Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet ezt a szituációt...

Hogy lehet ezt a szituációt konfliktus nélkül kezelni? Nem megyünk anyósékhoz karácsonyi, mert beteg.

Figyelt kérdés

Anyós lebetegedett, taknya-nyála egybefolyik, fertőző (ő is elkapta). Nem korona szerinte, de nem is lényeges, hogy az-e vagy sem.

Viszont így sem a férjem, sem én nem szeretnénk karácsonykor találkozni, főképp, ha addig marad valamennyi tünete. Idén már szabadságon vagyunk, nem szeretnénk a szabit végigbetegeskedni, idén egyébként is nagyon sokat volt a férjem beteg, könnyen elkap dolgokat (ennek a kivizsgálása folyamatban van).

Ha már jobban van és legalább 4-5 napja tünetmentes, akkor szívesen átmennénk hozzájuk.

Ő azt akarja, hogy mindenképp menjünk a tervek szerint, mert a párja is 2 nap alatt legyűrte a vírust, tehát holnapra neki semmi baja nem lesz.

Hogy lehet ezt a helyzetet jól kezelni? Hiszen nem kiszúrni szeretnénk vele.



2021. dec. 23. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Megmondod szépen, hogy nem mentek. Ha ez nem segít, akkor megmondod nem szépen, hogy nem mentek.


Az én anyám tavaly játszotta ezt el. Lázas volt, taknyos és mindent összeköhögött, de ő jól van menjünk nyugodtan. Nem tetszett neki, hogy így nem megyünk, de aztán megbékélt. A gyereke dolga ezt egyébként közölni, tőle jobban fogadja.

2021. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Van szerencsére skype, whatsapp, messenger,viber- bármelyik alkalmas arra, hogy létrehozzatok egy "találkozást", nem kell ezt a valóságban, szerintem meg lehet így oldani
2021. dec. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

"Nem korona szerinte"


Na, ott kezdődik, hogy ezt nem tippelgetéssel diagnosztizálják, hanem teszteléssel. Amíg anyósnak nincs negatív tesztje, addig eleve korona-gyanúsnak tekinteném, és már csak emiatt se mennék.


Én azt mondanám: ha negatív a tesztje és nagyjából (nem teljesen, de legalább nagyjából) megszűnnek a tünetei, akkor menjetek át. A 4-5 nap tünetmentesség elvárása túlzás. Mondjuk, ha 1-2 napja már alig vannak tünetei. Mivel azt mondod, most már év végéig szabin vagytok, nem gond, ha jövő hétre, munkanapra csúszik át a találkozás.

Én így tennék, de természetesen a döntés joga a tiétek.

2021. dec. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
A konfliktust nem lehet konfliktus nélkül kezelni. Mért kéne? A konfliktus az valami bűn?
2021. dec. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
4-5 nap szerintem nem túlzás, pláne úgy hogy ők mennek át egy keresztbe-kasul fertőzött lakásba. Ha ennyire önző és át sem fut a fején, hogy mekkora bunkó dolog másra is átragasztani a betegséget akkor gondolja át a dolgot.
2021. dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem bűn a konfliktus, de nála nincs abszolút normális konfliktuskezelés, netán asszertív kommunikáció, maximum hiszti és mártírkodás. Emiatt szeretnénk konfliktus nélkül megúszni.

A 4-5 napot érzem reálisnak, múltkor tesóméktól nyaltunk be valamit, pedig már 2 napja tünetmentesek voltak. :/

2021. dec. 23. 09:29
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Megmondjátok ketten azt amit leírtál már ide: "sokat volt beteg férjem idén", vagy mondja meg ő.
2021. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Meg kell mondani Nekik, hogy "Mama, Papa, szeretünk Benneteket/szeretjük Önöket " - (ha magázódtok, merthogy sok helyről hallok ilyeneket is) -"de most nem megyünk át, mert betegek vagyunk, és nem akarjuk elkapni a betegséget."


Mindenki tudja, hogy ez a betegség sajnos úgy működik, hogy az emberek találkoznak.

Az ajándékokat kicserélitek, ők kirakják a tieiteket az ajtó elé pár perccel azelőtt, hogy odamentek, de nem nyitnak ajtót, ti meg lerakjátok az övéiket, úgy, hogy ők nem nyitnak nektek ajtót. Meg lehet ezt szervezni akár anélkül is, hogy ők kimozdulnának otthonról.

2021. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
Ugyanígy a kajákat is ki lehet cserélni, 8. voltam.
2021. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hisztizik és mártírkodik. És? Azt csinál, amit akar, ezt úgyse ússzátok meg. Egyik fületeken be, a másikon ki. Ti meg nem mentek, mert nem akartok betegek lenni.
2021. dec. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!