Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista szülők gyermekei! ...

Alkoholista szülők gyermekei! Felnőttként hogy vagytok, hogy tudtok túl lépni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan emberek válaszára lennék kiváncsi akiknek vagy mindkét vagy az egyik szülő alkoholista. Hogy viselitek viseltétek ezt az egészet?! Én közel a 30-hoz most nagyon ki vagyok, de nekem az az oka, hogy még egy testvérem otthon van és ennek az egésznek a szem tanúja. Anyámek mind a ketten isznak, bántalmazás nincs meg erőszak sem, csak isznak. És ki vagyok ettől. Szorongásom van, hogy mit fogok csinálni , ha ezekkel lesz valami, mert senkink nincsen rajtuk kívül. Se mama, se papa semmi rokonság. Ha lerobbanak ki fogja finanszírozni az italozasukat, mert anyámnak sok bejelentett munkahelye nem bolt, általában feketén dolgozott, meg most is…. Rengeteg düh és méreg van bennem, de öcsém miatt tartom magam. Legszívesebben nem látogatnám őket , de valahol szeretem a szüleim , csak mérges vagyok rájuk. Azért megyek csak haza, hogy lássam minden rendben van, meg felek , ha össze vesznek anyámmal akkor eltiltaná ocsemet tőlem, azt meg nem akarom, mert legyen már neki egy normális kapcsolata. Volt/van valaki hasonló helyzetben? Kiváncsi lennék a történetekre. Hátha erőt tudnek meríteni belőle.

Köszönöm a válaszokat.



2021. nov. 6. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves az öcséd? Ha te közel 30 vagy, nem tudnád őt magadhoz venni?

A szüleidet sajnos nem tudod megváltoztatni. Ha ő tönkre akarják magukat tenni, nos, az az ő szabad választásuk.

2021. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen problémák segítésére jött létre az alábbi szervezet: [link]
2021. nov. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy hasonló helyzetben én voltam a “kicsi”, de nálunk jobbra fordult a helyzet. Engem az ivás nem viselt meg (tudat alatt lehet), engem szerettek csak egymást nem. Emiatt én sem utálnám a helyedben sem a szüleid, betegek csak sajnos nem fogadják el gondolom a segítséget. A helyedben sokat tartanám az öcsémmel a kapcsolatot és ha lehet magamhoz venném ha már tudna dolgozni vagy meg tudnám oldani..
2021. nov. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

13 éves. Most költözünk külön a vőlegényemmel a saját házunkba.

Végre örülünk , hogy ketten lehetünk.

Egyelőre nem venném magamhoz, mert én nem tudok vele annyit foglalkozni , mint anyukám. Hiába iszik, délután általában tiszta és akkor mindig tanul az öcsémmel , mert problémái vannak vagyis nehézségei. Több tárgyból is fel van mentve, mert a 6.ik hónapra jött.

Én meg vendéglátásban dolgozom reggeltől estig, párom is reggeltől estig. Ráadásul neki nincs testvére , szóval ha egyszer erre kerülne a sor , nem is tudom hogy fogja fogadni. Nyilván mellettem van, csak neki teljesen más nézetei vannak e téren. Másképpen latja.

Haragszom rájuk, hogy ilyen fájdalmat okoznak nekem és a tesóimnak is. Tudom, hogy betegek ,de basszus moert nem nézik a gyereket?!

2021. nov. 6. 10:42
 5/8 anonim válasza:
100%

Én sajnos olyan családban nőttem fel.. Már 28 éves el multam. 3 éve jött elő a szorongás, depresszio, majd pánikbetegség.

Eljártam terápiára, pszichologushoz aki fel tárta, hogy gyerekkori trauma..

2021. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem nézik, mert betegek. Az alkoholizmus (ill. bármilyen függőség) mindennél erősebb. Csak alkohológiai kezeléssel, leginkább bentfekvésssel tudnának leszokni. De ennek a meglépését a félelem erősen hátráltatja, hiszen önmagukkal kéne szakítaniuk.
2021. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a gyogyulást akarni kell, de sajnos ez az a lépés ami a legtöbb embernél hiányzik. Nem lehetetlen a dolog, csak tenni kell érte.
2021. nov. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem anyukám alkoholbeteg. Apukám folyamat verte ez miatt..ebbe nőttem fel. Italozás es erőszak. Kegyetlen volt. Szerencsére mamám ott lakott nem messze tőlünk így javarészt odamenekültem. 2 báttyám van.ők is ittak és verekedtek. Szóval én 29éves felnőttként mai napig szenvedek ezek miatt a dolgok miatt. Jártam már pszichológusnál is..de most újra rosszabbnak érzem lelkileg magam
2021. nov. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!