Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nagyszülők lettek, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem?

Figyelt kérdés

Pár éve már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot anyukámmal, talán ha évente egyszer apával messengeren váltunk pár szót, de az is kb a semmi kategória. Viszont heteken belül érkezik a baba, és még nem tudom, hogy mondjam el nekik. Van egy testvérem, ő nagyon hiányzik, jó kapcsolatunk volt, viszont mikor én eljöttem ő még elég kicsi volt, mostanra pedig nem tudom miket mondhatott neki anya, nem merem felkeresni külön őt, nehogy az legyen, hogy ellenük akarom uszítani (mikor én voltam kicsi ugyan ezt eljátszotta egy másik rokonunkkal, akivel ő nem beszélt, velem viszont egy darabig próbálta tartani a kapcsolatot… )

A terhességemről sem tettem nekik külön bejelentést, úgy gondoltam ha eddig nem voltak mellettem ne emiatt ugorjanak a nyakamba, viszont nem “titkolhatom” hogy unokájuk született, és szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk..

Valakinek esetleg ötlet tanács vagy bármi? :)



2021. okt. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
97%
Nem értelek: azt mondod, okkal nem beszélsz velük. Miért akarod a gyereknek azt a családot, akit annyira gyűlölsz hogy beszélni sem beszéltek? És hogy gondolod hogy te nem tartod a kapcsolatot, de a gyereket vegyék családtagnak?
2021. okt. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy engem kvázi kitagadtak, szeretném ha elfogadnák, hogy van egy unokájuk. Onnantól az ő döntésük, hogy akarják-e látogatni vagy sem, nem állok egyiknek se az útjába, mindössze ha azt mondanák ,hogy szeretnék tartani vele a kapcsolatot, azért legyenek vele tisztába, hogy köztem és köztük továbbra sem oké a viszony, ne az legyen, hogy mindent elfelejtettünk hallelujah..

Nem akarom őket a gyereknek, de úgy érzem az tőlem lenne nagyon szemét gerinctelen húzás, ha esélyt sem adnék a dolognak. :/

2021. okt. 29. 01:32
 3/55 anonim ***** válasza:
97%
Így nem lehet kapcsolatot fenntartani, magadat nem tudod kivonni a képből. Nyilván elfogadnák, hogy van unokájuk, de pont úgy nem érdekelné őket, mint te. Nincs mit nekik elmondani.
2021. okt. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
97%
Küldesz nekik egy sms-t, messenger üzit stb, hogy gyereket vársz, hamarosan emgszületik, ennyit röviden.
2021. okt. 29. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
95%
Ha megszületik küldj egy képet, ekkor született, így hívják. Kész, egy szót se többet. Olyan nincs, hogy a gyerek érdekli őket te meg nem.
2021. okt. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűen nem értem, miért álmodsz olyat, hogy érdekli őket a gyereked. Te sem érdekled őket. Ez fájdalmas, de true.
2021. okt. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudjuk mi a baj köztetek, de gondold el:hogyan jönnének unokázni? te hol lennél addig? Vagy elvihetik? odaadod azoknak, akiket valamiért utálsz?Vagy hogyan tervezed?
2021. okt. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

Én küldenék levélben egy fényképet, és odaírnám pár sorban mikor született, hogy hívják. Aztán ennyi.

A borítékon rajta lenne a feladónál a címem, így ha akarnak, tudnak válaszolni.

2021. okt. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
98%
Minek? Kb magasról xartok egymásra. Miért gondolod hogy az unoka változtatna ezen? Ha az én gyerekem lennel és eddig nem érdekeltél volna, a gyereked se erdekelne. Pláne hogy a terhességet se említetted. Az egyetlen ami ezekutan megfordulna a fejemben az annyi, hogy biztos penzt akarsz
2021. okt. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy te soha többé nem akarsz találkozni a szüleiddel (megállapítok, nem ítélkezem), viszont a messzemenőkig korrekt akarsz lenni a gyerekeddel, hogy te nem tiltod tőle a nagyszüleit. Ez kedves, de ahogy írták is előttem, magadat ebből nem tudod kivonni.


De ha értesíteni akarod a szüleidet, írsz apádnak egy messenger üzenetet, aztán vagy reagálnak, vagy nem. Ha nem rossz emberek, az unokán nem térnek napirendre.

2021. okt. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!