Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan bántó és...

Anyám állandóan bántó és durva megjegyzéseket tesz rám, nem tudom hogyan reagáljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen van hogy annyira durva ès lenéző hangnemben mondja hogy nèha bekönnyezek és sajnos ezeket már nem tudom elnézni sem megbocsájtani...


Akármennyire is elengedem a fülem mellett, ami sok az sok.


Pl. Hoztak süteményt, mondtam én nem kérek, nem kívánom, nem amúgyse vagyok édesszájú.


Erre megszólal hogy ,, jaj, más lány már zabálná, ÉRTED ZABÁLNÁ a süteményt, egyszer majd megdöglesz az éhsègbe már" meg ilyet mond nekem hogy majd egyszer holtan talál rám a szobában mert hogy éhen halok...


Általában az ètellel kapcsolatban szokott ilyeneket csinálni, gyakran hozzámvágja hogy más 22 éves lány hogyan és mennyit zabál és de jól teszik... de van hogy egyszerűen hozzámvág ilyeneket hogy "nyomorék kislányka" "nyomika, lelkibeteg kis ge*ik vagytok".

Közben semmi bajom sincsen, az én lelkivilágomban béke van! Ha kifejezem hogy nem esnek jól amiket mond nekem akkor csak tovább folytatja... "na egyből megsértődtél, sértődős gyenge ge*ik vagytok"

Fogalmam sincs kikre érti a többesszámot, szerintem a többi velem egykorú lányra. Nyomi gyerekek, semmirekellő fiatal lányok... csak így mindenkire akiben hibát talál.


Azért mondja ezeket rám mert eltérek az ő elképzelésétől, mert szerinte egy 22 éves már legyen asszony, mosson, főzzön, takarítson, legyen barátja/férje, legyen kihízva mert neki csak az a szép, mindenki más csontváz és undorító, tehát legyen IGAZI ASSZONY, én meg szingli vagyok, dolgozok, próbálom élvezni az életet amennyire tudom...csak már megint annyira lehúzott, hogy elment az életkedvem is...

Kiskoromban is folyamatosan ezeket hallgattam, nagy bélyeget nyomott az önbizalmamra..:(



2021. dec. 31. 11:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
99%
Anyukád kivetíti rád a problémáit próbálj meg minnél hamarabb elköltözni onnan
2021. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ja igen már règ elköltöztem, csak sokat találkozunk, gyakran átjön.
2021. dec. 31. 11:16
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Költözz messzebbre, hogy nem jöjjön olyan gyakran.
2021. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Akkor nem volt értelme a költözésnek. Esetleg nincs elég távol. De nem muszáj beengedni.meg is lehet mondani, hogy utalod, hogy lehúz, nem normális, amit csinál, eljottel, hagyjon nyugiban
2021. dec. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
Mondd meg anyukádnak, hogy nem komfortos számodra az, hogy durván kritizálgat. Saját lakásodban semmi okos sincs arra, hogy ez eltűrjed. Ha így folytatja minimálisra redukálod vele a kapcsolatot. Hetente egy telefonhívásra (leteszed a telefont, ha piszkálni kezd), meg havonta meghívod egy sütire és kávéra egy cukrászdába (ott talán viselkedik).
2021. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

"Ja igen már règ elköltöztem, csak sokat találkozunk, gyakran átjön."


Miért nem mondod neki, hogy jöjjön ritkábban?

2021. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Ne engedd be. Gyáva vagy?
2021. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd be, mondd neki ha nem tud normálisan viselkedni takarodjon az életedből
2021. dec. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Ne foglalkozz vele.
2021. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%
A fiatalságotokra irigykedik vagy valami nagy problémája van.
2021. dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!