Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg bűn, hogy esküvő...

Tényleg bűn, hogy esküvő előtt összeházasodunk?

Figyelt kérdés

Párom már 2 éve nyaggat, hogy menjek levelezőre, keressek munkát, költözzünk össze.

Én nem voltam hajlandó, mert az egyetem gyakorlatias.

Most az utolsó félévbe hajlandó vagyok elmenni, mert semmi pluszt nem ad.

Egyébként alaból messze lakom a páromtól a családommal, 200 km.

2-3 hetente szoktunk találkozni. Együtt vagyunk 3 és fél éve. Nyáron lesz az esküvőnk.


Eldöntöttük összeköltözünk az ők megyéjükbe. 20 percre fogunk lakni a szüleitől. Szüleimék is eredetileg ide valósiak, csak megmaradt a házuk, abban fogunk lakni.


Anyáék szobájában laknánk elsőként, mert az bútorozott, a mienket még le kell festeni, bútort venni. A konhya felszerelt, csak a tűzhelyt kell cserélni most, mert sajnos a 4-ből 1 lap nem működik, mert már 3 éve nem élnek itt szüleim, hanem ugye elköltöztek 200km-rel odébb, munka miatt.


Januártól kezdenék életem első munkahelyén. A szakmámban tudok elhelyezkedni, aminek tanulok. Nagyon örülök ennek. Szja mentesség is lesz, így a bér is hálistennek jó lesz. Örülök, hogy dolgozhatok, mert amúgy csak agusztusban tudtam volna elkezdeni, mert eredetileg akkor végeznék kb

Addigra már lesz 8 hónap tapasztalatom, ami szerintem előny.


Azonban anyukám nehezen viseli. Fáj a szíve állítása szerint, sokszor elsírja magát, hogy így milyen gyakran fogjuk egymást látni. Szörnyen sajnálom, mert szeretem őt, de muszáj támogatnia, előbb utóbb elköltöztem volna.


Anyósom, apósom, sógorom folyton veszekednek a páromra, hogy találhatta ki az összeköltözést meg miért megyünk bele. Félévet már igazán kibírhattunk volna címszó alatt.


Na de. Most kitalálták, hogy költözzünk hozzájuk az esküvőig. A következők az érveik:


1. télen fűteni kell és az drága

2. Az összes fizunkat félre kéne tenni

3. Tanulnom kell majd az államvizsgára, meg még a maradék 2 vizsgámra és milyen könnyű lenne náluk, ahol kész kaja vár, csak le kell ülni tanulni

3. Mert hogy a szobánk még nincs kész és miért lesz jó nekünk anyámék szobája

4. A tüzlapot szerintük nem lesz könnyű kicserélni

5. Nehéz lesz alkalmazkodnom a munkához

6. Nem fog menni a főzés, dolgozás, takarítás, tanulás egyszerre.

7. Plusz utolsó érv. Párom finnyás. Kevés ételt eszik meg. És meleg ételt visz és otthon másféle melegételt hoz, mindig van vagy 2 féle süti is es 2 féle leves is otthon.


Na most az én érveim:

1. Bejárni tőlük szarabb lenne

2. A kutyájukat nem tudom ki nyitná, zàrná, mert egy kuvasz és megesz majd reggelire vagy vacsorara. Mindig zárják, ha ott vagyok, mert sajnos tényleg nagyon agresszív:( apja nyugdíjas, de mellette mindennap jár fuvarozni, majd biztos az én munkabeosztásomat nézi. Ha már 1 órára 2 kapu koze van zarva a kutya szólni szoktak, hogy ez nem jóó a kutyának, ne legyek annyit az udvaron.

3. Mellettük én gyereknek érzem magam. Ha ki akarok menni petivel mindig be kell jelenteni hoga megyek es mikorra jovok es mit fogok csinalni, utana meg beszámolót tartani.

4. Mindig ha megyek valahova megnézik mi van rajtam. Multkor nem volt rajtam sapka es rendesen lecsesztek, hogy ha beteg akarok lenni....-.-

5. Fáj nekik, ha több időre kimegyünk a telepulesukon setalni, mert addig se vagyunk otthon, meg addigis a kutya be van zárva. Hallottam mikor parom tesojaeknal volt h haza telefonalt a tesoja az anyjanal, hogy atjottunk hozzajuk. Es erre az volt az anyos valasza, hat tok mindegy tegnap is 1 oran at kinn setaltak... tehat bün kimenni. El vagyok keseredve.

6. Ők azt hiszik ott tudok tanulni, de ez nem igaz. Papir vekonyak a falak, kicsi a haz. Probaltam mar ott tanulni vizsgaidoszakban, de sose tudtam. A beszeduk is zavart. Minden. Otthon tudok, mert mem hallani be semmit, mert nagyok a tavolsagok es ahova koltozunk ott is tudok, mert emeletes a ház.

7. A kolisok is kepesek tanulni, fozni es dolgozni sokszor ..

8. Semmivel nem lesz jobb, ha ram fozne, csak meg nehezebben engedne el a fiat nyartol.

9. Mindig azt mondjak mindenhol jo de a legjobb ott naluk es en szeretnem, hogy a parom szeressen velem kettesben is lenni. Ne az tegye boldogga h mosolygni latja a szuleit mert ott vagyok naluk. Szeretnem h onmagamert szeressen. Egyedul is eleg legyek neki.

10. A szobát meg lehet csinálni meg a tüzhelyet is még az idén, csak össze kell szedni magunkat. Mindent ellehet intézni csak akarni kell.


Párom anyját mindennap hozza, viszi munkába, mert egy helyen dolgoznak. 50 perc helyett igy eleg kenyelmesen csak 20 percet utaznia.


Innentol kezdve mivel mas az irany, mas a telepules mar nem tudja vinni.

Mostantol engem fog majd tudni vinni reggel, ha delelottos vagyok, de haza meg ha delutanos vagyok abszolut nem, mert maskepp vegzunk.

Erre is modnta az anyja hogy jobb lenne, ha ott maradnank, hogy 3-an utazhassunk.... de arra nem gondol, hogy ha haza akarnek menni akkor kb. Este varnom kene meg a buszra vagy 2 orat. :D


De hat szerinte minden megoldható csak akarni kell.



Na mindegy. Párom velem ért egyet, de rossz erzés mért kell osszevedzni a csaladdal.



Szerintetek is ekkora bun osszekoltozni eskuvo elott?


Tisztaba vagyok vele, h szerint3m is hangulatosabb eskuvo utan osszecuccolni.

De orulok a munkanak, alig varom h kezdjek.


Korban 24 leszek februartol, parom meg 25 lesz, szoval mar nem vagyunk 18 evesek sem.


Mindketten utolso gyerekek vagyunk, akikhez foggal korommel ragsszkodnak.


Es szerencsetlen paromnak is szorongast okoznak, mert szereti a csaladjat es teny hogy hatalmas idill van náluk. De szeretnem ha nalunk is az lenne.



2021. dec. 14. 10:20
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%

Nem szabad odaköltözni anyósékhoz, ha ilyenek.

És ehhez igen határozottan ragaszkodj. Nem, és kész. Ne akard hogy kisgyerekként kezeljen. Ha megsértődik, így járt.

2021. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%

A munkahelyed a szüleid volt lakásához van közelebb, jól értem? Akkor nem kérdés, költözzetek össze ha el tudjátok tartani magatokat. Számomra egyetlen dolog van, amiben egy probléma lehetőségét látom: ha jól értem, még nem éltetek egyáltalán együtt szülők nélkül - ha kiderül, hogy apróságok miatt egymás agyára mentek hosszabb távon, vagy pl. a párodról hogy anyuci pici fiacskája és minimális dolgokat sem tesz meg a közös háztartás érdekében, az érzelmi terhelés miatt nehéz lesz tanulnod meg dolgoznod. Ha esetleg így történne, időben küldd haza a párodat az anyjához, még mielőtt elizéli ezt a félévedet.

Leendő anyós ellenérvei kapcsán a többség egyszerűen nevetséges, remélem te is érzed. Főzni pedig két emberre egyetlen főzőlap elég, neked lesz három akkor is, ha a hibásat nem sikerül kijavítani. Párod majd lejjebb ad a finnyáságából vagy elkezd főzni.

2021. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Hát anyóst ekrülni kell amennyire elhet.
2021. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
95%
Sztem az a hülyeség, ha egy pár az esküvő előtt egyáltalán nem el együtt, igaz a mondás, hogy lakva ismerjük meg egymást igazán. Én nagyon szeretem anyósomékat, ennek ellenére nem költöznék össze velük, még 2 hétre sem. Hát a te párod családj@valmeg még inkább nem, ne haragudj :D mérgező egy család, kotnylesek, irányításmániások. Koltozz csak ossszea pároddal, a mama meg majd megbékél, ha nem, akkor meg nem, gondolj a saját életedre, ne masera.
2021. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
Röviden: mocskosul önző párod van. Mindenben csak azt nézi, ami neki jó, a te érdekeid nem számítanak neki. Teljesen átveszi az irányítást az életed felett, te meg észre sem veszed. És hamarosan nem csak ő, hanem a családja is utasítgatni fog, ha odaköltözöl a házukba.
2021. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%

Soha nem szabad anyósékhoz költözni. Anyám megtette, 8 évig éltek apám szüleivel és épp eleget szenvedett miatta.


Mi a feleségemmel a mamájánál lakunk most, mert hiába van saját házunk ő elesett, nem bírja magát ellátni, valakinek gondoskodni kell róla. Hát nem kívánom senkinek, pedig engem még meg is becsülnek, hogy még a reggelit is viszem be neki.


Ha jót akarsz magadnak vagy összeköltöztök, vagy otthon maradsz.

2021. dec. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg nem bűn.
2021. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Rendben köszi nektek! :)

Bízok benne, hogy jó lesz a kapcsolatunk. Párom sose mozdult még ki a kis településéről, nekem a költözés sok önállósagot adott. Plusz egyetem miatt éltem már alberletbe 1,5 evet, így tudom milyen főzni magamra meg tanulni. Csak az már rég volt és mindneki elfelejtette, mert azt a sulit ott hagytam, mert nem szerettem a szakot. Most a költözés miatt egy köpésre van az egyetem. Levelezősként, utolsó évesként meg már tök mindegy hol lesz.

2021. dec. 14. 10:46
 9/39 anonim ***** válasza:
98%
Ha a párodat vissza kell küldeni a szüleihez el fogod tudni magadat tartani?
2021. dec. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

230 ezer nettót fogok keresni.

Nincs semmi nagy igényem. Óvodában fogok dolgozni, ahol ingyen kapok ebédet, tízórait vagy uzsonnát.

Még valamit kotyfasztanék magamnak és kész.


Nem mondom, hogy gazdag lennék, de el tudnám tartani szerintem magam.


Szerintetek?

2021. dec. 14. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!