Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hányszor lehet megbocsátani...

Hányszor lehet megbocsátani egy indulatos apának és egy alkoholista anyának?

Figyelt kérdés
Sajnos szüleimmel nem volt épp felhőtlen a kapcsolatom.Anyukám alkoholbetegségben szenved, amit persze sose ismert el.Apukám pedig ebből is kifolyólag agressziv viselkedésű ember.Irtó nehéz gyerekkorom volt velük..most felnőttként anyám tagadott ki nem egyszer pedig ő lopott meg minket. Én hiába kerestem mindennek lehordott. Most nemrég újra kerestem,megtudtam nemiszik. 1x sikerült vele beszélni augusztusban..Szeretném ha megismerné az unokáit. De nem látok fellőle érdeklődést. Vajon érdemes még egyáltalán keresnem? Vagy felejtsem el őket?

2021. nov. 14. 06:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, hasonló cipőben járok a szüleimmel :(

Én ott tettem pontot a végére, mikor megszületett a lányom. Még mindig vannak nagyon nehéz időszakok amikor úgy érzem nem tudom ezt elfogadni, és nagyon bánt. De én elhatároztam, hogy az én gyerekem soha nem fogja megtapasztalni ezeket a dolgokat testközelből amíg rajtam múlik, így nem szeretném ha a közelébe mennének, mert nem akarom hogy bármilyen ilyen jellegű fájdalmat okozzanak neki. Bár nem is próbálnak igazából, így meg csak erősítik bennem, hogy meg sem érdemlik. Sajnos ebbe bele kell törődnöm :( És szerintem neked is bele kéne. Én sok erőt kívánok hozzá!

2021. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért haragszik rád?
2021. nov. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mivel a kisebbik báttyámmal jól kijönnek így velük jóba vannak. Nagyobbik báttyám kinnt él 10éve őt se keresik..mi 15km-el lakunk arrébb mégse keresnek..annak ellenére amit leszenvedtem velük én próbáltam lépni.. De igazából talán csak attól tartok ha valamelyik távozik az élők sorából majd én leszek mindenkinek a fő rossz mert nemtörődtem velük..holott az a kevés ember aki igazán ismer tudja hogy én mindent megtettem..Csak sajnos képes vagyok saját magamnak is lelkibajt okozni mindennel:/
2021. nov. 14. 10:54
 14/15 A kérdező kommentje:

Igazából anyósoméknál após már olyan beteg azt se tudja ki vagyok..anyós az ilyen ünnepi látogató csak. Másik unokák jobban érdeklik -_- akkor keres ha akar még valamit :/ szóval erről is ennyit.

Próbálkoztunk ott is hogy ne ilyen legyen a kapcsolat amilyen..


Anyukám meg azért is haragszik,mert mikor meghalt az anyja és elmentünk a temetésre szóltam hogy halotti torra nemtudok bemenni mert beteg a lányom sietnem kell sajnos haza. Ezért aztán elmondott mindennek azóta tört meg jobban a kapcsolat ..

Nagyjából ennyi:(

2021. nov. 14. 11:00
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
0
2021. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!