Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az a felállás,hogy ne legyen hosszú az írásom:


Anyám nem képes megoldani, segíteni a 2. osztályos testvéremnek a matek,magyar,stb tantárgyaiban. (3*6,stb...)


Tehát ebből következtessétek ki, hogy mennyire "okos". De ő mégis mindenbe beleokoskodik, még Szakmai dolgokba is.


Ebből állandóan konfliktus van, s mindíg az a vége,hogy én mekkora tahó, nagyképű vagyok, és nekem kell bocsánatot kérjek,pitizzek.


Tehát mit lehet tenni,hogy elkerüljem a konfliktusokat?



2021. dec. 3. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Anyád a tőled kapott infók alapján kötekedik. Minek mesélsz neki? Visszatartani az információkat, a kommunikációt nem a ti dolgaitok mesélésére használni, hanem redukálni kérdezősködésre anyád dolgairól. Mivel telt a napja? Kimosott, igen? Megszárad ilyen időben minden? Főzött? Mit főzött, jé, ez milyen kedvelt étel a magyarok közt már századok óta. Ha semleges dolgokról folyik a kommunikáció, nem lesz mibe belekötnie. Ha kérdezősködik, azokra is hümmögni csak, "honnan tudnám én azt"; "úgy gondolod? Érdekes"; "nahát, nem is gondolná az ember"-típusú válaszokat adni. Így nem lesz mibe belekötnie.
2021. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-es megelőzött. Semleges témákról beszélni. Időjárás, mit főzött. Igen, nem, jé, nahát, nem tudom, nincs véleményem.
2021. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Anyukád akkor ilyen basic fideszes, hazaszerető ember lehet.


Ilyenekkel csak úgy lehet elkerülni a konfliktust ha ignorálod őket. Értelmes vitára nincs lehetőség.

2021. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Mit tehetnél? Tolj ki vele , de erősen. Holnaptól moss ki helyette. Takaríthatsz is. Főzz... direkt megcsinálnék mindent. Úgy de úgy kib@sznék vele.
2021. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Milyen szakmai dolgaid vannak, amibe beleokoskodik? És miért tud azokról?
2021. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
41%
elég fos
2021. dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tereld el a tmát ha iylesmire terelődne, jobb a békesség.
2021. dec. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!