Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az lenne a problémám, hogy...

Az lenne a problémám, hogy egyetemista vagyok, és szeretnék valahogy kiszakadni a szüleimtől, de nem megy..?

Figyelt kérdés

Minden úgy kezdődött, hogy anyukám hozzáment feleségül egy férfihez, aki napi szinten mentálisan is és fizikailag is bánt engem. Mivel lány vagyok, ő pedig kemény fizikai munkát végző férfi, én testalkatilag negyed ekkora, mint ő, akárhányszor “visszaütöttem idegemben (már amennyire lehetett)’’, mindig az lett a vége, hogy addig vert, vagy már csomóstól nem tépte a hajam, vagy éppen falnak nyomott és ott pofozott fel amíg nem bőgtem, mint egy kislány. Emiatt màr nem merek semmit sem tenni inkàbb, mert a végén még látható nyoma marad. De visszatérve a problémára: nagyon szeretnék már elköltözni itthonról, viszont nem vettek fel egyik évben sem koliba, albira pedig egyáltalán nincs pénzem. Olyan szinten nincs, hogy a barátaim ha elhívnak kávézni sem tudok inni sosem, mert nincs rá pénzem. És egyetlen módját látom az elköltözésnek, ha elköltözök apámhoz. Viszont mivel egyetemre járok, az anyukámék sajnos sokkal közelebb laknak az egyetemhez, ha apàmtól kellene indulni, akkor reggel kb 3kor kellene felkelni, ès este is csak órákkal később tudnék hazaérni. (Így sincs elég időm tanulni)….


Ez már kicsit mellékes dolog, de anyukámnak és az új férjének érettségije sincs, és emiatt tőlem is azt várták, hogy én szakmát letegyek, és utána 18 éves koromban menjek dolgozni, 19 éves koromra pedig vegyek saját lakást, viszont én gimnàziumba mentem tovább (lásd nincs szakmám), és utána egyetemre jöttem, amit nem is bántam meg, mivel az idő hiányában is jól teljesítek, inkább érzem ezt az utat magaménak, mintsem dolgozni járni. Ebből azt szerettem volna kihozni, mióta gimnáziumba járok, azóta anyukám is elkezdett mentálisan bántani. Nap nap után felhozza, milyen jó lenne, ha már rég nem lennék itt (nem szó szerint, de értitek..)


Felétek azzal fordulnék, hogy ti a helyemben mit tennétek?

Hagyjam ott az egyetemet, és dolgozzak, hogy kiszakadhassak, (de akkor viszont rengeteg adósságom lenne kifizetni az egészet)


Vagy ezt a 4 félévet az egyetemen már bírjam ki a “szüleim” mellett, és ha lediplomázom majd inkább csak akkor?

Köszönöm az értelmes válaszokat <3



2021. dec. 13. 15:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Ha annyi eszed sem volt, hogy papíron apádnál lakj, mert akkor kaptál volna kolit, akkor annyira nem lehet rossz a helyzet...
2021. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igazából az első 2 félévemben még úgy voltam bejelentve, hogy anyukám egyedül nevel, és akkor sem vettek fel, de most kérlek ne savazz még emiatt is…
2021. dec. 13. 16:06
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
" 18 évesen menjek dolgozni, 19 éves koromra pedig vegyek saját lakást " :D o hát igen, ez már csak így működik. 1 év munkaviszony végzettség nélkül és az ember lakást tud venni magának, így megy ez. Ha ezt tényleg anyukádék mondták neked, akkor nagyon fordítva ülnek a bilin. Nem tudnál esetleg egyetem mellett dolgozni? Diákmunka is több mint a semmi... máshogy nem lesz pénzed. Az egyetemet nem hinném hogy jó ötlet lenne ott hagynod, esetleg lehet érdemes lenne levelezőn folytatni ha van rá lehetőség és akkor tuti tudnál mellette dolgozni. Vagy nagyon jól kell tanulni és akkor ösztöndíj, de azért abból se lehet úgy élni mint marci hevesen... kávéra mondjuk lenne pénzed.
2021. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

"azt várták, hogy én szakmát letegyek, és utána 18 éves koromban menjek dolgozni, 19 éves koromra pedig vegyek saját lakást"

Azt nem mondták, hogy milyen szakmát várnának el ahhoz, hogy 19 évesen, 1 év munka után lakást tudj venni?

Olyan szakma a világon nincs, ami 1 év alatt ennyit hozna.

Egyébként mit tanulsz az egyetemen?

2021. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

En a helyedben atmennek levelezore, igy egyetem mellett dolgoznek es berelnek egy szobat, ugy olcsobb. Ha a levelezo nem allami, hanem fizetos, akkor diakhitelt is felvennek, hogy ki tudjam fizetni.

Persze a koltozeshez is kell nemi kezdo toke, tehat muszaj, hogy gyujtogess, mert le kell tudnod rakni a kauciot es a targyhavi lakbert, tehat kell, hogy a zsebedben legyen kezdesnek 150-250 ezer (szoba aratol fuggoen).

2021. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszaitok <3, munka lehetőség után kutatok egy ideje, ez tervben van, mindenképp, csak egy kicsit nehézkes, mert reggelente sokat kell buszoznom,ezáltal nagyon korán kelnem és délutànonként pedig 8-9 re érek haza (1 nap kivételével) (ezért írtam, hogy nehézkesebben megy a tanulás) mondok egy példát, ha reggel 10től van órám, akkor nekem 6körül kell kelnem a buszok ritkaságs miatt, ha pedig 6 kor végzek, 8-9 körül érek haza. A legutóbbi 3 helyről elküldtek, mivel nem keresnek új munkatársat, a negyedik helyre pedig hétvégi beosztásban nem mehettem. Kicsit lelombozó, de nem adom fel, hétvégén próbálkozni fogok még munkahelyekkel.


A 19 évesen menjek dolgozni azt valószínűleg onnan szedték, mivel egyiknek sincs érettségije, ők már 15-6 évesen dolgoztak, emiatt volt pénzük későbbre, de tényleg nem tudom.


Nem szeretném elmondani, hogy mit tanulok az egyetemen (csak hogy ne ismerjenek fel), de annyit elárulok, hogy mérnök, és ahogy látom van jövője és jó fizetése a szaknak (nem hiába jöttem ide) szóval a későbbiekben az egyetem után szinte biztosan kapnék munkát, emiatt nem félek, csak ugye az ahhoz vezető út nehézkes.


A levelezőit nem zártam ki, csak szóba jön egy kis nehézség, mivel nem lakom nagyvárosban (anyukámék), így nálam az utazás úgy működik, hogy van este 6 után egy utolsó buszom, azt követően semmi. A levelezőin pedig bent kellene maradni a suliban estig, nem igazán tudnám megoldani a hazajárást, akár ottalvást.

2021. dec. 13. 16:30
 7/31 anonim ***** válasza:
29%

nálam az utazás úgy működik, hogy van este 6 után egy utolsó buszom, azt követően semmi


Persze, ezért aztán ott, ahol te laksz, senki nem dolgozik több múszakban, mert délutánosból nemtud hazamenni. MEsélj, melyik település az, amit hat után nem lehet elérni?

2021. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%

De nem ertem, nem el akarsz koltozni otthonrol? Akkor minek gondolkozol a hazajarasban? Kozelebb kell koltozni az egyetemhez, de szerintem ez egyertelmu!

Kezdem azt hinni, hogy kicsit kiszinezted a sztorit, mert aki ilyen korulmenyek kozott lakik, az olyan messzire es olyan hamar fut el, ahogyan csak tud. Ha nem akarsz elkoltozni, akkor a levelezonek sincs ertelme, foleg, mert legtobbszor az fizetos es feleslegesen szivatod meg magad a diakhitellel is pluszban.

2021. dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogx nem szeretnék elköltözni otthonról, az minden álmom, hogy oda költözzek, ahová suliba járok. Ne értsetek kérlek félre…


Azért szerettem volna és szeretnék ott dolgozni hétvégente, ahol anyukám lakik, mivel akkor nem kellene annyit buszoznom…. Csak addig dolgoznék ott, amíg nem lenne elegendő pénzem a sulim városába költözni.


16:37 neked pedig leírtam a két helyszín nevét, keress rá, nem igazán járnak erre felé (lásd ennyire nagy távolságot) emberek napi szinten, vagy akik mégis, azok köztes helyen leszàllnak

2021. dec. 13. 16:52
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
oké, haladjunk, a priviból kiderül, hogy később is van busz.
2021. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!