Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyukát, aki a nárcisztikus...

Az anyukát, aki a nárcisztikus apát sajnálja, és nem a tönkretett gyerekeit, jobb hanyagolni?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, neki nem elég rossz a helyzet,nem elég nagy baj az,hogy a gyerekei tönkrementek lelkileg. Feladatom kimenteni így az anyámat, vagy jó neki ott?
2021. dec. 14. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Jó neki. Még nem fáj eléggé. Ha fájni fog, majd lép.
2021. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én hasonló esetben megvártam, amíg 18 lettem és leléptem. Baromi nehéz semmi nélkül egy zsák ruhával új életet kezdeni tojáshéjjal a fenekeden, de az út vége biztos, hogy elégedettség lesz. Tessék kipróbálni.
2021. dec. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én elköltöztem már, ugyanúgy mint Te, 2. válaszoló, csak anyukám még mindig benne van. Ezért nem tudom,hogy segítsek-e neki,hogyan segíthetnék neki (mert nem nagyon hagyja),illetve egyáltalán gyerekükként dolgunk-e ez..:) Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 14. 18:26
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem a te feladatod őt megmenteni, pláne ha nem is érzi úgy, hogy meg kellene menteni. Az viszont az ő feladata lett volna, hogy a gyerekei ne menjenek tönkre lelkileg. De hát, együtt kell maradni a gyerekek érdekében.
2021. dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Miért kell egy ganéval foglalkozni?
2021. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

2: Le a kalappal előtted, sajnos, én ennél sokkal megalkuvóbb voltam 18 évesen, és csak 10 év késéssel lett némi eszköz a tarsolyomban nárcisz szülővel szemben.


Kérdező, anyukád felnőtt ember, ha ebben a híg fosban érzi magát, lelke rajta, nem kötelességed megmenteni. Ha meg szarnak érzi a helyzetét, majd magától vesz igénybe szakszerű segítséget. Mert annak sincs értelme, ha elerőlteted pszichológushoz, mert simán ronthat a helyzeten-egyik covert nárcisztikus családtagnál konkrétan kikönyörögte a gyereke, hogy húzza már el a pitsáját oda, ahol végül előadta, hogy ő a kiabaxott mártír, akit kihasználnak... szóval, qrva jó vége lett, na...-

2021. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
84%

Anyádat elvileg felnőtt. Ha felelősen bele mert szülni téged egy ilyen házasságba, akkor felelősen azt is el tudja dönteni, hogy ki kell-e lépni belőle. Tehát nem dolgod őt megmentése. Kérdés az, hogy anyád érti-e a saját helyzetét. Erről érdemes meggyőződés. Lehet, hogy nem érti.

Sajnos a saját akaratával szemben kimeneti őt ekkor sem lenne jó ötlet. Ezt neki kell felismerése és tennie érte. Akkor segíthet neki, de nem előbb.

2021. dec. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Rájuk kell hagyni.
2021. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az apám ilyen. Anyámnál nem ismerek manipulatívabb, bántalmazóbb embert a közvetlen környezetemben. Mégis az ő pártját fogja a mai napig, akkor is mellé állt, amikor néha ha indokolatlanul szétverte a bútorzatot, megütött. Én voltam a rossz, hogy nem maradtam csendben, hogy visszaszóltam. Csak azt felejtette el, hogy egy nárcisztikus akkor is nárcisztikusan viselkedik, amikor egy elszigetelt üres szobában van, vagy akkor is, amikor a környezete megértő és kedves vele.


Az anyákban elvileg kódolva van az anyaösztön, így pedig mégis csak súlyosabb, hogy a gyermekei helyett inkább a bántalmazó apát sajnálja/védi. Ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni, apámra sem hatott semmilyen észérv.

2021. dec. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint saját magától akarnád megmenteni. Nem fog menni. Segíteni csak annak tudsz aki úgy érzi, segítségre szorul. Ő nem érzi úgy. Amúgy, nagyon érdekes a világ. Általában a nárcisztikus áldozatoknak senki nem hisz a környezetében, őt tartják túlérzékenynek, netán hisztisnek. Itt meg az áldozatot kellene meggyőzni arról, hogy ő áldozat. Szerintem ő kifejezetten elégedett saját mártírságával. De az is simán lehet, hogy ő itt nem áldozat, a gyerekek voltak azok. Akkor viszont hamarosan belekóstolhat, a nárcinak mindig kell egy kéznél levő alany. Örülök, hogy már nem ti vagytok azok.
2021. dec. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!