Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl korai volt elköltöznöm?...

Túl korai volt elköltöznöm? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Augusztus végén költöztem el otthonról, akkor 18 éves voltam, most 19 vagyok. Egyetemre még nem járok, majd csak jövőre, de nem is ez a lényeg, nem akarok részletekbe belemenni.

A szüleim elváltak, korábban anyukámmal laktam (meg ugye még korábban együtt a szüleimmel hármasban). 3,5 éve elköltöztünk messzebbre, hogy összeköltözzünk anyukám párjával. Nem azt mondom, hogy anyukám nem vett figyelembe, mert nem csak elém állt, hogy "költözünk", hanem engem is megkérdezett, beszéltünk róla, de én nagyon nem akartam, ennek ellenére mégis mentünk. A párját nem akarom szidni, mert nem ártott nekem, de sosem volt szimpatikus, nem kedvelem, inkább olyan nekem, mint egy idegen. Akkor megfogadtam, hogy én majd később visszaköltözök. Ezt most meg is tettem.

Az egész az én döntésem volt, nem idegen helyre költöztem, itt nőttem fel, elvagyok, elboldogulok, intézem a dolgaimat, főzök, megcsinálom a házimunkát stb., egyébként egy önálló embernek tartom magam. Szeretek egyedül is lenni, szükségem is van némi egyedüllétre, megbolondulnék, ha mindig lenne körülöttem valaki, de ha őszintén belegondolok a dolgokba, ez már kicsit sok. Vannak persze pozitívumai az egyedül élésnek, de talán korai volt, vagy nem tudom...

Túl sokat vagyok egyedül. Anyukámat általában havi 4 napra tudom látni. Apukámék hol itt vannak, hol máshol, ha itt vannak, akkor vagyok velük, de apámmal közel nem olyan szoros a kapcsolatom. Testvéreim, párom, barátaim nincsenek, nagyszüleim sem itt laknak, de mostanában a covidtól is félnek, egyébként meg nem nagy a családunk, unokatesóimmal sem nagyon tartjuk a kapcsolatot, ők sem itt laknak. Ugye ha sokat vagyok egyedül, akkor több időm jut kattogni dolgokon, kevésbé terelődnek el a gondolataim és többet ülök itthon, mivel egyedül csak úgy céltalanul nincs kedvem sétálgatni, szóval ha nincs valami elintéznivalóm vagy nem kell valahova mennem, akkor nem mozdulok ki. Enyhébb mentális problémáim is vannak, pszichológushoz járok, talán ilyenkor még jobban szükségem lenne arra, hogy valaki legyen mellettem, támogasson, segítsen.

Hiányzik anyukám is. Lehet, hogy ez gáz, és nem arról van szó, hogy 0-24 anyámon akarnék lógni és nélküle semmit nem tudok megcsinálni, de jó a kapcsolatunk, közel állunk egymáshoz, 18 és fél éven keresztül minden nap vele voltam, főleg az elmúlt 1-2 évben a covid miatt pláne, amikor ő is otthonról dolgozott. Szoktunk üzenetet írni egymásnak minden nap meg X naponta telefonálni, de az nem ugyanaz. Mindig alig várom azokat a hétvégéket, amikor együtt tudunk lenni.


Nem tudom, mit tehetnék. A legjobban annak örülnék, ha itt laknánk anyukámmal, de nem mondhatom azt neki, hogy hagyja ott a párját és költözzön ide. Megfordult a fejemben, hogy visszaköltözök, de nem akarok, mert én itt érzem igazán itthon magam, itt látom a jövőmet, ott sokkal macerásabb is lenne minden és nem akarok a párjával lakni, zavar, főleg, hogy ő is elkezdett otthonról dolgozni és ez már így is marad, tehát folyamatosan otthon van.



2021. dec. 29. 11:26
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
98%
Ez nagyon nehéz ügy, teljesen megértelek. Valóban nem várhatod el szerintem anyukádtól, hogy otthagyjon mindent és visszaköltözzön hozzád, de nem egészséges dolog egyedül élni. :( Főleg nem úgy, hogy mellette nem élsz társasági életet igazán. Én komolyan fontolóra venném, hogy visszaköltözzek anyukámhoz és a párjához (ami egyáltalán nem ciki és nincs benne megfutamodás, kipróbáltad, ez nem jó neked, ennyi). Sajnos ebben a szituációban én úgy érzem, hogy neked kell alkalmazkodnod.
2021. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél egy cicát vagy kutyát vagy aranyhalat. Nem lehetsz mindig egyedül az ember társas lény.
2021. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Sose tul korai elkoltozni.
2021. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%
Ha pl nő vagy, pillanatok alatt tudsz társaságot keríteni
2021. dec. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Ha szereted az állatpkat és van időd egyre, akkor a kiscica, kiskutya tényleg jó ötlet. Barátokat pedig lehet szerezni. Mivel egyedül élsz gobdolom van munkát, tehát ott tudsz ismerkedni barátlozni. Ha ott nem megy még tudsz online is, vagy olyan programokat csinálni amik érdekelnek. Pl múzeumba elmenni egy tárlatvezetésre és ott beszélgetni.
2021. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Én is az állatot ajánlanám. Nincs annál terápiásabb dolog, mint gondoskodni egy állatról, és jelentősen csökkenti a magányt. A kutyasétáltatás ráadásul mozgás is, a kutyafuttatónál meg megismerhetsz egy csomó embert. Persze csak ha lenne rá időd és pénzed a tartásra.
2021. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező!

Hogy rossz magányosan, azt megértem.

De 18 évesen már nem azon kéne gondolkodnod, hogy anyukáddal hogyan tudnál ismét együtt lakni, hanem azon, hogy legyen párkapcsolatod. Nekem pl. fura, hogy a szextől függetlenül a szerelemmel együtt járó intimitások (ölelés, csók, összebújás, együtt alvás) nem hiányoznak neked. Mert ezeket anyukád sem adhatja meg.

2021. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Épp leválsz a szüleidről, amihez kell azért idő, tehát adj magadnak, hogy ezt az új rutint ki tudd alakítani a maga részleteiben. Én 34 éves koromban tudtam elköltözni otthonról, az se klafa. Amikor az új lakásban voltam, első nap azt gondoltam, hogy úristen én ezt nem fogom bírni. Aztán azt mondtam magamnak, hogy csak kipróbálom 3-4 napra, aztán ha még mindig rossz, akkor hazaköltözöm. Másnapra elmúlt ez a honvágy szerencsére.


Inkább barátaid legyenek, új kapcsolataid. Ha a covid miatt nem megy, akkor online. Én pl. a facebookon több engem érdeklő tematikus csoportba beléptem (csillagászat, öko témák) és ezekben is kialakulnak új kapcsolatok. De fiatalként ezt még jobban tudod valszeg.

Másrészt a boldogsághoz - azt mondják - az kell, hogy az ember a céljai felé haladjon. Milyen céljaid vannak? Gondolkozz ezen, fordíts erre időt! Hogy képzeled magad ideális esetben tíz év múlva, mivel fogsz foglalkozni? Hogy ezt elérd mit tudsz ma megtenni? Tehát kicsit vonatkoztass el a családi kötöttségeidtől, és kezd el felépíteni a független egyéni életedet, aminek te vagy a középpontjában.

Anyut meg gyakrabban kell felhívni telefonon, ha hiányzik. :-)

Kisállat is lehet jó, bár én inkább az embereket javaslom. 49f

2021. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Én is egy kutyát javasolnék. A napi legalább három séta alatt pedig más kutyatartókkal is meg tudsz ismerkedni. De csak akkor vállalj be egy kutyát, ha egyetemistaként is tudod majd vállalni a vele járó kötöttségeket.
2021. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Imádom az állatokat és gondoltam rá, de kutyám semmiképp nem lehet, kis lakásban lakom, nincs kert, főleg, hogy a nagytestű kutyák tetszenek, nem lenne neki jó itt, meg a kutyatartás költségesebb is. Nyuszin erősen gondolkozom, nyulam már volt, csendesek, lakásban is tarthatók, nem kell sétáltatni őket (egyetemen nem feltétlen lenne időm rá) stb., de jelenleg ötletem sincs, hova raknék egy ketrecet.


7: Hiányzik néha, de most mit csináljak? Jelenleg nem vagyok szerelmes senkibe, amikor voltam, akkor sem viszonozták vagy olyanba sikerült beleszeretnem, akinél esélytelen volt, hogy összejöjjünk. Úgy nem akarok összejönni valakivel, hogy nem vagyok belé szerelmes, csak azért, hogy legyen valakim, mert az nekem sem lenne jó és neki sem. Volt valaki mostanában, aki megtetszett, elkezdtem érdeklődni iránta, de hamarosan több ezer kilométerre költözik.

Gondoltam már netes ismerkedésre is, de picit tartok tőle.

Ez a másik dolog amúgy, amit nem értek, hogy nekem hogyhogy soha nem volt még barátom, amikor tök normális embernek tartom magam, külsőre is átlagos vagyok, szépnek szoktak tartani, az utcán is sorra bámulnak meg a pasik, főleg nyáron, de amikor valahol vagyok vagy új emberekkel ismerkedem meg, akkor nincs semmi. Egy ilyenre volt példa évekkel ezelőtt, de nem volt az esetem az illető, semmilyen értelemben sem, így nem lett semmi.

2021. dec. 29. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!