Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden "problémásabb" dolgot...

Minden "problémásabb" dolgot nekem kell intézni a szüleim helyett. Nálatok is így van?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem őket, szeretek is segíteni nekik, de sokszor egyszerűen már nincs kedvem ennyi mindent magamra vállalni. 24 éves vagyok, félig otthon élek-félig a párommal, egyetemre járok és főállásban dolgozok is. A szüleimnek ha bármi gondja van, sokszor inkább ahelyett, hogy a panaszkodást hallgassam megcsinálom. Például ha utalniuk kell a bankszámlájukról valakinek, ki kell váltani nagymamám gyógyszerét, be kell vásárolni, hívni kell szerelőt stb. Vagy van olyan élelmiszer amire azt mondják nem kell nekik, magamnak megveszem és mire hétvégén megyek haza már nincs belőle.(nagy adag volt pedig) Ami egyáltalán nem baj, csak legalább szóljanak és veszek megint. S

Ti mennyit vállaltok az otthoni teendőkből? Mert sokszor tényleg vállalom, szívesen segítek csak amikor semmi időm akkor soknak érzem.



2021. nov. 2. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha soknak érzed és teher, akkor itt az ideje hatarokat felallitani. Piszok nehéz lesz, főleg ha hozzá vannak már ehhez szokva, de ha megteheted ne menj haza egy ideig és ha magukra maradnak muszáj lesznek megoldani a maguk gondjaikat.


Amugy nalunk is ez megy. Kb én vagyok az anyuka és anyam a gyerek. Egyedül dolgozni hajlandó, de a háztartás-bevásárlás, számlák írása(ő katás) az évekkel mind rám maradt. Nem sokára azért ő is vissza fogja kapni a feladatait. Csak nem szép lassan, hanem egyszerre.

2021. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, nekem sosem volt iylesmi teher. A szüleim. Anno ők is megtettek nekem mindent. Ennyibe azért nem kell beleszakadni
2021. nov. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%
Gondolj arra amikor ők már nem lesznek.Ezért segíts nekik bármiben,amiben csak tudsz,akkor is ha megerőltető,mert ez a te javadat is szolgálja.Gondold csak el hogy ők éveken át neveltek/segítettek téged.
2021. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Segítek nekik, szeretem őket. Csak picit most besokalltam :)
2021. nov. 2. 14:48
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem a szeretetről szól, ez simán kihasználás. Engem is folyton ugráltattak a szüleim, amíg le nem szoktattam őket. Én intéztem minden hivatalos meg szir-szar ügyüket, holott évek óta 130 km-re éltünk egymástól. Ennek az volt az egyetlen oka, hogy nagyon lusták voltak és nyilván tök kényelmes volt nekik, hogy volt, aki megcsinálta helyettük.


Anyám egy rohadt önéletrajzot nem volt hajlandó megírni, teljes mértékben a nulláról én csináltam meg neki. Nem emlékezett az iskolája rendes nevére és mikor mondtam, hogy nézze meg, nekiállt velem kiabálni, hogy mit képzelek, nézzem meg én, vagy ennyire nehezemre esik segíteni neki? Na akkor lett elegem.

Vagy pl. mikor beiratkozott valami képzésre engem hivogatott a munkaidőmben, hogy rendeljek neki tankönyveket interneten, fizessem ki neki, meg About youról ruhákat, azokat is fizessem ki előre, majd megadja, ha találkozunk, mert ő fél, hogy ellopják a pénzt a kártyájáról. :D


Vagy amikor Budapestre költöztem, minden szart megvett Vaterán, használt papucsot, 20 kilós babzsákot stb. és engem küldött átvenni ezeket, mert "úgyis itt van Pesten". Ja, csak volt, hogy 3 órát tömegközlekedtem a kacatjaiért, aztán távolságival még vittem neki a 20 kilós csomagokat.


Én egyetlen egyszer kértem segítséget, a válasz az volt, hogy "mit gondolsz, majd én elmegyek Pestre neked segíteni?". Soha többé nem segítettem semmiben. És meg is mondtam, hogy miért. Érdekes, azóta nem hivogatnak ilyenekkel, szóval meg tudják oldani maguk is. Neked is ajánlom a "nem" szó gyakorlását.

2021. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

Míg apukám élt, addig minden hivatalos ügyet ő intézett, anyám meg a "nagymama gyógyszerei" szintű dolgokat.

Nem éltünk együtt, de ha akárcsak "félig is" de együtt lakunk, természetes lett volna számomra, hogy ezekből kiveszem a részem.

Aztán megöregedtek, anyám meghalt, apámat magunkhoz vettük és minden továbbit már én/mi intéztünk.

Szerintem így természetes.

2021. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

24 vagyok én is és egyetemre járok, otthon vagyok vagy a koliba, a szüleim elváltak, de mindent maguknak intéznek. Anyukám szokott segíteni a szüleinek a hivatalos dolgokban, apai ágról meg idősebbek a nagyszülők, de mindent intéznek maguknak. Ott nem is engednék, hogy bármit intézkedjünk, főleg a 78 éves nagypapám szeret jönni-menni, online olvas újságot, videókat néz és naponta biciklizik vagy sétál, ha olyanja van megnézi a menetrendeket online! és utazik.


Abban a szellemben lettem nevelve, hogy mindenki csinálja a saját dolgát és a fiatalabbaknak meg segítsen minél többet, különben az ember csak ellustul és leépül szellemileg meg fizikálisan is.

2021. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
A bevásárlás meg a patika nem problémás, oldják meg. Amit interneten kell, pl számlabefizetés, szakemberkeresés, azt tanítsd meg nekik. Nekik is jó lesz, ha nem lesznek rádutalva. Ha elmész külföldre, rájuk rohad a ház?
2021. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
81%
Igen, kb. 12-13 éves korom óta. Ilyenek, hogy adóbevallás, hivatalos papírok, csekkek befizetése, szóval minden amihez kb. csak olvasni kell tudni az egészen apró dolgok pl. telefonon az ébresztő átállításáig. Anyám sikítófrászt kapott ha nem csináltam meg. Sokáig azután is én intéztem ezeket, hogy elköltöztem, aztán lassan abbamaradt, bár balhé árán (én voltam a semmirekellő, aki még ennyire se képes nekik). De valahogy a születésem előtt is megcsinálták, meg amikor kicsi voltam, nem is értem. Szerintem csak arra ment ki a dolog, hogy maguk mellett tartsanak minél tovább, hát nem sikerült.
2021. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ülj le velük beszélni, hogy ez igy sok.
2021. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!