Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy "mérges"...

Normális, hogy "mérges" vagyok, amiért anyám elveszi a zsebpénzem?

Figyelt kérdés

Egész jó a kapcsolatom vele. Pár éve elkezdtem gyűjteni a pénzem, amit innen-onnan kaptam/találtam/megtartottam, stb. Tényleg nem nagy összegről van szó, de hobbiként gyűjtök dolgokat, amikre ez pont elég, viszont ő megkérdezés nélkül kivette a pénztárcámból, mondván, hogy "ha kell valamire, ő ad"

Nem utálom ettől függetlenül és szeretem, csak kissé csalódott vagyok, mert úgy érzem mégis csak az én pénzem, de kivenni a pénztárcájából nem akarom, mert az szerintem részemről lopás lenne, és bűntudatom lenne. Szóval, jogosan vagyok csalódott/mérges?


2021. nov. 27. 14:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
9%
Hát ha te "megtartottál" a pénzből amit nem neked szántak, anyádra ütöttél.
2021. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
úgy értettem, hogy a nagymamám adott néha pénzt mikor boltba mentem, és azt mondta, megtarthatom a visszajárót^^
2021. nov. 27. 14:53
 3/33 anonim ***** válasza:
96%

Jogos a csalódásod.

Egy nagypapa

2021. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%
Az más kérdező, az neked adták.
2021. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Normális és teljesen jogos, ha mérges vagy. Az a te pénzed, nem lenne joga elvenni akkor sem, ha amúgy ad, ha kell valamire.
2021. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%
Anyád mégis mi a bánatot képzel, hogy csak úgy belenyúl a tárcádba? Ne legyen bűntudatod, várd meg míg elalszik és vedd vissza az összeget amit ellopott tőled. Ha meg képmutatóan nekiáll rikácsolni hogy ő nem így nevelt téged meg miegyéb, akkor vágd a pofájába ugyanazt, csak az ő szüleit említve.
2021. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Bár csak 26 éves vagyok, és nincs gyerekem, de el nem tudnám képzelni, hogy elvegyem azt a pénzt tőle, amit akár én is adhattam neki. Ha valaki neki adta, akkor az az övé. Sok szülő elképesztően szarik a gyerekére, és halvány fogalma sincs mi az a magántulajdon, vagy hasonló. Vagyis de, van. Mert ami a szülőé, az a szülőé, a gyerek hozzá ne merjen nyúlni. Fordított eset viszont nem létezik, ami a gyereké, az is a szülőé.
2021. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Igen,az.
2021. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ez nem divat. Se én nem nyúlkáltam a szüleim/gyerekeim tárcájába, se a kölkeim/szüleim nem nyúltak oda.
2021. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen érthető, hogy mérges vagy, anyád gyakorlatilag lopott tőled. El tudok képzelni olyan váratlan és szerencsétlen helyzetet, amikor szüksége lehet a családnak a gyerek megtakarított kis zsebpénzére, de ezt tisztességesen meg kell beszélni (a legtöbb szerintem még magától oda is adná, ha normálisan kommunikálnak vele). A gyerek is ember, és nem szabad vele bármit megtenni csak azért, mert kiszolgáltatott, és nem tudja megvédeni magát.
2021. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!