Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindig nekem kell bocsánatot...

Mindig nekem kell bocsánatot kérni. Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy apámmal nincs jó viszonyom. Ő neki az alkohol az első, utána mások elnyomása.

Folyton rajtunk tölti ki a dühét, minden kis sz@rért veszekszik velünk. Folyton szid hogy milyen szerencsétlen, hülye, életképtelen kölyök vagyok. Fogyjak le mert dagadt vagyok, ne beszélgessek senkivel mert attól csak romlanak a jegyeim, ne játszak számitógépen semmivel mert az fiús, legyek mindig velük stb. És persze én vagyok az aki tönkreteszi az anyummal való kapcsolatát. Viszont ezek mellett én nehogy meg merjek szólalni, mert ő a férfi a házban.


Mindig oda jutunk hogy ő mindent megad nekem. Igen, kapok enni és van telefonom. De szép szavakat nem. Akármit ad azt később az orrom alá dörgöli, mert ő a legjobb apa és nála jobb nem is létezhet.

Ő kezdi folyton ezeket, kiprovokálja. Ha megkérdezem hogy minek csinált meg ha neki megterhelőek a velem kapcsolatos dolgok akkor felhúzza az orrát és sírós hangon azt mondja hogy ÉN megbántottam. (Azok után hogy mindennek elhord.)

Én nekem meg esedeznem kell, hogy végre ne járkáljon felhúzott orral a lakásba. De persze ezután úgy tesz mintha ő semmit nem mondott volna. Jópofizik és kezdődik minden előlről.


Teljesen tűrhető lenne ha ezt nem mindennap vagy minden második nap csinálná.



2021. nov. 20. 14:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy folyton hangulatingadozásai vannak és mindenért ordibál. Szó szerint robban, ha nem neki van igaza és ezt megmagyarázzuk...
2021. nov. 20. 14:33
 2/12 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy reagálod túl. Szrukolok, hogy mihamarabb el tudj menekülni ezelől a szörnyeteg elől.
2021. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nárcisztikus idegbeteg, nekem is van ilyen "hozzátartozóm". Menekülj amilyen gyorsan csak tudsz, és addig is kerüld amennyire csak tudod. Nem lehet velük mit kezdeni a menekülésen kívül.
2021. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy bántalmazó kapcsolat egy lelki sérülttel. Anyádra pont ugyanúgy haragudj, sőt még jobban, neki kellett volna már rég kilépni ebből a házasságból. Addig fog tartani, amíg el nem költözöl, addig meg ne foglalkozz vele, ne akarj neki megfelelni, ne érdekeljen, hogy mi van vele, amit mond, az az egyik füleden be, a másikon ki, el se jusson a tudatodig. Ne állj neki cáfolni, vitatkozni, ne vedd komolyan. Ez róla szól, nem rólad. Minél kevesebbet tartózkodj vele egy légtérben.
2021. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Most nem tudom eldönteni, hogy ez a helyzet ennyire gyakori-e mostanában a családokban, vagy te az exem vagy. :D Mindenesetre sok sikert a meneküléshez, ha amellett döntesz.
2021. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Apád érzelmileg bántalmazó. Nem reagálod túl. Anyád ebben - a hamis béke érdekében, a te és anyád kárára - támogatja.

Ennek akkor lehet vége, ha apád pszichoterápiával ezt kezelteti. Számodra ennek úgy lesz vége, hogy elköltözöl, anyagilag és érzelmileg függetlenné válsz, és a másokra nem káros - tehát majdnem minden - dolgodat szabadon megéled, és amikor apádnak ez nem tetszik, a hisztijével magára hagyod. Ő valószínűleg ebből a haláláig nem lép ki.

2021. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Figyelmen kívül hagynám amit mond ha tudnám. Ha rövid válaszokat adok akkor az a baj, ha nem válaszolok az a baj:/

2021. nov. 20. 16:13
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

Ennek az a lényege, hogy kijelenthesse magának - és neked - hogy mit kell(ett volna) tenned, mert ilyenkor úgy érzi, hatalma van valami/valaki felett (ami nincs neki amúgy), illetve ha te bocsánatot kérsz az annak az illúziója, hogy szereted. Holott nem, legalábbis nem annyira, mint amennyire bocsánatot kérsz.

Ez a viselkedése ugyanúgy függés, mint az alkoholizmus.

Apád ezt nem gonoszságból teszi. Ez teljesen öntusatlan. Hanem itt zsarol ki szeretet(illúzió)t, mert az anyjától/apját stb. nem kaptameg, illetve hatalmat, mert az általa vágyott (vagy a tőle elvárt) státuszt nem tudta elérni (nem feltétlenül csak saját hibából).

Ő egy sérült ember, de - most még - nem kell sajnálni, mert semmit nem tesz a felétek rossz viselkedése ellen.

2021. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kimész a szobából. Illetve ha bennmaradsz, eltűröd, hogy pocskondiáz, egy büdös szót nem szólsz, nem idegesíted fel magad rajta, oda se figyelsz, majd mikor befejezte, kivonulsz. Jó eséllyel ezzel még nevelni is sikerül, mert kénytelen lesz belátni, hogy nem vagy vevő a nárcisztikus műsorára. Őt a műsor élteti.
2021. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem reagálsz rá, egy idö után emgunja.
2021. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!