Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gáz ha 22 éves koromig...

Miért gáz ha 22 éves koromig a szüleim tartanak el?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy 18 éves kortól küldik dolgozni a fiatalokat stb. Akit eltartanak az gáz.


Én nagyon keveset dolgoztam 22 éves koromig, ami volt is az valami rettenetes ótvar diák munka volt.


De mindig adtak szüleim zsebpénzt nagyobb összegben és így tudtam mindig koncentrálni a tanulásra, pihenésre. Emiatt elvégeztem az egyetemet könnyedén és most lett egy jó kis munkám ami nagyon kényelmes.


Egyébként nem gazdag családból származok. Enyémnél gazdagabb családok nem adnak semmi pénzt a gyereküknek és borzasztóan sokat güriznek alacsony fizetésű diákmelókban. Sajnálom őket és azt, hogy a szüleik az ilyen ótvar munkákat tartják helyesnek a gyereküknek. Engem pedig olyannak tartanak aki élősködik a szülein. Nem értem.


Aki ilyet csinál a gyerekével szerinte ez miért jó? Iskolák után dolgozhatná amit akar, jól érezné magát, boldogabb lenne és ótvar munka mentesen élné a fiatal korát. Még sem támogatják, mert, hogy úgy lesz belőle ember. Sosem értettem.


Természetesen akik anyagi gondokkal küzdenek kivételek ez alól.


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. okt. 26. 21:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
12%
Há mer má nagykorú oszt engem se pátyolgattak a szülim és még is sokra vitem
2021. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
87%
Talán irigyek mert nekik erre nem volt lehetőségük.
2021. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Semmi gáz nincs ebbe ameddig tanulsz vagy dolgozol melette.
2021. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
"Sokszor olvasom, hogy 18 éves kortól küldik dolgozni a fiatalokat " Na az ilyeneket erős kritikával olvasd, mert nagyon nem jellemző.
2021. okt. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
98%

Nem gáz.

Vannak emberek, akik kivagyiak arra, hogy önállóak és le szoktak másokat nézni.

Vagy vannak családok, ahol sok a gyerek, és arra mennek, hogy szakmát adjanak a kezükbe, aztán szélnek eresztik őket (2-3 év nekik a középiskola).

Ezek a gyerekek nem nyertek szavalóversenyt, olimpiát, és nem jártak korengedménnyel kutatókönyvtárakba.

Mindennek ára van, nem lehet egy embernek több életet élni egyszerre. Vagy gyerek vagy (iskolás és szófogadó), vagy felnőtt (dolgozó és forradalmár).

Ez még később is így van, idősebb korban is nagyon mások az életstílusok, nemhogy 15-35 év között.

2021. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%

A mi családunkban soha nem volt kérdés, hogy amíg tanulok, addig eltartanak engem. Ez így normális. Persze vannak családok, akik nem tehetik meg ezt maguknak. Ezzel nincs semmi probléma, nem lehet normális iskolát úgy elvégezni, hogy mellette még dolgoznod is kell.

Ami gáz, hogy amikor a gyerek elkezd dolgozni, akkor is otthon lakik a mamahotelben, és nem ad haza egy fillért sem.

2021. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
96%
nem gáz, nyugi
2021. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
97%

6: Még az se gáz, ha a szülők szeretnék így, mert megtehetik.

Csak az adott családra tartozik, hogy osztják el egymást közt a pénzt és a vagyont.

2021. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
84%
Szüleidre meg rád tartozik ez, itt minden gáz szinte, főleg ha 18. születésnapja másnapján már nem külön házban él a gyerek stb.
2021. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%

Nem gáz.


Csak itt mindenki azt hazudozza, hogy ők papír nélkül, diákmelóval, ÁJTÍS mérnöki pozícióban dolgoztak, havi 600-ért, már a gimi alatt.

2021. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!