Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itthon ragadtam az agresszív...

Itthon ragadtam az agresszív (néha fizikailag is) bántalmazó szüleimmel anyagi okok miatt nem tudok elköltözni. Mit tegyek? Bővebben lent 18/L

Figyelt kérdés

Van egy hat évvel idősebb testvérem és egy fiú ikertestvérem is. Fontos megjegyezni az elején hogy mind a hármunknak lett félretéve lakásvásárlásra x millió Ft ők egy csettintésre megkapták. Az egyikőjük Pestre a másik Szegedre költözött. Én pedig itthon ragadtam egyedül a fizikailag is és lelkileg is terrorizáló szüleimmel együtt és elzárták előlem az "örökséget". Iskolában tanulok és mellette dolgozom is de nem tudok annyit összeszedni hogy albérletbe menjek mert a munka és az iskola is ide köt.

Itthon konkrétan egy kis rabszolgaként funkcionálok. Édesanyám minden héten más betegséget talál ki magának hogy mártírkodhasson édesapám pedig hazaér a munkából iszik és lefekszik aludni majd felkel és baszogat miért nincs még semmi készen. Holott egész nap dolgoztam én is és az estémet tanulással töltöm amit tudok megcsinálok a ház körül de ez nem mindig kivitelezhető.


Kicsit hosszúra sikerült sajnálom ha elolvastad és tudnál segíteni nagyon szépen megköszönném

18/L



2021. dec. 14. 17:21
 1/10 Savlekotő ***** válasza:
100%
Jó tesvéreid vannak,szépen, egyiknek se jut eszébe befogadni?
2021. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Oke, de 18 eves vagy, gondolom meg erettseginel tartasz, nem? Ha az megvan, el tudsz majd koltozni idovel, ha tobb penzed lesz.

Azert annyira szornyu szulok csak nem lehetnek, ha gyujtogetnek nektek. En se vennek lakast addig a gyerekemnek ameddig legalabb a gimit be nem fejezi. Minek vennek hamarabb?

Nem lehet, hogy nalatok is ilyesmirol van szo?

Egyebkent ha dolgozol,de otthon laksz, akkor mire megy el a penz? Olyan szinten nem tamogatnak, hogy a lakhatason kivul minden mast is magadnak kell fizetned?

2021. dec. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Hogy nekem miért nem futja több lakásra, egy alkesz és egy naplopó meg simán összerak több tízmillát...
2021. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A pénzt A nagyszüleink adták. Eladtak minden földjüket minden gépet és mindent fóliát az ebből származó pénzt osztották el három fele. Egyébként az érettségim megvan most technikumon tanulok és emellett dolgozok. Az ikertestvérem is tavaly fejezte be a gimit és neki már nyáron megvolt az új lakása.
2021. dec. 14. 20:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem tudnának befogadni mert a lakhelyemhez köt a munka és az iskola is és nagyon nehéz lenne szegedről vagy Pestről bejárni
2021. dec. 14. 20:29
 6/10 Savlekotő ***** válasza:
72%
3 felé a te részed hol van?
2021. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem olyan mint a multkori már kb 120 kommentnél tarto örökséges kérdés?
2021. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, nekem is pontosan ez jutott eszembe :D
2021. dec. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dregor ***** válasza:
70%
Tünci, az a pénz a neveden van? Te vagy a hivatalos örökös? Mert ha igen, akkor irány az ügyvéd. Egyébként viszont, így jártál esete áll fent sajnos. Mi az a munka ami annyira fontos, hogy nem lehet váltani és elköltözni? Egyáltalán melyik városban éltek, hogy az ország egyik vége se jöhet szóba a kettőből?
2021. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ha a pénz a te nevedre lett letétbe helyezve, akkor 18 éves korod után nyert helyzeted van, ha a szülők kezelik az örökséget, a saját nevükön, akkor ennyi nem tudsz mit tenni, csak ha a nagyszülők az örökhagyó okiratban név szerint említenek téged, mint örököst.
2021. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!