Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Megoldás?

Mit csináljak? Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok,18 éves ​vagyok, fiú.

1 évem van vissza az érettségiig,ezen kívül, van egy karosszérialakatos szakmám.


Jópár éve olyan nálunk a hangulat, hogy van,hogy 1-2 napig nincs veszekedés, van mikor akár 1 hétig. Anyám elég kevés értelemmel rendelkezik,és a családjával foglalkozik a nap nagy részében (na,nem a miénkkel,hanem a születési családjával) akik.. hát finoman fogalmazva køcsogok. És nem mondok többet..


Állandóan idegeskedik rajtuk, utána meg mi szívjuk meg.. De pl. Előfordul az is, hogy azért ordít,mert merek szólni, hogy legyen szíves kimenni cigizni,mert megfulladok.


Apám nekem panaszkodik, hogy dögölne már meg, meg ilyenek,meghogy anyám milyen idióta.


Anyám meg apámat köpködi ki..


Én erre nem vagyok kíváncsi,de tényleg..


Arról nem beszélve,hogy elég alacsony szinten élünk. (Akarok venni valamit már a 2000Ft drágának számít) szóval,a körülményeket nem kell leírom szerintem.


És NEM! Nem ez a fő probléma, hogy szegények vagyunk,hanem ez a felfogás,a sok hülyeség,...


Annyira elegem van ebből..


Összes osztálytársam kocsival jár, én meg busszal.


És NEM! Nem tették alájuk, hanem dolgoztak. De nekem ezt sem szabad, mert mondtam anyámnak, hogy elmegyek diák melóra hétvégén a Tescóba és akkor megcsinálom a jogsit.. Mi volt a válasz? Te? Há' ne menjél a Tescóba!


Annyira elegem van,hogy azon gondolkozok otthagyom az iskolát és elmegyek dolgozni valamilyen nagyobb városba,ahol kapok szállást.


Egyetemre meg nem fognak felvenni,mert nem tudok emeltezni semmiből,mivel szakma utáni 2 éves képzésen vagyok és kéne magán tanár de arra ugye nincs pénzünk.


Mi ilyen helyzetben a "jó" megoldás?


Privátban leírok bármit,ha kell!


Köszi,ha segítesz..



2021. okt. 22. 15:09
1 2 3 4
 1/33 kovpet ***** válasza:
100%
Végezd el a sulit és keresd betegre magad karosszériásként. Most nagy hiányszakma.
2021. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem dolgozol, de kozben szegenyek vagytok, akkor nyilvanvaloan sok penz 2 ezer a szuleidnek. Ez van. Jogsit meg felesleges leraknod, ha utana egy autot se tudsz megvenni es fenntartani, de persze ez csak az en velemenyem, kinek mi a prioritas. Sokan eheznek es anyucinal laknak 40 evesen is, de autojuk az van, mert kell. Csak tudnam minek :DD


Egyebkent meg 18 elmultal, nem nagyon tilthat el a munkatol es semmitol sem, legyel mar picit tokosebb. Ugyis utalsz otthon lenni, legalabb akkor sem kell. Szoritsd ossze a fogaidat es bird ki otthon, vegezd el az iskolat, aztan arra mesz, ahova akarsz. De penz nelkul nem fogsz tudni elkoltozni.

2021. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Bird ki azt a kis időd vegezd el a szakmád, jó szakmát választottál ezzel nem lesz nehéz elhelyezkedni, utána jöhet a költözés, és éld a saját életed, nyugalomban
2021. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Kicsit félre értettétek! A szakmám már megvan! Már csak az érettségiért hajtok...
2021. okt. 22. 16:16
 5/33 A kérdező kommentje:

És köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen,tudom. Hála isten jó szakmám van! :3

2021. okt. 22. 16:20
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
MOndjuk az se árt hozzá, ha jól is csinálod, mert a jó karosszérialakatosokat ekresik igazán.
2021. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Oke, hogy van szakmad, de legyen meg az erettsegid is! Azt meg be kell fejezned, szerintem senki nem ertett felre semmit.
2021. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
Hát az 2 év még nagyon lassú és hosszú 2 év lesz neked. Magamat ismerve én ott hagynám a sulit és elmennék dolgozni. Az érettségit is bármikor meg lehet csinálni. Szednék össze egy kis pénzt csinálnám a jogsit keresnék kocsit és mehet az érettségi. Ebben a házban és a családdal tuti hogy nem maradnék egy hónapot se tovább.
2021. okt. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
#8 Van benne igazság amit mondasz.. De ha fel is vesznek dolgozni,hogyan fizessen az albérletet? Gondoltam elmegyek audiva hátha kapok szállást? Elvileg megvan ott 3 műszakban a 4kilo
2021. okt. 22. 17:05
 10/33 A kérdező kommentje:
Audiba*
2021. okt. 22. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!