Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz szülő az,...

Szerintetek rossz szülő az, aki nem fizet gyerektartást?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 18:25
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
69%

#59 Halott szülőre? Megítélik neki is a gyerektartást?

Vagy el nem vált szülőre megítélnek gyerektartást?


Hát valóban nem volt kiemelve de feltételeznek akkora értelmi képességet hogy az ember ezeket tudja. Akinél ez nincs meg az sajnos nem gyakorira való, de szülőnek sem igen.


Kötözködni jó alap ez igaz. De nézz ki az ablakon! Ott egy fa! Rossz helyen van, köss bele :)

2021. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
28%

"Kötözködni jó alap ez igaz. De nézz ki az ablakon! Ott egy fa! Rossz helyen van, köss bele :)"


Pont hogy te kezdtél el kötözködni :D

2021. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
90%

#60 Még egy görény :(


Szegény gyerekek...

2021. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk a gyerek velem maradt(én vagyok az apa) és az élőinkubátora soha egy fillért nem fizetett utána. Azt hitte hogy majd a bíróság neki ítéli és akkor pumpolhat engem, de ráfázott.
2021. nov. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
94%

#64 Van hogy a nő a hunyó. És ha az apjának ítélik meg a gyereket az már nagyon komoly kell hogy legyen a helyzet.

gyerektartás nem pumpolásról szól, és ameddig nem fizet valaki 80k+ felett addig bizony az szinte mind elmegy a gyerekre.

Viszont gondolom megítéltek neked is gyerektartást, és ilyenkor azt is illene fizetnie az anyjának. Ez ugyan úgy jár a gyereknek, nem csak akkor ha a nő kapja meg. Ez görénység az anyjától.

Majd szépen látni fogod milyen költség lesz a gyerek, és folyamatosan növekedni fog.

Nem tud pumpolni mert a bíróság itéli meg az összeget és az a szülők életszínvonalától függ nem fizetésétől. mert ugye manapság divatosan nulla bevétellel, nulla kiadással sok vállalkozó rendelkezik, és mindene céges még az alsó gatyája is. Így 40 millás autóval járkálva nulla gyerektartást itélnének meg de szerencsére nem ez a gyakorlat.


Mivel a nők jellemzően jelentősen kevesebbet keresnek ugyan azért a munkáért is így ez akkor nagyon fontos ha a nőnél van a gyerek.

Ha nem fizet jövedelméhez mérten ha csak te le nem mondtál erről a jogodról akkor bizony kötelessége lenne neki is.

2021. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
58%
65 tehát az állítod hogy itthon az az átlagos hogy egy gyerekre havi 200-at elpattintanak? Erről a Csokosok tudnak? Minden Csokos havi milliós bevétellel rendelkezik?
2021. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
45%

#66 Pontosan melyik mondatban írtam hogy 200 -t elköltenek?

Kérlek emeld már ki pontosan szó szerint.


Hogy kerül ide a CSOK, elmagyaráznád kérlek?


80x2 = 160 tól felfelé.


100k val számolnak általában kajára per hó. Igen ez a szegénységi mimimum. Aki ennél kevesebbet tud élelemre költeni az szegénynek számít. Fel lehet háborodni de ez van. Ha meg a fingreszelés és pelenkákat számolgatnak a bíróságon mert annyira szarrágó a másik fél akkor napi 3k val számolnak mint kaja. Nem az adott pillanatnyi állapotot nézik hanem azt hogy fel is fog nőni. Jobb esetben.

Azt is nézik hogy az a szülő akinél a gyerek van milyen életszínvonalon él. Teljes jövedelem. Ennek megfelelően az 50% -ot el tudják tolni. Kiszámolják kb menyi a havi költség és x% -al elosztják.

Nyilván figyelembe veszik ki hogyan viselkedik, ki milyen ügyvédet hoz (árszínvonal)... stb.


Illetve mint többször leírtam csak ezt is mint a számolást is sikerült kifelejteni hogy a szülők anyagi helyzete is számít. Ha te úgy élsz hogy elpattintasz 2 milkót /hó, akkor a bíróság úgy fogja megitélni hogy függetlenül attól milyen fizetésed van, hogy 80k a minimum amit ki kell fizess, de ha az ügyvéded árszínvonala magas akkor azt is figyelembe veszik. Ha látják hogy 400 -at keresel és nem vagy görény akkor 50-60k -t fognak megítélni ha a párod eléri a szegénységi minimumot a 2 főre egy jövedelemmel. Nyilván a fizetés x% -ig.


Mindegy hogy csak a pénzt látod a gyereknek meg kell élnie akkor is ha sokallod.


Én csak Kajára több mint 100 at elpattintok fejenként. Nem kaviár, meg habzsidőzsi, meg étterem. Étteremben azt se tudom mikor voltam utoljára.

Minőségi élelmiszer, és főzünk. Ez csak kaja. Fiam mivel kamasz hát nála számolhatsz jelenleg a duplájával is. Gyakorlatilag folyamatosan eszik.

50-100 elmegy erre meg arra. Fiamnál ugye mivel folyamatosan nő évente 2 ruhatár de egy minimum. Használ világítást, fürdik, fűtést, egyéb elektromosságot. Semmi luxus. Már ki se merem számolni hol tartunk. Nem márkás ruhákba jár hanem rendesben. Minimum 250elmegy csak rá de lehet alul kalkuláltam.

Lehetne hogy csak boltban veszem meg a legolcsóbb zöldséget, a legolcsóbb szalámit párizsit, hiperes sz@r kenyérrel etetem. Simán lehetne hogy feléből kijönne a kaja, de nem egy göthös embert szeretnék nevelni belőle. Legalábbis én nem. Szerencsére megtehetem, megtehetjük.


Mondom halkan hogy a szomszéd tanár házaspárnak mi vesszünk az élelmiszert mert a fizetésükből nem jutna elég élelmiszerre mert 3 kamasz gyerekük van. Fiam szólt hogy a szomszédban a haverjáék éheznek miközben rendesen dolgoznak a szülők. Egyik gyereket anyuka hozta előző házasságból az újban meg lettek ikrek. ex apuka meg gondolta hogy a nő azt az 50k -t úgy is magára költené így amikor 40 millás béjemvével jön apucika a fiáért az csak beint neki mert elmúlt 14 és nem kötelező elmenni láthatásra, mert hogy az apja a benzinpénzt sajnálta a fiára. Remek kapcsolata lesz a gyerekkel. Ezt csak úgy mondom.

Miután kibulizta hogy 80k helyett csak 50k-t kelljen fizetnie. Amit aztán szintén nem fizetett, hatóságok meg tojtak bele. Mert lefizette még a gyámhivatalt is. Aztán nem érti miért nézi egy darab sz@rnak a fia. Ő mindent megtett érte.


Pénzen megy a huzavona mikor nem érted hogy ember életről van szó. Azt hiszed műkörömre menne. Arról meg fingod nincs hogy mennyit költesz magadra csak kajára. Illetve még egy apró és fontos dolog hogy a saját gyereked nem a szomszédé.

2021. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
28%

#66, a CSOK-os ebbe nem gondol bele, hogy nem babakorában kerül a gyerek a legtöbbe, őket csak (tisztelet a kivételnek) a most jött ingyennek hitt pénz érdekel, semmi más.

Nem mennék bele, mert egy másik kérdésnél már meglincseltek a véleményemért, de aki SZEGÉNY, NE VÁLLAJON GYEREKET! Pont.

2021. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
75%

Azok a "férfiak", akik a gyerektartáson háborognak, vegyék magukhoz a gyereket. Majd fizet nekik gyerektartást a gyerek anyja, és akkor beoszthatják szépen azt a pénzt. Örülhetnek, hiszen nyilván abból habzsi-dőzsi lesz. És akkor majd ők 0-24-ben elláthatják a gyereket, betegszabira mehetnek vele, hordhatják iskolába, tanulhatnak vele, főzhetnek rá, takaríthatnak utána.

A férfiak is kipróbálhatják azt a remek életet, amit hátrahagynak a nőknek, miközben a szánalmas összegű tartásdíjra verik a mellüket.

2021. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
83%
Még szülőnek sem nevezném.
2021. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!