Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tehetnék hogy a szüleim...

Mi tehetnék hogy a szüleim megengedjék hogy új bútoraim legyenek?

Figyelt kérdés
Tizenéves vagyok, a szüleimtől függök. 3 és fél éve beköltöztem ebbe a szobába, mert addig a tesómmal laktam együtt, akkor nagyon tetszett de mostmár nagyon nem. Azt tudni kell hogy akkor sem kapgam új bútorokat csak egy puffot és egy íróasztalszéket, a többi a szüleim bútorai. Az ágyam meg az én régim. Állítható a hossza, emiatt már 2 éves korom óta ez az ágyam, a többi bútor több mint húsz éves, kivéve az íróasztal az csak 8. De nekem nem nagyon tetszik. Se a szőnyeg ami már nagyon összekeményedett, közben a lilát se szeretem már, szeretnem ha minden sokkal minimalistább lenne. De amikor próbálok célozgatni, a szüleim elmondják (főleg az anyukám) hogy kell a sok szekrény (ugyanis mindenki cucca itt van nálam, ami már elégge zavar, meg egy csomó kacat, amit 8-9 éve koromban használtam), meg hogy milyen jó a szobám stb.. meg hogy ő gyerekkorában örült volna egy ilyen szobának. Anyagilag se vagyunk rossz helyzetben, ráadásul én fizteném egy részét ha erről lenne szó, a nagymamámmal beszéltem erről, ő támogat, de amikor a bútorcserét megemlítettem ő is mondga hogy kizárt hogy belemenjenek.

2021. okt. 27. 15:19
1 2 3
 21/24 kovpet ***** válasza:
32%

"Szerinte nem lehet lefesteni mert egy idő után lekopnak"


Szuper érv.

De akkor ne is takarítsunk, mert egy idő után kosz lesz megint.

Vagy ne tisztálkodjunk, mert úgyis megizzadunk később.


"másiknak vettek lakást de nem takarítja"

OMG.



"xy-nál már egyetemisták a gyerekek és ott van a festett hercegnő az ajtóüvegen"


Csodás, még szerencse, hogy nem a gyerekkori cipőjében kell járnia...

Bár lehet, az a hercegnő nem jönne le vagy olyan szépre sikerült anno, hogy megtartották emlékként, mert tetszik nekik. Hát, nálatok nem ez a helyzet, ha jól veszem ki a szavaidból :)


Szerintem itt valami más van a háttérben. Vagy ezek valami értékes antik bútorok? Mert azokat tényleg nem festegetjük, maximum egy restaurátor.


Azt kellene megtudni, hogy mi az igazi baja. Zavarja, hogy felnőttél?

2021. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Fenyőbútorok, nem antik. Inkább nem tudja elfogadni hogy nekem más az ízlésem, mint neki. Ha ruhát vásárolunk se probálhatom fel azt a ruhát ami nekem tetszik, de neki nem. Meg nem igazan tudja elviselni higy a mai tinédzserek mások mint az ő korában. Hogyha egy nap kicsit többet telefonozok mint ahogy ő szeretné (ami így is a velem egykorúak átlaganak fele) máris olyanokat vág a fejemhez hogy egy semmirekellő vagyok
2021. okt. 29. 09:01
 23/24 kovpet ***** válasza:
25%
Akkor simán irigy. Neki szar volt és irigyli, hogy neked most kevésbé szar.
2021. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Savlekotő ***** válasza:
67%
Hát a háttér h sok szülő a gyerekén verné le a saját hiányait ,nem volt neki se legyen. sokan irigyek a gyerekük munkájára sikerére párkapcsolatára,lehetőségikre stb,de sokan egy csokira is és azt is fel hánytorgatják később h nem hagyták éhen halni és esetleg még pelenkát is kapott. Vissza is fizettetnék sokan a pelenkát is a gyerekkel,és bábot öltöztethető klónt másolatot csinálnának a gyerekükből,és ha ő nem akar báb lenni lealázzák megnyomorítják,kidobják,stb és csodálkoznak h megromlik a viszonyuk és a gyerek magától menekül el. Mielőbb menekülj arra gyűjts ne holmi bútorra, mert anyád egy párkapcsolatra sikeredre is irigy lesz és meggátolja h neked bármi összejöjjön ami neki nem volt meg és csakis a z ő kis másolata lehetsz. Jó tanács,gyűjtsd a pénzt össze,a bútor itt a legkisebb gondod.
2021. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!