Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja a szüleimet,...

Miért zavarja a szüleimet, hogy engem érdekel a politika?19

Figyelt kérdés

Családon belül nem szokás politizálni, max a helyi vezetés, esetleg a kormánypárt szidása fordul elő nagyritkán, de ennyi, semmi konkrét, hogy akkor ki mit látna helyesnek, ki mit gondol és miért jellegű beszélgetés. Igazából én nem is erőltetem a témát, szóba se hozom, tehát semmi zavaró nincs benne szerintem. Max akkor lehet érzékelni, hogy engem érdekel a téma, ha takarítom a szobámat és egy-egy aktualitás vitát meghallgatok füles nélkül, csak akkor hallja bárki is, ha bejön a szobámba mert mondani akar valamit, vagy épp valamelyikőjük elsétál mögöttem és belelát, hogy mit olvasok és pont politikai téma.

Ennek ellenére mindig gúnyos megjegyzéseket kapok, hogy ez engem miért érdekel, már megint hülyeségekke foglalkozok, stb. Illetve előszeretettel szóvá teszik, hogy őket zavarja, hogy ez a téma engem érdekel. Slusszpoén, az ő minimális megnyilvánulásaikat értelmezve, nagyobbrészt ugyanazok a "dolgok" ellenszenvesek, tehát még csak nem is a véleménybeli éles különbség zavarja őket, hanem pusztán az, hogy a szinte semminél és nagyon felszínnél jobban érdekel, hogy ilyen téren mi történik a világban, országban.


Én meg nem értem, hogy ez miért zavarja őket, amikor kb érzékelni is alig lehet ezt az "érdeklődési körömet" illetve nem beszélek róla velük. Konkrétan mi is a probléma akkor?



2021. okt. 22. 19:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem foglalkozz velük, ámen.
2021. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
kérdezd meg
2021. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem rosszul érinti őket, hogy tájékozottabb leszel náluk, kevesebbnek érzik magukat tőle. Valószínűleg ők csak szeretnek 1-2 egyszerűbb, feltűnőbb politikai húzáson puffogni, de amúgy nem nagyon tudják ki kicsoda, kinek mi a feladata, általában véve nem sokat tudnak a politikáról, gazdaságról.


Sok szülő nem bírja, ha a gyereke túltesz rajta, mert nem lehet, hogy akit ők csinálták, az több legyen náluk valamiben, vagy jobban tudjon valamit, többet tudjon valamiről.

2021. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Magukból indulnak ki. Ha őket nem érdekli, akkor biztos hülyeség.
2021. okt. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert volt idő amikor tabu volt.
2021. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ne előttük olvasd meg ne olyan hangerővel hallgasd, ilyen egyszerű.
2021. okt. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De miért ne olvashatnék el egy cikket halál nyugodtan egy reggeli tea közben hétvégén a saját eszközömön? Ha emiatt felugrik a téma, rajtam kívül úgyse látja más. Ráadásul a szobámból se hallatszik ki egy videó sem, de ha mondjuk valaki belép akkor nyilván hallja, mert én olyan hangerő hallom, hogy én halljam a szobában
2021. okt. 22. 22:27
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Nos, nem tetszik nekik, ez tény, de segíteni azzal tudsz, ha megpróbálod úgy intézni, hogy kevesebbet lássák, ez mindössze a megoldás része, arra a kérdésre, hogy miért nem szeretik, arra választ meg csak ők maguk adhatnak, de szerintem felesleges erről kérdezősködni, jobb a békesség alapon.
2021. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
szerintem ez hülyeség. miért ne foglalkozhatna azzal, ami érdekli? nehogy már ez valami negatívum legyen. gondolom ő sem szól bele, hogy mások mivel foglalkoznak a családban.
2021. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
89%

Velem is ilyesmi van.



Ha beszélgetünk és szóbajön a politika az rendben van, de ha elmondom a véleményem, csupán 1-2 mondat erejéig, akkor már jön hogy te agymosott vagy, mit érdekel a politika ilyesmi.



Nagy fidesz fanok, ami engem nem zavar, az se hogy szidják az ellenzékieket.


De hogy állandóan gyurcsányoznak meg migránsoznak az már nagyon idegesítő.

2021. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!