Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja anyut az, hogy...

Miért zavarja anyut az, hogy havonta, párhavonta egyszer "leszbikusnak" adom ki magam, ha ez amúgy semmi hatással nincs rá?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyám szerint undorító és szégyen a másság, ő nem mutatkozna velem, ha a "bzi" lennék. Tehát őt jobban zavarná, hogy vélten vagy valósan furán néznének rá helyben (kisvárosban lakunk), mint az, hogy nekem a "másságom" miatt hátrányom lenne, ezt ő közölte is velem egyébként, nem csak spekuláció.

Viszont én elég messze járok középiskolába, annyira, hogy kollégiumban lakom. És itt senki nincs, aki ismerne engem a lakóhelyemről, anyut meg pláne nem ismeri senki. És ebben a nagyobb városban van egy mozi, ahol minden hónap tizennegyedikén van akció pároknak, hogy a párok ketten nézhetnek meg egy filmet egy jegy áráért. Én szingli vagyok, és az egyik szobatársam is, nagyon közeli barátnők vagyunk, viszont ha van olyan film, ami mind a kettőnket érdekel, akkor van, hogy elmegyünk együtt, úgy teszünk, mintha egy pár lennének. Szerintem egy kézenfogva besétálást, vagy ha nagyon meg akarják nézni, hogy tényleg pár vagyunk, nem csak kamu, akkor egy arcra puszit, vagy pillanatnyi szájrapuszit megér. Nem olyan nagy izé dolog ez. És anyunak egyszer véletlen említettem(a szájra puszi részt leszámítva) és tökre kiakadt, hogy biztos nem csak kamuból vagyok leszbikus, hanem tényleg járok azzal a barátnőmmel, meg mit gondolnak majd mások, meg ez mekkora szégyen NEKI, meg mi az, hogy én ezt nem szégyenlem a koliban. De nem érti meg, hogy egyrészt, ha meleg lennék se lenne szégyen, meg egyébként a koliban többen vannak, akik ugyanezt csinálják. Konkrétan talán három-négy éve nem tud megbékélni ezzel, még akkor is felhánytorgatja, ha digitális oktatás van. Pedig egyébként, ha nem mesélem el neki egyszer, akkor nem is tudja még senkitől. Vagy, ha zavarja, akkor legalább azért zavarná, hogy hazugság, hogy én együtt vagyok a lánnyal, de nem, őt az zavarja, hogy lánnyal megyek.


Komolyan, ez miért zavarja, ha őt ez semmiben nem érinti.


2021. nov. 13. 13:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Anyuka kicsit nárcisztikus.
2021. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%
Engem is zavarna amit csinálsz, mert szánalmas. Az nem érdekelne ha tényleg leszbikus lennél, de az ilyen megjátszó kis libáktól a falnak megyek. A faszik az ilyen kis ribik miatt nem szállnak el az igazi leszbikusokról, azt hiszik az összes nő képmutató cafka.
2021. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
jó kamu :)
2021. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
82%
Na, már vártam mikor jön valami hülye azzal hogy nárcisztikus az anyuka.... köze nincs hozzá.
2021. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
72%
Most te kepes vagy szineszkedni azert, hogy par szaz forintot megsporolj? Ez olyan szanalmas...
2021. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
27%
Addig játszogatsz az érzelmeiddel,amig valóban leszbikus lesz.
2021. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%
hétvégi kamu... :)
2021. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Jó, most nem véleményeket kértem arról, hogy helyes-e amit teszek, anyámat sem az zavarja, hogy nem etikus, hanem az, hogy emiatt leszbikusnak hisznek.

A megjátszós ribi jelzőt meg köszönöm szépen. Szerintem ismeretlenül erős túlzás. Én annyit mondtam, hogy nem vagyok leszbikus, nem azt, hogy heteroszexuális vagyok, de tulajdonképpen lényegtelen, mert azzal a lánnyal tényleg csak barátok vagyunk. És egyébként nem hiszem, hogy a "megjátszós ribik" miatt nem akadnak le bizonyos férfiak. Az, hogy valaki nem ért a nem szóból, arról önmaga tehet, ezért ne tök független embereket hibaztassunk. Meg ennyi erővel a biszex embereket is lehetne ilyen felkiáltással hibáztatni.

Mellesleg az anyagi helyzetemről sem tudtok semmit, sem annak az anyagi helyzetéről, akivel együtt megyek, de szerintem ez sem tartozik ide, szóval lehetőség szerint nem fejteném ki bővebben.


Mellesleg semmivel nem lenne különb, ha egy random sráccal játszanám ezt el. Most arról is ugyanez lenne a vélekedésetek, ha éppen fiúval mennék, akivel amúgy nem vagyok együtt?

2021. nov. 13. 13:45
 9/32 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem mi a kérdés. Leírtad, hogy miért zavarja anyádat, ami a vastagbetűs kérdésed volt. Ezen felül, szerinted mi mit mondjuk?


Miért zavarja őt x km távolságból is?


Talán mert nem tartja normális dolognak és nem tudja hova tenni, azt se ha kamuból csinálod azt sem, ha tényleg. Anyád szemszögéből full mindegy, hogy ezt otthon vagy az ország másik felében csinálod, szégyelli a viselkedésed így is úgy is.


Meg esetleg ha ott meg csinálod, semmi nem tart vissza, hogy megcsináld máshol is.


Egyszerű példa: otthon elmész egy buliba, isztok, játszotok, és egy felelsz vagy merszre bevállalsz valami hasonlót. Jól érzitek magatokat, neked nem jelent semmit, megy tovább az élet, aztán hetek-hónapok-évek alatt szépen terjeng a pletyka.


Most hogy ez gáz nem gáz, vagy sem nem a te tiszted eldönteni, ez mindenkinél egyéni, de abban anyukádnak van igaza, hogy tetteinkért nem csak mi felelünk, hanem barátainkról és a családunkról is képet festünk másoknak.

2021. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%
Jaj, haggyuk már. Én most 34 éves vagyok, nem egyszer csókolóztam lányokkal a huszas éveim elején (sokszor csak azért, hogy lekoptassuk a pofátlanul nyomuló kis faxokat), most mégis vőlegényem van, akit imádok.
2021. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!