. Gondoltam arra hogy hiányzik neki egy barátnője aki elég messze lakik, régen találkoztak, de miatta ennyire nem sírna szerintem. Sose láttam még így őt.. Nem tudom mit tehetnék és vajon miért nem beszél? Jó a kapcsolatunk, mindent meg szoktunk beszélni.

2021. okt. 13. 21:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Egy egészségügyisnek azért illene tudni, hogy egy tinédzsernél normális a hangulatingadozás
2021. okt. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
A tini kor hát jaj, én hogy szenvedtem, úristen. Ezek gyötörtek: Hogy lesz barátnőm, mi lesz belőlem, merre tanuljak tovább, tényleg nincs Isten, milyen butának tűnik az anyám, miért hagyott el az apám, hogy a fenébe szólítsam meg azt a lányt, miért szeretnek a többiek ilyen ócska zenéket, miért ilyen érthetetlen a kémia, miért nem tudunk hi-fi tornyot venni, stb. :-) A tini fiatal felnőtt, egyrészt ott a feladat előtte, hogy lassan majd önállóvá kell válnia, meg le kell válnia a szüleiről, meg párt kell találnia, csupa hatalmas feladat. :-) Jól tetted, hogy nem faggattad! Azt olvastam valahol, hogy ha mindent elmondhat a gyerek, mert nem fél, hogy ráripakodnak, akkor mindent el is fog mondani. Ez nem lehet könnyű! Esetleg mesélj neki a saját fiatalságodról, hogy te miket éreztél akkoriban, milyen kérdések foglalkoztattak, hátha ez megnyitja. 48f
2021. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, kicsit olvass kérlek utána legalább a depresszió, szorongás, evészavarok tüneteinek, egyáltalán nem szabad tinikorban elbagatellizálni az ilyen jellegű problémákat, mert ha nem oldódnak meg, később csak rosszabb lesz. Nekem anyám szart az ilyenekre, húsz évesen terápiára kell járnom, depresszióval és szociális szorongással diagnosztizáltak egyelőre, de még nincs vége a dolognak. Ha nem változik a helyzet, keressetek fel egy pszichológust, mielőtt nagyobb baj lesz.
2021. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azt a stratégiát követném, hogy egy jobb (nem stresszes éppen) pillanatában nagyon szárazon elmondanám neki tíz mondatban, hogy tudnia kell, hogy ha bármi, tényleg Bármi probléma van, akkor elmondhatja, nem fogsz semmiféle agresszív szülői beavatkozást művelni, nem fogsz összeomlani, illetve hogy ez Nem vallatás, nem kötelező elmondania, csak félsz, hogy valami komoly dologról van szó és tudod, hogy nincs rosszabb annál, mint amikor egyedül maradsz a problémáiddal. Illetve érdemes felajánlani neki, hogy szóljon, ha olyasmiről van szó, amiről beszélnie kéne valakivel, de nem veled - és akkor kerestek erre valami megoldást.

Ezután bátran felállhatsz, hogy hacsak ő nem akar valamit, akkor mehettek is tovább.


Én ezt valami közös tevékenység elé időzíteném, amikor amúgy időt töltötök együtt, de van valami praktikus tennivaló (bevásárlás, faaprítás a kertben, tudomisén mit csináltok)


És mindenesetre valamikor a közeli jövőben megpróbálnám megszervezni azt is, hogy a barátnővel legyen egy közös napjuk, ha ennyire ragaszkodnak egymáshoz - persze szigorúan a lányod megkérdezése után.

2021. okt. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
#14 - így-így!
2021. okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen a kamaszkor :). Én 16 éves lányként nagyon hasonló vagyok. Olyan hangulatingadozásaim vannak, hogy csak na... Néha teljesen ok nélkül rámjön a sírógörcs, máskor boldogságfelhőkön lebegek, szintén ok nélkül. Vele is ilyesmi lehet a helyzet. Szerintem ne aggódj emiatt, ha el akar majd mondani valamit, úgyis megteszi.
2021. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
A lényeg, hogy bármit mond el neked, ne baszd le, mert akkor lehet többet nem mondd el semmit. Ha nagyon sír akkor megölelheted, megsimogathatod a fejét, hogy tudja nincs egyedül. Ha kellemetlen neki akkor szól. Ha esetleg koabál akkor ne vedd magadra. Sajnos ilyen a tini kor, vedd figyelembe, hogy a legkisebb problémái is olyanok lehetnek neki mint pl neked ez a probléma. Ne mondj neki olyat ha pl visszautasították, hogy majd lesz másik meg hasonlók. Nagyon rosszul tudnak esni az ilyen mondatok.
2021. okt. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként én is rettenet labilisan viselkedtem. Néha az egekben jártam a boldogságtól, máskor meg sírtam, és nem beszéltem.


Mikor kedvem volt, akkor igen, és bármiről, de kegyetlenül be tudtam zárkózni a világomba :D

2021. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem venném félvállról, mindenképp kipuhatolnám mi van vele.

Lehet hogy csak kamasz hangulatingadozás, de lehet baj is mögötte.

Nem részletezném, de érdemes beszélni vele, figyelni a részletekre.

2021. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni azt, aki azt írja, nem szabad félvállról venni? Mi nyögjük a következményeit annak, hogy a mi szüleink félvállról vették a problémáinkat.
2021. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!