Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezen információk tudatában...

Ezen információk tudatában oda adnátok édesanyátoknak a lakásotokat és fizetnétek rá a hitel?

Figyelt kérdés

Próbálom, tömören felesleges részletekbe nem menően leírni.

15 éves koromig nagymamám házában éltünk a felsőszinten édesanyám a fiatalabb testvérem és édesapám a válásig.

Majd nagymamám elhunyt ésnyám pedig megörökölte a házat.

Mamámat szinte else temettük amikor is közölte velem, hogy én azzal, hogy megszülettem tönkretettem az életét, Ő még nem akart gyereket.

Mamám nekem mindig azt mondta, hogy csak otthon ült és ezért szült. Mama pedig vállalta, hogy felnevel ami halálláig így is volt. Jobbat nem is kívánhattam.

Sikerült elevickélnem, leérettségizni és elkezdeni rendbe szedni az életem.

22-23 voltam amikor először megkeresett a húgom az egyetemi kezdéshez szeretett volna pénzt, nem tudtam de valahogy nem is akartam segíteni, nem a testvéremnek éanyámnak.

Teltek az évek egyre sűrűbben kerestek meg.

A testvéremmel egész jó kapcsolatom lett, többszőr segítettem neki, néha anyagilag is.

Majd végül 30 éves lettem megteremtettem szinte mindent amiről álmodtam.

Egy lakást is amire hitelt vettem fel, a lakói pedig egy gimnáziumi barátnőm a két kislányával a törlesztőért cserébe.

Éanyám párhónapja megkeresett szint vallott rengeteg mindent elmesélt a sajátálláspontja szerint.

Ő úgy vélekedik mamám választott el tőle.

Neki pedig nem volt másválasztása.

A csaladi házat azóta elherdálták, több hitelt is vettek fel amit végül nem tudtak fizetni.

Rengeteget ivott is stb.

Jelenleg munkanélküli tömérdek adóssággal.

A húgomnál húzza meg magát egy ideje. Aminek a testvérem párja akié a lakás is kicsit sem örül.

Éanyám a húgommal karöltve azt szeretné, hogy az én lakásomba költözzön, hogy én fizessem a lakástörlesztőm a hugomék pedig segítenének neki az egyéb anyagi dolgokban.

Ehez nekem rengeteg pénzt kellene feláldoznom amit lehet, hogy egy nyaralásból vagy néhány drágább ruha vásárárából ki tudnék spórolni, de akkor is magamtól veszem el.

Ha a húgomék nem fizetik ki neki a rezsit akkor az szintén a mi kasszánk bánja. Egy régi és megbízható barátnőt kellene két kicsivel az utcára tennem(ugyan nyílván más albérletben is gond nélkül boldogulnának)

A párom ugyan anyagilag segítene ésnyámnak de azt nem szeretné, hogy a lakásomban éljen.

Köszönöm ha végigolvastad, talán csak megerősítésre van szükségem.


2021. okt. 25. 21:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
99%
Ne vedd oda, mert sose teszed ki.
2021. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
94%

Semmiképp ne tedd ki a barátnődet. Te maradsz szarban. Keressetek neki olcsó albérletet, aminek a felét fizeted, másik felét meg a hugod.

Ha beköltözne, a lakást elfelejtheted. Eladni sem tudnád, ha mondjuk családot alapítasz és nagyobba költöznél. Mert jaj, utcára tennéd a saját anyádat...

A rezsit meg max pár hónapig fizetné a hugod, aztán elmaradozna.


Ha kell, hazudj! Mondd, hogy 5 éves szerződést kötöttetek az albérletre!

2021. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Na jól jegyezd meg és emlékezz majd rá:

Ha bármiben is segíted, akkor ott, azon a ponton rontod el az életedet. Hugod bármit megígér, csak anyád menjen onnan el. Ha elment , nem fog fizetni semmit.Anyád rádakaszkodik, pénzelned kell , lakhatást adni a s.gge alá, és ujra masszivan inni fog, mert lesz pénze rá és megteheti. Ha mindent elherdáltak, sehonnan nem fogod visszakapni a rááldozott pénzedet. A pároddal a kapcsolatod rá fog menni erre. Szakítani fog veled, mert ez egy csomó problémát fog előidézni. Fizetni fogod az adósságait, ahelyett, hogy esetleg saját gyerekre gondolj. De meg se teheted, mert nem lesz már a saját gyerekre elég pénzed. Kisiklik az életed

2021. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
97%
Alkoholista, munkanélküli. Megváltozni már nem fog.Helyezd el egy olcsó albérletbe, valószínűleg a tiéd marad minden költség, de ha magadhoz veszed, tönkre teszi a te életed is. A saját boldogságod is rámehet. Eddig se keresték, hogy neked mi a jó.
2021. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
97%
Hazudozik anyád a nagymamáddal kapcsolatban, hogy megsajnáld és pénzeld.Le se tojtak téged, igaz? A hugoddal gondoskodóbbak voltak? Mert ha igen, akkor te semmivel nem tartozol neki.
2021. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim válasza:
21%

Nem adnám oda a helyemben.

Találjatok más megoldást, a 3. válaszoló jó ötletet mond a felesben fizetett albérlettel.


Van a rokonságban egy kicsit hasonló helyzet, ez alapján is mondom.


Az édesanyád, aki akárhogy is, de felnevelt, és tartozol neki. De tedd ezt kifelé és ne engedd be őt a te világodba. Nyugodtan vond meg magadtól a drága ruhát és a nyaralást, ha szükség van rá. De szerintem különítsétek el világosan hogy az ő élete és a te életed meddig tart. (Nyilván ezt szeretnék a húgodék is a maguk részéről...) Ne gázoljon bele az életedbe, segítsd, ha gondolod (sőt, talán kell is), de talán jobb, ha megvan egy udvarias távolság... Arról nem is beszélve, hogy egy idő után - talán már most is - a párod lesz az első és a születési családod a második. Ne mérgezze meg hosszú távon a helyzetet egy ilyen döntés.


Ez csak privát vélemény! Nehéz döntés, kitartást, erőt hozzá, bárhogy is döntesz!

2021. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
98%
7- Azért mert volt egy kellemes éjszakája ,mikor lusta volt védekezni és a saját döntése okán megszülte (amit szemét módon képes volt a gyereknek felhánytorgatni, hogy nem is akarta és a gyerek tönkretette az életét !!!)azért nem,NEM tartozik a gyerek az anyjának semmivel !!! Főleg ezért a remek nevelésért, sok törődésért, kényeztetésért! Ja, ami nem is volt...
2021. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
99%

A kérdést sem értem!

Ha nem akartok anyátokról gondoskodni, akkor keressetek neki társbérletet, vagy bármi köztes megoldást. Az nem megoldás, hogy te veszed a nyakadba!

Lehet segíteni pénzzel, egyenlő arányban, ha szeretnétek.

2021. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem elég megerősítést kapsz, de én is azt mondom, hogy tuti nem adnám oda a helyedben és nem is költözhetnének oda hozzád.
2021. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!