Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen a kapcsolatotok édesapá...

Milyen a kapcsolatotok édesapátokkal?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 16:24
A kérdező szavazást indított:
A kapcsolatom édesapámmal harmonikus, mindig segített amiben tudott és támogatott. Édesapámat jó apának vallom.
A kapcsolatom édesapámmal stabil, de csak annyira mint a forint.
A kapcsolatom édesapámmal nem létező, sosem mutatott felém érdeklődést.
A kapcsolatom édesapámmal homályos, mikor gyerek voltam elment tejért meg sorsjegyért és azóta sincs nyoma.
Édesanyám apám helyett is apám volt.
64 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos már semmilyen. :( Egyébként többnyire jó volt.
2021. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem hétvégi apuka volt, és még így sincs egyetlen olyan emlékem sem, amikor beszélgettünk volna egymással. Csak a kötelező dolgok miatt szólt hozzám, ha muszáj volt. Mióta felnőttem sem változott semmi. Tisztelem, mert az apám, mást nagyon nem érzek vele kapcsolatban. 30/N
2021. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
46 éves vagyok, úgy 25-30 éve nem beszelünk, nem láttam és nem is hallottam felőle. Lehet már nem is él, de annyira nem érdekel.
2021. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Jó volt, amíg élt. Nő vagyok, de kiskoromtól egész a végéig szinte mindent meg tudtunk beszélni.
2021. nov. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Sokkal jobb szülő volt, mint anya.

Apa sajnos már nincs velünk, nagyon sokáig tartott feldolgoznom a halálát.

2021. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Anyám ráhagyta a nevelésemet és eltartásomat. Mivel mi ketten sokat veszekedtünk (anyám volt velem többet, ugye kislányként egyik szülő kellett otthonra, ezért apám rengeteget dolgozott), óvodásként anyám úgy volt vele, nem bírja tovább (addigra már szétmentek egy ideje, hét közben anyámnál, hétvégén apámnál voltam), hétközben is apámhoz kerültem. Míg anyámnak könyörögnie kellett állítólag, hogy megcsináljak valamit, apámmal mindig harmonikus kapcsolatunk volt, elég volt maximum kétszer szólnia, de az ritka volt, hogy egynél többször kellett. Anyám ezt irigyelte, idegileg nem bírta, míg végül teljesen eltűnt az életünkből. Havi 10 ezret fizetett apámnak, néhány évig semmit.


Régen szép és jó volt, aztán elkezdtem ellenkezni, mert máshogy akartam csinálni a dolgokat. Mostanra is elmondhatjuk, hogy imádjuk a másikat, de ezzel együtt azt is, hogy ég és föld vagyunk, ami sok veszekedést, nézeteltérést eredményez. Apám értem dolgozott, nem túlzás azt mondanom, hogy amikor egyedül maradt velem, neki rajtam kívül nem állt másból az élete. Igyekezett, de mindennek ellenére sok hibát vétett, amik nem kis lelki kárt okoztak nekem. A képébe nem vágtam, más beszélgetésekből kiderült, szerinte semmit nem csinált. Elismeri, lobbanékony természet, de semmi olyat nem tett, ami nem jogos, a többit pedig "tudod nagyon jól, hogy nem gondolom komolyan". Szóval vannak ellentétek rendesen. Mindazonáltal, nem akarnék másik apát, mert bár sok gond van vele, sosem jutott eszébe lemondani rólam vagy letagadnia, mint azt anyám tette.

2021. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Semmilyen. Mert már 10 év 4 hónapja elhunyt édesapám. Igy kapcsolatom sem létezik már vele. Egyébként meg egy gyerek verő, szemétláda volt. Mindig gumibottal ütött püfölt. És minden egyes verés után a sitten töltötte az éjszakát. Sőt az utolsó után, 1 év 8 hónap fel függesztettet kapott 3 évre fel függesztve. A felfüggesztést is csak azért törölték a végén mert elhunyt.
2021. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
11 éves voltam, amikor elváltak anyámmal. Ő elköltözött, otthagyta nekünk a házat a tartásdíj fejében. Sosem értettük meg egymást. Nagyon zárkózott és magának való ember, akinek nem szabadott volna gyereket vállalnia. Felelőssége nulla, meg igazából szerintem senkit sem szeretett igazán az életben. Én sokáig próbáltam kapaszkodni belé, borzasztóan apás voltam kislányként, de ő ezt sosem értékelte, nem érdekelte. Amikor felnőtt lettem, rájöttem, nincs miért tepernem, csak hülyét csinálok magamból. Mára már semmilyen kapcsolatom nincs vele. A kislányomat kétszer látta, akkor is csak úgy, hogy muszájból. Nem érdeklődik felőlünk, nem akar minket az életébe. Örök seb marad ez nekem, de már hiába állna az ajtómban, nem tudnék neki megbocsátani. Szar, na.
2021. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A szavazásnál felsoroltak közül egyik sem. Se nem rossz, se nem jó, olyan semmilyennek mondanám.

Elváltak a szüleim, kétszer is (elváltak, majd újra megpróbálták és megint elváltak), de engem ez sosem viselt meg, anyukámmal laktam, mindig is sokkal anyásabb voltam és anyukámmal volt/van szorosabb kapcsolatom. Ha huzamosabb ideig nem láttam apukámat valami miatt, akkor sem hiányzott.

Állítólag amikor kicsi voltam, pár éves csak, elég sokat dolgozott, én erre nem emlékszem, de valóban nem sok apa-lánya emlékem van, vagy olyan emlékeim voltak, ahol anyukámmal voltam vagy olyanok, ahol hármasban voltunk, de inkább az rémlik, hogy anyukámmal voltam.

Nem mondom, hogy rossz apa, mert tudom, hogy szeret és jót akar nekem, viszont nem is egy mintaapa. Annyira azért nem törekedett arra sosem, hogy olyan igazi apa-lánya kapcsolatot alakítson velem ki. Emlékszem, hogy már nagyobb koromban, kamaszként sokszor nem is volt kedvem átmenni hozzá vagy vele lenni, sokszor szidtam.

Szeretem apámat meg minden, de egyáltalán nincs vele olyan szoros kapcsolatom, nem kifejezetten vágyom arra, hogy vele legyek, a fontosabb, nagyobb dolgokról mindig tud, de mindent nem mondok el neki, nem beszélgetek vele annyit, mint anyukámmal.

2021. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
12%
Tudom kivagy, kérdező, bukott per :D
2021. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!