Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám anyukámmal...

Hogyan tudnám anyukámmal helyrehozni a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Anyukámmal nagyon mérgező a kapcsolatunk mindkettőnk számára. Gyerekkoromtól kezdve állandóan veszekedtünk, annyira hogy apukám ezért nem járt haza. Neki sem volt felhőtlen gyerekkora, ezért nem láthatta otthon milyen egy rendes, szerető szülő. Ő nagyon szeret, de kétoldalú a kapcsolatunk. Vagy nagyon jóban vagyunk, igazi anya lánya, vagy magunkból kikelve veszekszünk.

Engem nagyon bánt, hosszú ideje, mindketten próbáltunk változtatni, lépéseket tenni, de sikertelen. Nem tudjuk elfelejteni, megbocsátani a múltat, előhozzuk a régi szennyest és bántjuk egymást (verbálisan).

Apukámmal elég csúnyán váltak el, én anyával mentem, de egy év után hazaköltöztem. És azóta az elmúlt 10 év olyan volt, mint én lettem volna az anya és ő a lányom. De ez sem segít a kapcsolatunkon. Feladni nem fogom, szeretném helyre hozni a kapcsolatunkat, de 15+ év hadakozás után nem könnyű. Pedig hálás vagyok érte, hogy van nekem, szeretem és hiányzik... A helyzetet nehezíti, hogy már külön városban is élünk.

(Felnőttek vagyunk /elvileg/ én 21, ő 44)


Szerintetek mit lehetne tenni? Voltatok már hasonló helyzetben és rendbe tudtátok hozni? Mit tudnék gyerekként csinálni, és miben tudnék neki anyaként segíteni?



2021. dec. 21. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Ha ennyi idő alatt nem lett jobb, akkor családterápiára kell mennetek, vagy így haltok meg.
2021. dec. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Igen, családterápia vagy mediátor, bár ha külön városban laktok, akkor ez nehéz. Esetleg online, de az biztos nem ugyanolyan. Ki kell mondani az érzelmeket kulturált, nem bántó módon, miközben egyrészt nyitottnak kell lenni a kritika elfogadására, másrészt a saját énünket a háttérbe tolva át kell adni magunkat a másik érzelmeinek, gondolatainak, elfogadva az ő nézőpontját, az ő igazságát. Merthogy nemcsak 1, objektív igazság van, hanem mindenkié az. Ez nagyon nehéz és fájdalmas is lehet, de ha sikerül, akkor nagyon felemelő, katartikus és közelhozó. Azért kell a szakember, hogy a mérleg egyensúlya legyen. Hogy mederben tudja tartani a kitörő érzelmeket vádaskodás, erőteljes harag nélkül. Ki szabad mondani a haragot is, de nem sértő módon. Erre szolgálnak az én-üzenetek: mindenki arról beszél, hogy ő mit érez, nem arról, hogy a másik mit ront el.
2021. dec. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Előzőekkel értek egyet, ha mindketten akarjátok a kapcsolat rendbehozását, szakemberhez fordultok.
2021. dec. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt már csak szaakember lenne a segítség.
2021. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hívd a boldogságot és arra koncentrálj
2021. dec. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!