Belefér a hazugság?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, még a szüleimmel élek, akik mindenbe beleütik az orrukat. Néha úgy kezelnek, mint egy gyereket, mindenről tudni akarnak, hogy mit csinálok, hova megyek, kivel megyek stb., néha meg is tiltanak dolgokat, amiből nekem elegem van. Sokszor beszéltünk már erről, de nem hagyják abba, pedig szerintem már semmi közük hozzá mit csinálok. Ezért sajnos sokszor hazudni szoktam, hogy hova és kivel megyek, mert nem akarom hallgatni a megjegyzéseiket és nem akarom, hogy ne engedjenek el.
2021. nov. 21. 22:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Ehy felnőtt vállalja a tetteit és a következményeket. Te nem vállalod, tehát nem csoda, ha gyerkként kezelnek.
2021. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nem férne bele, és ha hazudoznál, akkor nem laknál már otthon.


Remek, mikor a rendőrök csengetnek éjszaka, hogy közöljék, a gyereked meghalt. Te meg pislogsz, hogy mi a franc, mert neked azt mondta, hogy barátjánál alszik, helyette meg bulizni ment.

2021. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Hát... én a helyedbe ahogy tudnak elkoltoznék, mivel ez téged idegesít, vagyis idegesít a szuleid viselkedése. Bàr mondjuk ez engem nem idegesítene. De kinek mi (: én azt javaslom ahogy tudsz koltozz!
2021. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Az lenne a legegyszerűbb, ha nem hazudoznál. Egyszerűen megmondod, hogy kinőttél már abból, hogy megmondják, hova mehetsz, hova nem. Ne hozzanak olyan helyzetbe, hogy titkolóznod, hazudoznod kelljen.
2021. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Ez a "mondd meg nekik" akkor és csak akkor jogos, ha a maga "felnőtt részét" (ld. #8) hozzáteszi a felnőtt vagyoksághoz.
2021. nov. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%

#15 Nem egészen értek egyet. Egy egyetemistától nem várható el feltétlenül, hogy részarányosan beszálljon a rezsibe, stb. A házimunka az igen, és az is, hogy felelősen gondolkozzon, viselkedjen, cselekedjen, ne okozzon olyan "kellemetlen meglepetéseket", hogy rendőrök keresik, kísérik haza, piásan, drogosan jön haza...


Minden korosztálynak megvan a maga feladata, 21 évesnek ha tanul, akkor bocsánatos, ha nem dolgozik, illetve ha dolgozik, bocsánatos, ha a tanulmányaira, társasági életre, hobbira, ruhára, telefonra, laptopra utazásra, és sok egyébre költi a pénzét (nem ilyen sorrendben).


Jó, hogyha minél kevésbé adósodik el.


De ennek még semmi köze ahhoz, hogy most Géza most kivel megy mit csinálni. Ezt már rá kell bízni.


De egyenesen kell felállítani a játékszabályokat, elvárásokat, hogy mit szabad, mit nem. Ha nem tolerálják, hogy felvigyél valakit, akkor az jogos.


Az is jogos, hogy csak olyan partnert vigyél fel, éjszakára, akit ők is ismernek, és elfogadnak. Mert nyugodtan akarnak aludni. Eltiltani nem tilthatnak el mástól, de akit nem fogadnak el, azzal kénytelen leszel máshol hancúrozni.


Azt, hogy hol mekkora veszélynek vagy kitéve, nos, korábban kellett volna megtanítaniuk, ahogy a bizalmat is. De ha folyton bajba sodrod magad, akkor vagy elfogadod a segítségüket, vagy megtanulod a saját bőrödön, de akkor ne szenvedtesd őket.


Viszont az, hogy házimunkából rendesen és rendszeresen kiveszed a részed, állod a szavad, stb. az természetes.

2021. nov. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonymousreview60 ***** válasza:

#15:

"Nem egészen értek egyet." Mert nem gondolkozol (mint a lepontozóim).

"Egy egyetemistától nem várható el feltétlenül, hogy részarányosan beszálljon a rezsibe," És én ezt hol a f-ban írtam?

Ld. #8:

"Belefér ennyi hazugság, ha

1. megfelelően végzed a házimunka rád eső részét

2. és megfelelően tanulsz (vagy dolgozol és fizeted a rezsihányadodat)," Tehát vagy (házimunkázik és tanul) vagy (házimunkázik és dolgozik és rezsihányadot fizet). Mi a f nem érthető ezen? Kérdezem ezt a lepontozóktól. Fáj gondolkozni? Eszerint igen.

2021. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom az nem bánt hogy ők tartanak el....költözz el és nem kell hazudni ilyen egyszerű
2021. nov. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18 Amennyiben tanul, a szülőnek eltartási kötelezettsége van.

Viszont 18 év felett nagykorú, és saját tetteiért felelős.

Másfelől vannak az együttélésnek szabályai, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet önálló.

2021. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Sehol nem látom, hogy egyetemista lenne....
2021. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!