Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljem el a bűntudato...

Hogyan viseljem el a bűntudatot, hogy nem akarok találkozni anyámmal?

Figyelt kérdés

Utoljára nyár elején találkoztunk, azóta hiába hív, nekem nincs hozzá kedvem/energiám. Idén fejeztem be az egyetemet, évek óta külön élek egy másik városban, és mindig hív, hogy menjek néha haza, főzne nekem valami finomat, vagy átjönne hozzám ő és megnézhetnénk egy filmet, de én nem tudom őt elviselni. Nagyon nárcisztikus, az egész gyerekkoromat tönkretette, és ha találkozunk, akkor folyamatosan kritizál és irányítgat. Évente 1x letudom a találkozást, és ennyi, Karácsonyra is mindig kitalálok valamit, most szerencsére itt volt a covid, úgyhogy azt tudtam mondani, hogy karanténozok. Akinek nem volt nárcisztikus anyja, az nem érti, hogy mekkora vasidegzet kell az ilyen emberekhez, de én egy idő után feladtam, mert konkrétan rosszul lettem, megbetegedtem minden találkozás után.

Ugyanakkor bűntudatom van, mert tudom hogy magányos, de nem bírom elviselni 10 percig sem.


Járok pszichológushoz, de csak bólogat, semmi konkrét tanácsot nem ad.


2021. okt. 15. 17:10
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
88%

Pont ahogy a 12-es írja!

Úgy kell a gyereket nevelni, hogy amikor felnő, szívesen keressen, akarjon időt tölteni a szülővel. Aki pedig gyereket vállal, az számoljon azzal, hogy a gyereket lehetőségei szerint anyagilag támogatni kell.

Az én anyám is nárci, úgyhogy totál megértelek Kérdező. Anir én csináltam, az mindig szar volt, mindenért leb#szott, sose dicsért meg. Ha valamiben jó voltam, azt nem csinálhattam valami mondvacsinált indokkal. Még az esküvőm napján se volt képes annyit mondani, hogy szép vagyok. Pedig, most bocsi, de tényleg gyönyörű menyasszony voltam 😂 (tudom hogy hangzik) xD

Amikor az iskolába kellett venni valamit, non stop puffogott, hogy mennyibe kerülök, stb. Nagyon nem keresem.

2021. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!