Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy szokássá váljon, hogy elvált szülők heti váltásban neveljék a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Persze kivétel ott, ahol a válás amiatt történt, mert mondjuk az egyik szülő alkoholista, vagy akár az életükre tört.

A kérdés azokra az esetekre vonatkozik, ahol a két fél viszonylag békés körülmények között vált el.

Ugyanakkor én nem vagyok érintett, nincs gyerekem, csak általánosságban értem a kérdést.



2021. dec. 6. 13:24
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert így nemcsak arra a szülőre hárul a legtöbb felelősség és munka, akinél a gyerekek maradnak.
Nem, egy gyereknek nem tesz jót feltétlenül a hetente mozgolódás.
Egyéb, leírom.
191 szavazat
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a heti váltásnak súlyos anyagi korlátja van sajnos. Két félig egyedülálló lakjon duplaakkora lakásban? :/

Legjobb lenne ha nem válna senki el hanem szeretnék egymást tovább <3

2021. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%
Elviekben jónak tűnne, de a gyereknek KELL az állandóság, a megbízható háttér. Ha minden héten ide-oda cuccol, egy merő zaklatottság lesz az élete.
2021. dec. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem tenne jót a gyereknek,szétszórt lenne nagyon
2021. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%

Az miért nem jut eszébe senkinek, hogy ne a gyereket rángassák ide-oda, hanem a szülők váltsák egymást hetente az azelőtt közös otthonban?

Ja, vagy azt már nem, mert "kényelmetlen", de a gyereket, akinek pont az állandóság nyújt biztonságot, azt lehet rángatni!

2021. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem jó dolog. Inkább annak vagyok a híve, hogy az egyik szülőnél lakjon fixen és a másikkal akkor találkozhasson amikor csak akarják.
2021. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%

5: igen, ez lenne az optimális megoldás.


Reálisan nézve, ez az ide-oda cuccolás csak akkor megvalósítható, ha a szülők kb. gyaloglásnyi távolságra laknak egymástól.

Ha az elvált apuka többtíz km-rel odébb költözi, már dől az egész...

2021. dec. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
15%
Ezt bízzuk a szülőkre. Akarata és lehetőségei ellenére senkit nem kell arra kényszeríteni, hogy emiatt rossz irányban változzanak meg a gyerekkel kapcsolatos érzelmei, mert annak a gyerek issza meg a levét végül.
2021. dec. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
94%

Egyik osztálytársam is ilyen remek helyzetben élte le a gyerekkorát. Pszichológusról pszichológusra járt már gyerekként, és lázadt, hisz gyakorlatilag nem volt otthona.


Mire megszokta volna az anyja szabályrendszerét, már mennie is kellett az apjához az összes tanszerével, laptopjával, sportfelszerelésével.

Nem egyszer hagyta a másik szülőnél valamijét, ami aztán kellett volna neki, de nem tudott csak úgy átugrani érte.

Mikor az apjánál volt, naponta 2x1,5 órát kellett utaznia az általános suliba, mert apuka 50 km-re élt, a testvéreivel csak az adott héten találkozhatott, stb.

2021. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
29%

A legnagyobb probléma szerintem ezzel az, hogy nem tudnak nagyon távol költözni egymástól az egykori pár tagjai, mert a gyereknek minden héten ugyanabba az iskolába vagy óvodába kell bejárnia. Ebből következik az, hogy ha elveszti a munkáját valamelyik fél, akkor csak a közeli lehetőségek jönnek szóba(család esetében akár együtt is lehet költözni) , vagy új párkapcsolat miatt sem tud nagyon messzire költözni.

A gyerekek rugalmasak, ha jól bánnak velük a felnőttek, hamar hozzászoknak a kialakult helyzethez.

2021. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
77%
Nem, azért mondjuk, hogy rugalmasak a gyerekek, mert könnyebb őket rángatni, mint nekünk mozogni.
2021. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!