Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tehetnék hogy a szüleim...

Mi tehetnék hogy a szüleim megengedjék hogy új bútoraim legyenek?

Figyelt kérdés
Tizenéves vagyok, a szüleimtől függök. 3 és fél éve beköltöztem ebbe a szobába, mert addig a tesómmal laktam együtt, akkor nagyon tetszett de mostmár nagyon nem. Azt tudni kell hogy akkor sem kapgam új bútorokat csak egy puffot és egy íróasztalszéket, a többi a szüleim bútorai. Az ágyam meg az én régim. Állítható a hossza, emiatt már 2 éves korom óta ez az ágyam, a többi bútor több mint húsz éves, kivéve az íróasztal az csak 8. De nekem nem nagyon tetszik. Se a szőnyeg ami már nagyon összekeményedett, közben a lilát se szeretem már, szeretnem ha minden sokkal minimalistább lenne. De amikor próbálok célozgatni, a szüleim elmondják (főleg az anyukám) hogy kell a sok szekrény (ugyanis mindenki cucca itt van nálam, ami már elégge zavar, meg egy csomó kacat, amit 8-9 éve koromban használtam), meg hogy milyen jó a szobám stb.. meg hogy ő gyerekkorában örült volna egy ilyen szobának. Anyagilag se vagyunk rossz helyzetben, ráadásul én fizteném egy részét ha erről lenne szó, a nagymamámmal beszéltem erről, ő támogat, de amikor a bútorcserét megemlítettem ő is mondga hogy kizárt hogy belemenjenek.

2021. okt. 27. 15:19
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Azt még tudni kell hogy olyan rossz gyerek sem vagyok. Úgy értem 5-ös tanuló, sokat olvasok, és megpróbálok többször is segíteni a ház körül. Ennek ellenére már többször is megkaptam az anyukámtól hogy semmirekellő vagyok és agyilag zokni (azért mert beteg voltam, egész nap otthon és 6 órát telefonoztam aznap). Meg hogy idegbeteg vagyok, meg ilxeneket mondanak nekem.
2021. okt. 27. 15:21
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Kifizeted, amit ki tudsz, a többit felújítod. Rengeteg DIY videó van. Nekem ilyen fosbarna régiségekből lett szép fekete-fehér dizájnos, sima bútorfóliákkal.
2021. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj. Elhiszem, hogy zavar. De attól, hogy szerinted ezt megengedhetnétek magatoknak anyagilag, ez korántsem biztos, hogy valóban így van - ezt igazából csak a szüleid tudják. Az új bútor sajnos kicsit sem olcsó mulatság. És lehet, hogy ennél fontosabb dolgokra kell a pénz. Vagy esetleg az is lehet, hogy gyűjtik a pénzt a későbbi taníttatásodra, vagy szeretnének neked valami kezdőtőkét adni majd - és ez mondjuk valóban fontosabb egy új bútornál. Ha az ágyad, íróasztalod és széked jó, az a lényeg. A szekrény modernsége nem életbevágó szempont.

A kiskori kacataidat magad is bezsákolhatod, és kérheted a szüleidet, hogy ami még jó állapotú, azt adományozzák el.

A dekoráció is sokat tud dobni egy szobán - egy szép díszpárna és takaró az ágyra, új függöny, esetleg falmatrica, 1-2 tárolódoboz vagy kosár. A kreativitás sokat tud segíteni. Esetleg ha ezeket a dolgokat megveszi neked a nagyid mondjuk karácsonyra, akkor már sokat tudsz változtatni a szobádon.

2021. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Első körben szanáld ki a saját vackaidat. Dobáld fel a vaterára, jófogásra (ha nem tudod eladni, adományozd el; lesz, aki örül neki). Máris levegősebb lesz a tér. Esetleg lesz belőle egy kis bevételed is. Aztán ess neki, saját kezűleg; fentebb már írták, hogy hány olcsóbb aprósággal lehet feldobni úgy a szobát, hogy nem kell hozzá lecserélni a teljes bútorzatot. Talán a bútorok előlapját is be lehet vonni lemosható tapétával, vagy át is lehet festeni. Szekrényekre díszesebb fogantyú, egy csinosabb lámpabúra, színes dobozok/kosarak.

Nézegess lakberendezős oldalakat, Ikea-katalógust. És lesz egy egyedi szobád. Olyan, amilyen csak a tiéd.

2021. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem 2 forint berendezni egy szobat. Ha van ra 200-300-400 ezered, (hiszen kellenek a nagy szekrenyek a sok cucc miatt, tobbek kozott, es akkor ez csak az egyik tetel), akkor nem latom akadalyat. Beszeld meg a szuleiddel, hogy te allod, csak belemennek akkor. De szerintem nem annyira veletlen, hogy 20 eves butoraitok vannak, kulonben nem igy lenne, ha lenne ra penz,


Mi sem vagyunk rossz anyagi helyzetben, bar azert milliomosok se vagyunk, de nem tudnek most honnan eloszedni tobb szazezret uj butorokra hirtelen, ez nem igy megy.

2021. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
15%

Lomtalanításkor menj guberálni.

Ha nincs jogosítványod akkor kérj segítséget egy hozzátartozótól aki máshogyan gondolja mint az édesanyád és segítene.

2021. okt. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom, én gyerekkoromban kb. 6 évesen kaptam új bútorokat, konkrétan egy íróasztalt és egy széket hozzá, minden más maradt, amíg ki nem repültem. Pont olyan ágyam volt, mint neked egyébként.

Ha az én tizenéves gyerekem mondaná, hogy kell új bútor, mert már nem tetszik neki a szoba, ami négy éve még szuper volt, akkor én is azt mondanám, hogy ki van zárva.

2021. okt. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon szepen fel lehet ujitani, foliazni, vagy festeni a butorokat, en inkabb ebben gondolkodnek a helyedben. Youtubeon vannak ilyen diy tutorial videok mindenhez, en pl. onnan neztem meg, hogy kell tapetazni. A szonyeg cserejet kerheted karacsonyra pl. A mamadtol. A falfestes (ha az lila, vagy nem tetszik) maceras, igy azt nem javaslom egyedul, a tapetazas dragabb, de nem jar annyi mocsokkal.
2021. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem pedig már rég megérett a szobád egy bútorcserére, főleg úgy, hogy a mostani bútorokat sem te választottad ki. Elhiszem, hogy rossz, hogy ilyen régiek a bútoraid, és egyszerűen nem illenek hozzád, de nem valószínű, hogy meg tudnád győzni a szüleidet arról, hogy vegyenek neked újakat, ha ennyire makacsak. Esetleg próbálj meg pinterestes képeket mutatni nekik az álomszobádról, hogy lássák, másnak milyen szép szobája van, te is valami olyasmit szeretnél. Ha viszont ez nem jön össze, szedd össze a szobádból azokat a cuccokat (könyvek, ruhák), amikre már nincs szükséged, és add el őket. A jó állapotban lévő bútoraidat is felteheted Jófogásra, így remélhetőleg összegyűlik majd annyi, amiből legalább ikeás bútorokat fogsz tudni venni. Sok sikert. :)
2021. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%
Újíts fel, anyagilag töredék része csak az újak árának.
2021. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!