Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legszebb dolog amit...

Mi a legszebb dolog amit anyukád megtett érted?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok ami igazán megható/döbbenetes, szép dolog, hogy mekkora lemondást vállalt érted.


Gondolok itt olyasmira, hogy 10 évesen vakbélműtétem volt, és nagyon megviselt lelkileg a kórházban töltött idő.

Viszont ő kivett egy hét betegszabadságot, és mindennap ott ült mellettem a kórházában.

Persze tudom, béna esetlen kisgyerek voltam, erre nem lett volna szükség mert túléltem volna nélküle is, de akkor is a mai napig ez sokat jelent nekem.


Viszont ami ennél jóval durvább, hogy daganatos betegként is dolgozni járt, a kemoterápia után pár napot volt csak itthon, és utána 8 órákat dolgozott.

Több éven át csinálta így.

Az utolsó hónapokban már áttétes volt a májára a daganat, teljesen besárgult és még úgy is ment dolgozni, azért hogy nekünk meglegyen mindenünk.


Ez a kérdés nem az én anyukámról szól, nem kell engem überelni, csupán hasonlóan szép történetekre lennék kíváncsi, hogy kiért mit tett meg az anyukája, milyen áldozatokat hozott?


Apukás történetek is érdekelnek, ha valakinek olyan van.



2021. dec. 19. 09:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
0 segítséggel teljesen egyedül felnevelt feláldozva a saját életét értem.
2021. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
Elviselte a féreg g*ci apámat.
2021. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
95%

Miután otthagyott apámnak csecsemőként soha többé nem zavart bele az életünkbe. Mikor már idős és beteg volt akkor sem keresett meg, a negédes szeretnélek megismerni dumával nem élt vissza a helyzettel.

Hogy ez tudatos döntés volt-e a részéről vagy szimpla érdektelenség, vagy bármi egyéb, már nem fogom megtudni soha.

2021. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ő is a kórházban volt velem egész nap. Már mikor a gyerekorvos kimondta hogy menni kell Pécsre a gyermekklinikára, elfogott a félelem.


Később ő is daganatos beteg lett. Fél év adatott neki a diagnosztizálás után, de a végsőkig harcolt. Nem akartam engem itt hagyni, ahogy ő fogalmazott, élt eleget, csak engem sajnál itt hagyni.

2021. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
Amikor szüléskor választania kellett, hogy kit mentsenek, engem választott. Szerencsére nem halt meg ő sem, de több gyereke már nem lehetett.
2021. dec. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a semmiből nevelt fel minket a tesómmal. Apám egy féreg volt,elváltak,lelépett de előtte eladta a házat a fejünk felől,gyerektartást meg sose láttunk. 3 helyen dolgozott,hogy felneveljen és talpraállt mindig. Nagyon erős nő,bízom benne,hogy örököltem belőle valamennyit.
2021. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Megszült és feltette az életét a gyereknevelésre ahelyett, hogy szakmailag igazán sikeres lett volna
2021. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Megtette azt amit sok nő nem mer: két gyerekkel is új életet kezdett, elvált apánktól mikor az bántani kezdett minket: És becsülettel felnevelt férj nélkül is, úgy hogy apám egy fillért se adott gyerektartás címén. Márpedig ember a talpán aki zéró segítséggel egyedül kitaníttat két gyereket.
2021. dec. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Kiskamasz koromban elvesztettem a szüleimet. De amit kaptam tőlük az a rengeteg szeretet, megértés, figyelem, őszinteség. Ezt viszem tovább.
2021. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hanem a testvéremért.

Neki adta a fél veséjét, ami nélkül meghalt volt. (27 és 54 évesek voltak akkor).

2021. dec. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!