Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anyámmal, ha...

Mit tegyek anyámmal, ha teljesen depressziós?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom őt, mert sz@rul alakult az egész élete és szerintem most jön ki rajta igazán.

Neki nem elég a 180-200 ezer forintos fizetése, ő érzi, hogy már csak ki van rekesztve, hogy nagyobb tesómnak is csak erre meg arra jó, ne vezessük külön konyhát, mert ő abból nem jön ki, a párom is sokat eszik itthon, hogy ő sose hagyott minket el semmilyen csávóért aztán jól egyedül is maradt. Ugyan hogy oldjam meg én neki az 50 éves problémáit? Tiszta szívemből sajnálom, azt akarom, hogy boldog legyen, de mit csináljak vele ha ilyen megkeseredett. Mit hánytorgat nekem, mit tesz rám ekkora terhet. Volt más is hasonló cipőben és sikerült valamit javítani rajta?

Köszönöm

24L


2021. nov. 16. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Költözzetek el, mert csak megkeseredtek mellette, nem lehet rajta segíteni, ha ő nem akar javulni.
2021. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem egészen tudom értelmezni, hogy most mi van.

Depressziós, de most mi van a konyhával vagy a fizetéssel, stb....


Depressziósnak a Nap is szarul süt.

A depresszió elég rossz betegség, és a környezetében élőnek is rossz.

A legjobb az lenne, ha elrángatnátok sétálni, kirobbantjátok, mozgatjátok... a tétlenség beszűkíti. A tehetetlenség törvénye miatt elég nehéz... Persze maga a séta nem elég, ezer más dolog is kell, pl. lehet, hogy ha súlyosabb, akkor szakember, gyógyszer is kell, de gyakran egy kis kedélyingadozást is depressziónak "diagnosztizálnak" egyesek.


Ha nem működik együtt, ami könnyen lehet, akkor "sokkterápia": nézd, anyu, lehet punnyadni, és nyafogni, és nézni a tévét, meg hogy az élet elmegy melletted, és mindenki elhagy, vagy örülni, hogy van lábad és egészséges vagy, tudsz ezt-azt csinálni, és keresni a boldogságot. Mi a boldogságot keressük, és fáj, hogy egyre távolabb kerülsz tőlünk.

2021. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem depresszió, simán csak látja a valóságot. Kellemetlen, hogy veletek morog meg kötekedik, de ugye van két választása. Egyik, hogy ugrik amikor kell tőle valami, másik, hogy teljesen egyedül marad. Ahhoz még túl fiatal, hogy így megszomorodjon. Mármint a kora alapján. De viselkedésben meg öregasszony. Próbáld arra terelni, mennyivel jobb, hogy nincs mellette egy morgós vénember, ne higgye, hogy akinek van "párja" az mind hú de boldog ennyi idősen. Be kellene fűzni, hogy menjen el valami zenés sportra, ilyen zumba vagy valami. Olyan dolog kellene, ahol akkor is elröhögi magát ha nem akarja. Én is ennyi idős vagyok, de én ilyen rötyögős, viccelődős maradtam, őt is ilyen irányba kellene fordítani valahogy. Mondd neki, hogy cseréljen szemüveget, tegyen fel egy rózsaszínt, meglátja, mindenkinek jobb lesz. Hajrá!!
2021. nov. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Szakember segítsége?
2021. nov. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Menjen pszichológushoz, ne tőled várja a megváltást...
2021. nov. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Forduljatok szakemberhez, családterápia, próbáld kimozdítani, családi kirándulás, utazás, akár csak egy séta.
2021. nov. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Minden ember a saját életéért felelős. Az hogy egy megkeseredett csóró csődtömeg lett szegény anyukádból az nem a te hibád és senki másé. Ő alakította így az életét. Legyen öngyilkos ha nem tetszik neki.ne a lányára fogja a dolgokat
2021. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Írja a kiadásait-bevételeit pár hónapon át aztán nézze meg miért nem jön ki a fizetésből.

Ti meg költözzetek el és akkor nem lesz az, hogy "azért nem jön ki a fizetésből mert valaki miatt ezzel-azzal nem lehet spórolni.

2021. nov. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért tesz rátok ekkora terhet, mert teher vagytok a számára.
2021. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én próbálok neki ott segíteni, ahol csak tudok. Nyilván én sem vagyok tökéletes. De bárhogy is vásárolok a közös konyhahoz, az nem jó. Annak ellenére is játssza a mártirt, meg dobálja be a megkeseredett mondatait, hogy ebbe a házba szeretnénk lakni, ide építkezni, neki is külön lakreszt csinálni. De akkor alszenteskedik, hogy ő innen elmegy, akkor legalább nem kell pluszban epitkeznunk. Persze egyedül sem maradna itt. Nem jó neki semmi, csak kéreti magát. Nekem pedig ebből már elegem van, teljesen leszív, mint egy energiavampir.
2021. nov. 17. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!