Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt fejjel hol van az a...

Felnőtt fejjel hol van az a pont ahonnan levennétek a kezeteket egy önpusztító és makacs, "nemkellnekemasegítség" szülőről?

Figyelt kérdés

Nem árulok el túl sokat, szándékosan. Mentális problémái időszakosak, van hogy a piához is fordul és ez még nem minden. Amikor nincs jól akkor "jól vagyok, nem kell a segítség", amikor jól van és már nem a betegség beszél belőle hanem ő maga akkor "nem voltam jól de már jól vagyok, nem kell a segítség". Úgy érzem hogy (kimondom) egészséges állapotában is egy gyáva alak.

Közben lassan tönkremegyek az idegtől. Volt hogy eltűnt és úgy kellett bejelenteni az eltűnését a rendőrségen, közben minket megevett az ideg. Másnap előkerült, beszélt vele szakember, kapott gyógyszert majd elengedték azzal hogy rendszeresen járjon pszichológushoz. Nem ment el. Igaz hogy jól lett de pszichológushoz akkor se ment el pedig ez nem az első és nem is a második "hulláma" volt.

Nem az a problémám hogy mentális problémája volt/van hanem hogy egészségesen se hajlandó szembenézni a problémáival, és így mindenki más is szenved.



2021. okt. 23. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogadja el a segítséget, rá kell hagyni, nem lehet kényszeríteni.
2021. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt embernek nem lehet jobban segíteni ennél ha egyszer nem akarja.
2021. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
amikor jól van, akkor sem egészséges. de nagyon nehéz lehet. sajnos kényszeríteni nem lehet
2021. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, mert ilyenkor nehéz racionálisan cselekedni, amikor szülőről van szó. Magamat ismerve, érettségi után felőlem fel is fordulhatott volna, de ki tudja, hogy hogy viselkednék élesben.
2021. okt. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor hiába vázolok fel neki lehetőségeket a segítségre, ő ignorálja. Na, onnantól kezdve azt tesz az életével, amit akar.
2021. okt. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ez annál sokkal jobb mintha a fordítottja lenne, rádakaszkodna, beköltözne hozzád, nálad dajdajozna és élősködne rajtad.

Megmondta, hogy nem kell segítség, gondolom hivatalosan beszamítható felnőtt ember. Akkor meg?

Tartsd vele a kapcsolatot valamennyire rendszeresen, tudja hogy elérhet ha baj van, és ennyi. Nem a gyereked.

2021. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek téged is, de őt is.

Te nyilván aggódsz érte, mert szereted.

Ő pedig nem akar mások terhére lenni, ezért mondja, hogy "jól van" és "nem kell neki segítség".

És ő is pont azért csinálja ezt, mert szeret téged és nem akar terhelni a problémáival.

Ez egy nagyon nehéz helyzet, de egy őszinte, komolya beszélgetést (amikor éppen "normális") mindenképpen megejtenék vele.

Szerintem amúgy te is kérhetsz tanácsot szakembertől, hogy ilyen esetben mi a teendő.

2021. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
*komoly
2021. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Ha nem okoz nektek külön kárt / fájdalmat, (veszekedik/tör-zúz stb..), akkor próbáld meg elfogadni. Tudom, én is azt mondtam, hogy soha nem fogom elfogadni, hogy apám piás, de végül mégis elfogadtam, hogy ez hozzá tartozik sajnos. Már nem él, de legalább az utolsó éveiben jó volt a kapcsolatunk, nem maradt kifejezetlen az egymás iránti szeretetünk.

Egy nagy levegővétel után légy teljesen egyszerűen őszinte vele, mondd el, hogy nem akarod megváltoztatni, ő a te apád, neki köszönheted a léted, azt is, hogy olyan (jó ember) lettél, amilyen, csak jót akarsz, de szereted őt így is - úgy is, csak szeretnéd, ha tovább veletek lenne, és ezért ő is tehetne azzal, hogy kicsit vigyáz magára.

2021. okt. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!