Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti, hogy ma már...

Miért nem érti, hogy ma már más egyetemistának lenni, mint 30 éve? Hogy zárjam le?

Figyelt kérdés

Ugyanazon a szakon vagyok, mint amit anno az anyám férje elvégzett (30 éve kb).

Nehéz, de közel sem annyira, mint ahogy ő korábban lefestette nekem.

Pl. mióta covid van, több tárgyból is 1-1 beadandó a "vizsga", vagy ami neki szigorlat volt, az most egy 15 kérdésből álló tesztsor. Ráadásul a világ is fejlődött azóta, szinte mindenből van már jegyzett + rövidített jegyzet, sok tanszék írásbeli vizsgán ugyanazokat kérdezi évek óta kisebb változtatásokkal. Szóval ha az ember okosan tanul, akkor nem szükséges bevágni kívülről a többszáz oldalas könyveket, mert a 80%-át a kutya nem fogja megkérdezni.


A nevelőapám meg az a fajta volt szerintem, aki mindent kívülről akart tudni, mert olyanokkal jön, hogy én milyen laza vagyok, hogy Szenteste és karácsonykor nem tanulok, ő éveken át még a szentesti vacsorát is 15 perc alatt tudta le, mert sietett vissza tanulni. Meg hogy vizsgaidőszakban neki még az 5 óra alvás is luxus volt éjszaka, nem tudja, hogy én egyáltalán hogy merek 8-10 órákat aludni.


Szorgalmi időszakban is ha hazamegyek havonta pár napra, akkor azért úgy szervezem, tervezem a dolgaimat, hogy az a hétvégém szabad legyen és ne kelljen tanuljak. Erre otthon ha megyek valahová, nagyszüleimhez, barátnőkhöz, rögtön jön a kötözködő kérdés, hogy "Ezen az egyetemen sosem kell tanulni?!". Meg hogy de jó dolgom van nekem, hogy ennyi a szabadidőm... Szóval folyamatosan ez a bűntudatkeltés megy részéről.

Vagy pl. az utazás a hobbim, igyekszem minden hónapban menni valahová. Akár az anyámmal, vagy a nagyszüleimmel, keresztanyámmal, akár a párommal, vagy barátnőkkel. Úgy vagyok vele, hogy ennyi időm, mint most sosem lesz már, és inkább erre költök, mint hogy bulizzak látástól vakulásig. Ez is a baja, hogy én milyen lazán megyek erre-arra, ő annak is örült, ha az órái mellett volt egy szabad délutánja, nemhogy még napokra, hetekre elutazzon.


Nem tudom, hogy bírom még ki, hogy 2,5 évig hallgassam ezt. Ha elengedem a fülem mellett, mondja tovább. Ha elmagyarázom neki, mi hogy van ma már az egyetemen, akkor megy az, hogy hát abból is egy óvoda lett, úgy látszik, meg a hitetlenkedő "igeeeen?" kérdések hada. Ha visszaszólok valamit, hogy foglalkozzon már inkább a saját gyerekével, vagy a saját dolgával, fel van háborodva. De tényleg másról sem tud beszélni, csak erről. Hazamegyek, még ki sem pakolom a cuccaimat a kocsiból, már ott van, hogy mi volt az egyetemen.


2021. dec. 29. 18:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

Addig nekem ne dumáljon senki, amíg így fogjátok fel. Régen a diploma ért valamit. Most?

Idegenforgalmi és vendéglátóipari szakra járó egyetemista nem tudja, mi pl. Vas megye székhelye.

Tényleg, mit tanultok egyáltalán?

Megértem a nevelőapádat.

2021. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%
Hiába nulláztál le, ez a bazi nagy igazság.
2021. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

4.00 alatt egyik félévben sem volt az átlagom. Ha annyira hülye lennék a dolgokhoz, valószínűleg nem sikerülnének maximum másodjára a vizsgáim. Mert persze van olyan, hogy az embernek szerencséje van és pont jó tételt húz, de azért ebben bízni minden vizsgán nem lehet. Főleg nem írásbelinél, vagy úgy, hogyha szóbeli előtt még beugró is van. Ráadásul ma már sokszor nem is tételhúzás van 1-1 vizsgán, hanem minden témából kérdezgetnek, tehát elég gyorsan kiszűrik, ha az illető semmit nem tud.

Ügyesen és ésszerűen kell tanulni, nem pedig bemagolni mindent feleslegesen.

2021. dec. 29. 18:30
 4/19 A kérdező kommentje:
Akinek pedig az általános intelligenciája problémás, azt az egyetem nem fogja helyretenni.
2021. dec. 29. 18:31
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Már Szókratész is ki volt akadva azon, hogy az írás feltalálásával senki nem fog rendesen megtanulni (memorizálni) semmit. Mindig lesznek emberek, akik nehezen viselik hogy egyszerűbbé válik valami, ami az ő idejükben sokkal szivatósabb volt. Ne törődj vele.
2021. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Mondd neki, hogy ezek szerint te sokkal okosabb vagy nála, hiszen tizedannyi tanulással is ugyanolyan eredményt érsz el, mint ő, akinek még a karácsonyi vacsorát sem sikerült élveznie.
2021. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Hatossal értek egyet. Dicsekedj kicsit, hogy xarul érezze magát. :)

Négyes átlag mindenhova is jó, kettessel már talán hátrányban lennél, mert az valószínűleg tükrözné a szakmai tudásodat már (nem minden szakon persze).


Egyébként soha nem fogja abbahagyni. Direkt tol le, mégha tagadni is fogja. Csak egy semmirevaló kölyöknek tart, sosem leszel elég jó neki, az ilyen faxságokkal is csak anyádat akarja ellened hergelni, hogy lusta dög vagy, bezzeg ő, az alfahím. Meg lehet irigy is rád. Sőt.

2021. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

Dicsekedj szerintem is. Ha szakmai dologba kérdez bele, igyekezz udvariasan és lazán lenyomni.

Mi ez a szak?

2021. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Mondd azt, hogy ennyivel okosabb vagy ezért nem kell éjjel-nappal tanulnod.


Azt soha sem fogja megérteni, hogy megváltoztak az idők mert nagyon távol áll a világnézetétől.


Engem is ingyenélő féregnek hívnak a rokonaim mert kétkezi munka helyett irodában ülve dolgozom.

Műszaki terveket készítek amit elég nehéz lenne kinn a szabadban.

Egyébként külön élek tőlük és saját magam fedezem a kiadásaim úgyhogy nem értem miért pont ingyenélőnek hívnak.

2021. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Nehéz bármit ugy mondani valakinek aki enm tud annyit hogy ne tünjön dicsekvésnek iylen helyzetbe.
2021. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!