Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám depressziós a testvére...

Anyukám depressziós a testvérem viselkedése miatt. Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés

Nekem sose volt jó kapcsolatom az ikertesómmal, mert egészen fiatal korunk óta agresszív volt főleg velem, de néha a szüleinkkel, sőt a nagyszüleinkkel is. 4 éve egy veszekedésünk addig fajult, hogy meg is ütött, azóta én nem is tartom vele a kapcsolatot. Eddig jól működött, hogy mi kerüljük egymást, de a családtagjainkkal mindketten jóban voltunk. Néhány hónapja minden előzmény nélkül bekattant nála valami és követelte a szüleinktől, hogy válasszanak, hogy velem vagy vele tartják a kapcsolatot, mert elege van belőle, hogy (szerinte) én fontosabb vagyok a szüleinknek. Anyukám leállította, hogy sose választanának köztünk, de ő ezen megsértődött. Még aznap írt egy undorító üzentet messengeren a sógornőm anyukámnak, amiben elhord engem mindennek és rá is csúnya jelzőket írt, illetve azzal fenyegette, hogy rajta vannak a baba dolgon, de a gyerekük senkit se fog ismerni a családunkból. Apukámat nem igazán hatotta meg a dolog, mert haragudott tesómra mióta kezet emelt rám, de anyukám rajongásig szereti és a sógornőmet is. Sokat sír azóta, de most, hogy jön a karácsony teljesen ki van borulva. Mindent megpróbált, hogy megenyhüljön a tesóm, de baromi makacs, ráadásul neten letiltották és a telefont se veszik fel neki. Személyesen is elment anyukám hozzájuk, de hiába. Ma már annyira rosszul volt anyu, hogy attól féltünk mentőt kell hozzá hívni. Egyébként is nagyon megviselte ez a néhány év mióta nem beszélünk egymással, de ez végképp kiakasztotta. Bűntudatom is van, hogy ha úgy nézzük miattam bünteti a tesóm, de nem tudom mit tehetnék. Hozzáteszem 29 évesek vagyunk, nem kisgyerekek már.

Szerintetek hogyan tudnék hatni anyukámra, hogy ne legyen ennyire befordulva? Most az ünnepek alatt biztos nagyon szomorú lesz, de utána mivel lehetne segíteni szerintetek?


2021. dec. 23. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Szép, hogy segíteni akarsz, de amíg ilyen barom testvéred van, nem lesz könnyebb. Ezen meg szerintem nem tudsz változtatni.
2021. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Na. Nem fog tetszeni a véleményem.

Egyedül anyukád tudja eldönteni, meddig akar befordulva maradni. Lehetne itt mindenféle léleksimogatásokkal próbálkozni, ha ő nem akar felnőttként, tisztán látni, próbálkozhattok bármivel, nem lesz eredménye.

Mert a komoly gond az, hogy anyukád támasztott egy elvárást, hogy mindenkinek szeretnie kell mindenkit a családban, de ez nem így van. A valósággal meg egyszerűen nem lehet mást kezdeni, mint tudomásul venni.

2021. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonymousreview60 ***** válasza:
63%

#2:+1

Ez anyukád döntése. Neki kell döntenie:

Vagy te,

vagy a tesód, a sógorom és n db unoka.

Mi a baja a tesómnak? Szerinte mi bizonyítja a kiviételezést?

2021. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom milyen vélt vagy valós kivételezést érezhet, de én ebből semmit sem vettem észre. A szüleink se nekem, se neki nem adtak soha igazat a vitánk miatt, engem is megszídtak az én elkövetett hibámért, mint ahogy őt azért, amiért képes volt megütni. Apukám jobban neheztelt rá, mert ellenzi az erőszak minden formáját, de azért ugyanúgy viselkedett vele, mint velem.Egyetlen dolog van, ami zavarhatja, hogy a nagyszüleink az esküvőjére nem mentek el, de az enyémen ott voltak. Erről viszont anyukám tehet a legkevésbé.
2021. dec. 23. 17:48
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Próbáld támogatni amiben csak lehetséges, ez amit tenni lehet.
2021. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonymousreview60 ***** válasza:
40%

"Egyetlen dolog van, ami zavarhatja, hogy a nagyszüleink az esküvőjére nem mentek el" Miért?

Egyébként ilyen testvéri viszony mellett mindig van valami, amit a másik oldal (esetünkben a tesód) elmond okként a feszültségre. Mi ez? Miket mondott korábban?

2021. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az esküvője előtt nem sokkal csúnyán beszélt mamával ezért nem mentek el.

A feszültség okáról azért nem írtam a kérdésemben, mert elég hosszú, de szivesen leírom. Volt egy időszakunk amikor kifejezetten jóban voltunk, sokat találkoztunk. Aztán egyszer kölcsön kért egy összeget, amit nem akart megadni azzal az indokkal, hogy én úgy is jobban keresek. Mivel erőszeretettel használta a lakásunkat raktárnak így elég sok cucca nálam volt. Azt mondtam, hogy amíg nem adja meg a tartozást nem vihet el semmit a lakásomból, így majdnem egy évig nálam voltak. Azt hitte majd úgy is visszadom őket, de én ehelyett egy lomtalanításkor mindent kidobtam. Gondoltam, ha egy évig nem hiányoztak a dolgai akkor biztos nincs rá nagy szüksége. Ezen dühődött fel, mert állítása szerint jóval nagyobb értékek voltak, mint amivel ő tartozik. Szóval innen indult a főfeszültség...

2021. dec. 23. 21:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukának nincsenek barátnői? Ő is ez a csak a családomnak élek típusú anyuka vagyok, de nagyon? Jót tenne neki, láthatná, hogy sehol sem tükörsima minden. Talán könnyebben elengedné a vágyait. Nincs olyan, hogy olyan az élet ahogy én akarom.
2021. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Vannak barátai, de ettől függetlenül nagyon "családmániás".
2021. dec. 23. 22:53
 10/14 anonymousreview60 ***** válasza:
10%

Az, hogy a tesód nem akarta kölcsönt megadni, nem szép, bunkó dolog. 1-0. A lakás raktárnak használata sem az, de azt te engedted meg. 2-0. A cuccaival zsaroltad, de jogosan, de ezt ő nem fogja fel. 2-1. Az, hogy kidobtad a cuccait kimondottan bunkóság a részedről. 2-2. Mindketten megterheltétek ezt a kapcsolatot a szándékotoktól függetlenül.

Az, ahogyan a nagyis esetet kezelte azt mutatja, hogy nem sok önreflexió szorult bele.

Legközelebb ne titkolj el ilyen fontos információkat, ha rendes választ akarsz!

Anyádnak kell döntenie! Neked meg utána elgyászolni anyád elvesztését, ha úgy dönt. De ne feledd, a szüleid mulasztása (tehát hibája), hogy a tesódat nem terelték jobb irányba anno régen.

2021. dec. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!