Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok akik ilyen helyzetben...

Fiatalok akik ilyen helyzetben vannak/voltak!?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy anyukám még 40 éves sincs, de nagyon beteges. Ízületei odavannak, láncdohányos, nagyon sokat köhög, nehezen kap levegőt, volt nagyobb "betegsége is" sajnos. Nagyon túlsúlyos, helytelen étkezés. És még sok mindent felsorolhatnék, felesleges.


Le van %-olva de még mindíg dolgozik,napi 4 órát.


Sajnos elég kevés a havi bejövője a családnak. Apukám egyedül nem tudná eltartani a családot. Mindketten dolgoznak.


Én jövőre mennék egyetemre, de nem tudok dönteni, hogy menjek-e vagy inkább elmenjek dolgozni,hogy anyukámnak ne kelljen.


Sajnos anyukám természete alapból is agresszív, és sokszor vagyok lebaszva a semmiért, meg a kistesóm kötekedései miatt,de én szeretem.


Egyébként szerintem (tanáraim szerint is) betudnék kerülni simán a kinézett szakra, államira. Dehát ugye akkor sincs ingyen...


Ti voltatok iylen helyzetben?

Ki mit tett/tenne?



2021. dec. 29. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
98%

Ez nyilván nem egyszerű helyzet, de számos egyetemen vannak különböző szociális ösztöndíjak, amit már az első félévtől folyósítanak. Ezen felül élhetsz a diákhitel lehetőségével is, ami kedvező vagy teljesen kamattámogatott.

Gondolj bele, hogy tudsz jobban segíteni családodon, ha most kezded a munkát és életed végéig alacsony jövedelmű leszel, vagy egyetemen szorgosan tanulsz és pár év múlva sokat fogsz keresni?


Amúgy a kérdés szerintem nem vallás kategóriába tartozik.

2021. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1


"Amúgy a kérdés szerintem nem vallás kategóriába tartozik."


-Szándékosan tettem ide, mert pap szeretnék lenni, és ugyebár az nem keres "jól". De nem a fizetés miatt szeretnék, nyilván. (Nevesettek nyugodtan)


És a másik nagy probléma az, hogy ő már nagyon szeretne unokát, de még barátnőm sem volt, és,hogy őszinte legyek megvagyok nélküle.


(Görög katolikus pap szeretnék lenni)

2021. dec. 29. 12:52
 3/21 anonim válasza:
67%

Szerintem értelmes ember nem nevet ki azért, mert pap szeretnél lenni. Az is egy szép hivatás és valóban nem a pénzről szól.

Ha úgy érzed, hogy Isten ara hív, pap legyél, akkor indulj el ezen az úton. Görög katolikusok pedig szentelnek nős férfiakat is, tehát előtte megnősülhetsz, lehet sok gyermeked is, anyudnak pedig így sok unoka.

2021. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm szépen a tisztességes írásod, tiszteletem!


"Görög katolikusok pedig szentelnek nős férfiakat is, tehát előtte megnősülhetsz, lehet sok gyermeked is, anyudnak pedig így sok unoka."


-Igen, ez tiszta nekem is. Viszont azt nemtudom, hogy hogyan van ez az egész "folyamat". Mármint, tegyük fel, jövőre jelentkezek görög katolikus pap nevelő intézetbe, oda járok, viszont nincsen feleségem (nyilván,18 évesen elég furcsa is lenne) akkor már nem házasodhatok? Vagy ez hogyan van?

2021. dec. 29. 13:40
 5/21 anonim válasza:
27%
Később is lehetsz pap. Ha tudsz, menj el dolgozni vagy egyetem mellett. Valaki akkora koponya, hogy bármilyen sulit elvégez munka mellett. Vagy később mész, amikor már anyud nem él, mert úgy néz most ki nem sokáig lesz az élők között ilyen egészségi állapotban. Ezt a kis időt inkább töltsd vele!
2021. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

a gyereknek sose feladata eltartani a szuleit. ha most elmesz dolgozni tanulas helyett, az meddig fog tartani? anyad meg lehet el 3 evtizedet, addig te egy gyarban robotolsz majd? mire feldobja a talpat, te leszel kb 50 eves, akkor mit kezdesz majd az eleteddel? tovabb robotolsz a gyarban es egyedul oregszel meg?

anyadnak megvolt a lehetosege hogy javitson az eleten. irtad, voltak betegsegei, az sokszor elkerulhetetlen, de senki se kenyszeriti hogy dohanyozzon, vagy hogy egeszsegtelenul etkezzen.

mindenkinek egy elete van. anyad elpazarolta az ovet. ne hagyd hogy a tiedet is elvegye

2021. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem a te dolgod anyádról gondoskodni. Arra ott a férje. Ha segíteni akarsz, akkor tanulj jól, és dolgozz a tanulás mellett, hogy te minél kevesebb pénzbe kerülj!

Házasodni a felszentelésedig lehet.

2021. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
A papneveldében kell kérdezni a nősülésről. De szerintem ez bentlakásos iskola, nem hiszem, hogy mellette ki lehet járni mást dolgozni.
2021. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, utánaolvastam, görögkatolikus pap csak a pappá szentelés előtt házasodhat, utána már nem, akkor sem, ha megözvegyül.
2021. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%

#4

Természetesen nem várják el senkitől se, hogy legyen 18 évesen felesége. Egyrészt a papi szeminárium 7 évig tart, először diakónus leszel, hagynak időt arra, hogy megházasodj, ha szeretnél és csak utána szentelnek pappá.

2021. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!