Belefér a hazugság?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, még a szüleimmel élek, akik mindenbe beleütik az orrukat. Néha úgy kezelnek, mint egy gyereket, mindenről tudni akarnak, hogy mit csinálok, hova megyek, kivel megyek stb., néha meg is tiltanak dolgokat, amiből nekem elegem van. Sokszor beszéltünk már erről, de nem hagyják abba, pedig szerintem már semmi közük hozzá mit csinálok. Ezért sajnos sokszor hazudni szoktam, hogy hova és kivel megyek, mert nem akarom hallgatni a megjegyzéseiket és nem akarom, hogy ne engedjenek el.
2021. nov. 21. 22:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem belefér vagy nem fér bele kérdés. Gyakorlatilag nincsen más lehetőség, maximum az állandó konfliktus az meg senkinek sem hiányzik. Szerintem ebben az esetben teljesen normális, ha úgy érzed, hogy hazudnod kell. Ezt a szülők rontották el és emiatt is nem értem azokat a válaszokat, hogy ha hazudoznál nem laknák otthon stb., hát mondjuk olyan családi közeg kellene, hogy ne kelljen hazudozni, nem? Az rendben van, hogy az ember tájékoztatja a vele élőket, hogy elmegy valahova, várják, ne várják stb., de az nem normális, hogy egy felnőtt embert (mert ez ebből a szempontból nem azon múlik, hogy tanul-e, dolgozik-e, mennyit keres, eltartja-e magát, mennyit ad haza, kié a ház stb.) ilyen formán korlátozni akarnak, hogy el kell kéretőznie, nem engedik el, számon is kérik stb. Ennyi idősen pedig azért az nem egy reális tanács, hogy hát akkor költözzön el… maximum egy szoba bérlése lehet a realitás, de szerintem az sem feltétlenül jobb, hacsak nincsen az embernek párja vagy olyan barátai, akikkel össze tud költözni.
2021. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Tisztázásképpen: egyetemista vagyok, mellette pedig dolgozok is. Megteszem, amit kell és kérnek itthon, soha nem mondom semmire, hogy én ezt nem csinálom meg. Nem veszélyes vagy tiltott dolgokról van szó, maximum annyiról, hogy azt mondom, valakivel az egyetemről találkozok, miközben olyannal vagyok, akit ők nem kedvelnek és nem akarják, hogy találkozzak vele. Vagy esetleg azt mondom, hogy moziba mentem, közben pedig étteremben vagyok. Mindezeket csak azért teszem, mert a legtöbb dologhoz van negatív kommentárjuk, számonkérnek ezek miatt, amit nehezen tudok elviselni egész napos egyetem vagy munka után, egyszerűen nem akarok konfliktust.
2021. nov. 23. 18:33
 23/24 anonim ***** válasza:
96%
Akkor is kár szerintem hazudni, bár belefér, de egyszerűbb azt mondani, hogy tudomásul vettem a véleményüket, de maradok a tervemnél. Ha nem tudják elfogadni, akkor legközelebb majd nem mondod el, hova mész.
2021. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, 5 évig voltam Budapesten egyetemen messze otthonról, addig tulkepp meg tudtam oldani mindent... Viszont itthonról csak nyomós indokkal utazok fel, amikor egyébként is menni kéne, és akkor találkozok akivel tudok... De mivel itthon mindig szólni kéne még akk is ha csak haverokhoz megyek ezért nem megyek csak más indokkal.. Ami hihető...nem mondom h nem engednének.. Egyszer szilveszterre sikerült nagy nehezen "kikönyörögni" de már december elején puhítanom kellett őket cseprgtetni ha érted mire gondolok... És akkorse aludhattam ott mert az gyanús lett volna (fiú haverok) hanem hajnali vonattal mennem is kellett..
márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!