Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tehetnék hogy a szüleim...

Mi tehetnék hogy a szüleim megengedjék hogy új bútoraim legyenek?

Figyelt kérdés
Tizenéves vagyok, a szüleimtől függök. 3 és fél éve beköltöztem ebbe a szobába, mert addig a tesómmal laktam együtt, akkor nagyon tetszett de mostmár nagyon nem. Azt tudni kell hogy akkor sem kapgam új bútorokat csak egy puffot és egy íróasztalszéket, a többi a szüleim bútorai. Az ágyam meg az én régim. Állítható a hossza, emiatt már 2 éves korom óta ez az ágyam, a többi bútor több mint húsz éves, kivéve az íróasztal az csak 8. De nekem nem nagyon tetszik. Se a szőnyeg ami már nagyon összekeményedett, közben a lilát se szeretem már, szeretnem ha minden sokkal minimalistább lenne. De amikor próbálok célozgatni, a szüleim elmondják (főleg az anyukám) hogy kell a sok szekrény (ugyanis mindenki cucca itt van nálam, ami már elégge zavar, meg egy csomó kacat, amit 8-9 éve koromban használtam), meg hogy milyen jó a szobám stb.. meg hogy ő gyerekkorában örült volna egy ilyen szobának. Anyagilag se vagyunk rossz helyzetben, ráadásul én fizteném egy részét ha erről lenne szó, a nagymamámmal beszéltem erről, ő támogat, de amikor a bútorcserét megemlítettem ő is mondga hogy kizárt hogy belemenjenek.

2021. okt. 27. 15:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Nrkem is volt ilyen agymenesem, de en sem kaptam uj bútorokat, mostmar orulok is neki, mert azok mostanra mar nem tetszenenek. Ágyat kicseréltük franciára (ez kb 200k volt) mert az nem tesz jot senkinek ha regi szar kenyelmetlen agyon alszik, ezt a szuleim is belátták, kaptam uj szőnyeget meg nehany apróságot, de ez annyira megváltoztatta a szobát h fel sem tunik h a tobbi cucc regi, kidekoraltam azokat stb. es igy pattent az egesz. Sztem az ágyat jo lenne kicserélni, többivel meg ugyeskedj
2021. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
33%
Add el régi vackaidat a Jófogáson .És fillérekért kifoghatod az uj berendezést is ugyanott.Én a saját szobámat 2 éve 60 ezerből rendeztem be. Használt ,de tök jó állapotú bútorokkal.
2021. okt. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne ostromold őket, hanem próbálj meg tudatossággal hatni rájuk.

Szülinap, névnap stb-re kérd meg őket,hogy pénzt szeretnél kapni,mert pl egy új szekrényre/ágyra gyűjtesz.

Ha látják hogy komolyan gondolod,mert neked ez fontos és megengedhetik maguknak,akkor lehet azt mondják,hogy erre áldoznak kicsit többet ők is.

Rengeteg helyen lehet jó használt bútorokat is töredék árakon.

Addig is tervezd meg hogy milyen szobát szeretnél,hogy legyen mit megmutatni nekik,ha érdekli őket a dolog.

Én nagyon örülnék,ha a gyerekemben látnék ennyi tudatosságot, szóval a lehetőségeimhez képes mindenképpen támogatnám.

2021. okt. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%

9-es, igen, ez az add el a bútoraidat a neten nagyon jó húzás, amíg be nem állítanak a vásárlók a 12-3 éves kislány által a szülei tudta nélkül meghirdetett cuccokért...

Talán azért egyrészt meg kéne kérdezni, hogy hány éves a kérdezőnk, másrészt meg attól, hogy azok a bútorok az ő általa használt szobában vannak, nem az "övéi"... szóval minimum, hogy az eladásukat a szülőkkel egyetértésben, vagy általuk kell intézni.

2021. okt. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Több dologra is válaszolva:

1. Valamennyire én is bele tudok látni az anyagi helyzetünkbe, és tényleg nem vagyunk rossz helyzetbe. Ha egy olaszországi síelésre telik, erre is telhet szerintem. Egyébként amikor ők költöztek új, személyre csináltatott szekrényt kaptak, és új íróasztalt. Mellesleg, mint említettem a bútorok egy részét en fizetném. Szülinapokkor, karácsonykor sokszor kapok pénzt.

2. Az is a baj hogy még azt sem engedi hogy átköltöztessem a ruháimat egy másik szekrénybe, ami az én szobámban van. Főként az zavar hogy teli van a szobám szekrényekkel amikben nem az én cuccaim vannak. Apukám ingei, párnák, sapkák, ágynemű, várrós cuccok, a szüleim könyvei,stb.

3. Valaki írta hogy nem örülne ha 4 év után tök ún szobára vágyna a gyereke. Már bocsánat, de mint említettem, új szobába költöztem, de új szőnyegen, falfestésen, és széken kívül megkaptam a régi dolgokat. Ha akkor is új bútorokat kaotam volna, akkor az tényleg fura lenne.

4. Gondolom azért nem engedik hogy új bútoraim legyenek, mert nekik még saját szobájuk se volt, és becsüljem meg amim van. Én megbecsülöm, tényleg, nagyon örülök neki, de néha kicsit a múltban ragadnak.

2021. okt. 27. 20:50
 16/24 anonim ***** válasza:
69%
A parommal kisszobat csinaltunk, viszonylag olcson akartuk a butor temat megoldani... Nos, voltak olyan polcok, szekrenyek amiket rokonok kidobtak volna mert okadekul neztek mar ki, lecsiszoltuk, matt fekete festekkel lefujtuk, tadam- mintha az ikeaban vettuk volna 50 ezerert....
2021. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem tegnap az anyukámat, hogy lefesthetjük e falat. Erre is csak nagy nehezen mondott igent, vagy 10 percig folyamatosan győzködött hogy milyen jó szín, meg ilyenek. Én is mondtam tényleg szép, csak már nem illik hozzám stb. Végül félig-meddig belemnet a dologba. Amikor a bútorfestésről kérdeztem, hogy fehéree festeni a bútorokat. Na, akkor kiakadt. Szerinte nem lehet lefesteni mert egy idő után lekopnak, meg attól még hogy a tv-ben ezt látom nem kell elhinnem hogy jó. Meg hogy így is milyen szépek, meg hogy mennyit érhetnek, stb. Aztán hogy nagyok az igényeim, felsorolt pár embert,az egyiknek kicsit vettek és a szülei tankolják, másiknak vettek lakást de nem takarítja. Szerintem azért ez nem hasonlítható össze a szobafestéssel. Meg hogy a többi ember nem fest 2-3 évente szobát, xy-nál már egyetemisták a gyerekek és ott van a festett hercegnő az ajtóüvegen. Aztán azt mondta hogy nem akarja hogy elkényeztetett legyek, mert 2 alkalommal megvettek egy pulcsiból es cipőből egy drágább darabot. Hozzátettem hogy amikor az árcímkét megláttam rögtön tiltakoztam, aztán megvették nekem de nem igazán érdekelte. Meg hogy mindenünk megvan, neki még saját szobája sem volt.

Ezt kaptam azért mert a szoba- és bútorfestésről mertem kérdezni. Ja, és aztán este azt mondta mikor elfordultam és azt hutte sírok: Nehogy sírjár nekem mert itt kapok szívrohamot

2021. okt. 28. 05:25
 18/24 anonim ***** válasza:
66%
Eskü nemértem anyádat.Hogy nem veszi észre , hogy épp most szarja el a jó kapcsolatot a gyerekével.Talán mutasd meg neki a kérdésedet és a válaszokat.Meg azt se értem, hogy tök jó ötletek és megoldások miért vannak mélyen lepontozva.
2021. okt. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
26%
Nemsokára úgyis elköltözöl otthonról mert felnősz.. Akkor marha jól jönne majd az a pénz lakásra meg azt megcsinálni..
2021. okt. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Az elköltözés még elég messze van, akkor is hétvégenként hazajövij nyilván. Egy átfestés meg nem olyan drága de ebbe se megy bele
2021. okt. 28. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!