Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleidnél nem volt...

Ha a szüleidnél nem volt pénzügyi tudatossàg, Te hogy tanultad meg?

Figyelt kérdés
Példàul, hogy takarékot rakni, félretenni hàzra, nyugdíjra, beosztani a havi fizetést, hitelekkel kapcsolatosan,hogy ne adósodj el, stb.
2021. okt. 15. 17:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a netről tanultam.

A szüleim dolgos emberek voltak, de nem tudtak a pénzzel bánni (plusz deviza hitel...). Hát gyakran volt, hogy hó végére már nem nagyon fértek bele dolgok. Többször volt családi kölcsön.

Na én eldöntöttem,a mikor munkába álltam, hogy nálam ez nem lesz. Az én gyerekeim nem féljenek attól, hogy miből tudom-e majd a számlákat kifizetni.

Neten futottam bele cikkekbe, amik ezt ösztönözték (én angolul olvasom, a Kiszámoló stílusa nekem sem tetszik). Nagyon sok egyszerű tippet olvastam, azokat kezdtem el használni eleinte (költségek írása, költségvetés elkészítése, hó elején félrerakás és a többiből gazdálkodás stb), aztán ahogy ezek természetessé váltak már egyre többet olvastam és egyre többet tanultam.

Most már van pénzügyi tartalékom, állampapírom stb. Még van hová fejlődni, de már most nagyobb biztonságba vagyok, mint a szüleim.


28/N

2021. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Zavarni kezdett, hogy sokszor ételre nem jut pénzem hónap végén, akkor még gimis voltam, de már albérletben laktam. Elkezdtem azt, hogy eltettem a zsebpénzem egy részét, amihez akkor sem nyúltam hozzá, hogyha nagyon kellett volna valami másra. Akkor még nem volt más bevételem, csak amit a szüleim adtak, így sokszor az evésen spóroltam. Nem volt egy jó időszak, de amikor elkezdtem diákmunkázni, akkor kezdtem el jobban gyűjtögetni. Bár azóta már főállásban dolgozok és még mindig elérhetetlen egy minigarzon ára is, így a lelkesedésem változó. De azért sok kicsi sokra megy, a néhány ezres vásárlásokon is lehet spórolni és éves szinten azert már nagyobb összeg jön össze. A szüleim még mindig azt mondják, hogy inkább költsem el úgyis kevés a fizetésem, minek spórolni, úgyis elérhetetlen a saját lakás. Majd lesz ami lesz... Én azért örülök, hogy nem hallgattam rájuk. :) Ha nem is egy nagy összeg, de azért a semminél jobb, ami összegyűlt eddig.
2021. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!