Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne jobb életük?

Hogyan lehetne jobb életük?

Figyelt kérdés

Gyerekükként szeretném ha sokkal boldogabbak lennének, egymással többet és szebben beszélgetnének.. Ha nem panaszkodnának folyton egymásra... Élni sincs kedvük.. 40eve együtt vannak kb, és utóbbi 10 évbe vettem észre hogy mennyire rossz a kapcsolatuk és nem változik jó fele. Próbálkozik az egyik akkor a másik semmibe nézi, aztán fordítva. Nyitnak egy kicsit de szerintem már azt se úgy hanem tényleg kicsit és bele fáradtan... Annyira rossz ezt hallgatni, nézni...


Lehet sokan írjátok hogy miért nem váltak el, hát nem tudom miért, illetve most már lehet idősebbek, van már sok egészségügyi bajuk is, lehet anyagiak miatt se tudnának külön lenni, meg el se tudják képzelni a másik nélkül de közbe mégis olyan mérgezőnek érzem az ők kapcsolatukat...

Sajnálom őket.

Nincs jo tanácsom se már..


Mindig mondom h próbálkoznak de akkor mindig az van hogy bele fáradtak... De van amikor meg jól meg vannak, de az ritkább...


Más nőt fel ilyen környezetbe?

Mit látatok, mi segített nekik?



#szülő #rossz kapcsolat #Sajnálom őket #Hogyan lehetne jobb
2021. dec. 6. 11:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Sok mindenbe nem értenek egyet, nehezen oldanak meg valamit hogy jó legyen mindkettőnek de akkor az egyik azt mondja hogy csak megint engedte a hulyeseget... Nem támogatják egymást ugy ahogy szeretném látni meg hallani. Pedig mintha próbálnák egymást de valahogy sose sikerül a végén... Tudom nem az én problémám, de mégis a szuleim.
2021. dec. 6. 11:40
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Te semmit nem tudsz tenni. Ez az ő életük, az ő rossz parkapcsolatuk. Helyettük nem tudod megjavítani.
2021. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az utóbbi 10 évben vetted észre, hogy időnként összezördülnek és nehezebben viselik egymást, akkor szerencséd van és nem eleve mérgező légkörben kellett felnőnöd.

Semmit nem tudsz tenni, mert az idős pároknál már zömében nincs szex, ami aktív pároknál sok mindenen átsegít.

Ebben az esetben van 2 idős ember, mindegyiket nyomasztja az egyre romló egészségük, a tehetetlenség dühe, hogy már nem úgy tudnak megcsinálni dolgokat mint azelőtt és mindehhez ott van a másik 0-24-ben, akin el lehet verni a port.

Az sem szokott jót tenni a kapcsolatoknak, hogy nyugdíjasok lesznek és örökösen össze vannak zárva. Az összezártság most covid alatt fiatalokat is szétszed, mert megszűnik a privát szféra.


Én azt mondanám neked - 70 éves emberként - hogy ezzel a részével az életüknek ne foglalkozz, ne legyél a vitáikban döntőbíró, lehetőleg annak se engedj teret, hogy egymásra panaszkodjanak neked!


Éljék az életüket egymással jól, rosszul, elvégre felnőttek, ha nekik nem felel meg így, módjukban állna változtatni!

Hidd el, ha valamelyiküknek baja lenne, ne adj' Isten meghalna, a másik rettenetesen szenvedne.

2021. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem tudsz tenni, de nem felemelt hangerővel, hanem szép, meggyőzni akaró szóval. Amikor hallod, hogy civakodnak, lépj közbe azzal, hogy legyenek észnél (ha nem is ezekkel a szavakkal, de finomabbakkal). Figyelmeztesd őket, hogy amellett, hogy magukat tönkre teszik - Neked is keserűvé teszik az életet. Állj amellé, akinek szerinted éppen igaza van. Nem baj, ha az igazságot nem mindig ugyanannál látod, sőt könnyebben belátják, hogy igazságos vagy. Indokold is meg, miért állsz csak egyikük mellé (éppen a tárgyalt ügyben).

Ha nagyon hangossá válna a párbeszéd, akkor kérjed meg őket, hogy aludjanak egyet, aznap már ne civakodjanak, de ne hanyagolják el a beszédet egymással. Sok sikert!

2021. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akarnak változást és nekik igy jo, akkor nem elhet mit tenni.
2021. dec. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan, ugyan!

Nekik így nem jó, hiszen azért civakodnak, hogy jobb legyen, de nem a megfelelő módszert alkalmazzák. Egyik felül akar kerekedni a másikon. Ezért kellene valaki (valami), ami (aki) észhez térítené őket: családtag, közeli rokon vagy párterápia.

2021. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!