Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék anyukámnak...

Hogyan tudnék anyukámnak segíteni, ha ennyire nem tudja kézben tartani a dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleim elváltak amikor még kisgyerek voltam és azóta anyukámnak nincs párja, én elég messze vagyok egyetemista, ezért ő egyedül él. Már többször mondtam neki hogy találhatnál valakit, de erre mindig az a válasz hogy ő már nincs abban az életszakaszban. Tudni kell róla hogy rengeteget dolgozik elég jó pozícióban (igazából mindig is egy karrierista nő volt). Gyakorlatilag alig van magánélete az életében szinte csak a munka van. Na de a probléma az hogy tényleg minden szétesik körülötte, pl. nem fizeti be időben a számlákat (volt már rá példa hogy majdnem elzárták nálunk a vizet). Nem az a gond hogy nincs elég pénz hanem hogy egyszerűen nem tartja ezt kézben. Segíteni akartam neki ezért én fizetem most a számlákat online, de ehhez el kell nekem küldenie őket és azzal is többször elkésik még így is hogy nem kell bemennie. Hónapok óta kiégett nálunk pár villany, és azóta nem csavartatja be az égőket.

Nyáron rendelt valamit a netről amit neki kellett volna átvennie állandóan csak üldözte a futár míg végül letették róla...

A lakásban is rengeteg mindent fel kellene újítani de előre látom hogy nem fog csinálni semmit csak állandóan mondja hogy kéne.

Általában amikor hazamegyek azzal szembesülök hogy alap dolgok nincsenek otthon (pl. WC papír).

Mostanában nagyon feszült és szerintem azért mert nem tudja hol levezetni a munkahelyi stresszt, de nem csinál semmit hogy jobb legyen a helyzet.



2022. jan. 2. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
A vizet nem kotik ki csak szűkitik. Amugy kellene neki egy hazvezető.
2022. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
64%

Egy fontos kérdés: Nincs esetleg közeli viszonyban az alkohollal???

Csak mert hasonlót megéltem Én is, és szentül hiszem, hogy az alkoholizmus hordoz magával hasonló "mellékhatásokat". (mármint nem, nem Én ittam)

2022. jan. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem, abszolút nem. Nem is az a típus aki hajlamos lenne ilyesmire.
2022. jan. 2. 18:44
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Lehetőség van a számlákat beszedési megbízással, vagy minek hívják kiegyenlíteni.

A netes rendeléseket, ha stabil munkahelye van, érdemes oda rendelni.

2022. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg depressziós. Aki ilyen figyelmetlen, az a munkáját se tudja ellátni. Nem tudsz rajta segíteni, mindenki magán tud. Pszichológus kéne neki. De a közüzemi számlákat azért fel lehetne tenni csoportos beszedésre a bankszámlájára akkor, amikor nála vagy.
2022. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5

Biztosan nem depressziós, azt azért észrevenném. Általában nem letargikus és ő alapjáraton is egész életében ilyen szétszórt volt, csak talán most hogy felnőtt vagyok jobban látom ezt.

Én is csodálkozom ezen, de a munkahelyén nagyon jól helytáll és egyre nagyobb sikereket ér el.

2022. jan. 2. 18:53
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyszerűen csak ennyire igénytelen. Nem tudsz vele mit csinálni.
2022. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%
A számlákra a megoldás a csoportos beszedési megbízás. Ekkor a szolgáltató automatikusan vonja a számláról a tartozást, nem kell vele foglalkozni.
2022. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Nemcsak a letargikus a depressziós. Az is az, aki nem törődik önmagával. Valójában nem szereti önmagát annyira, hogy alapszükségleteket biztosítson magának. Ugyanaz a kategória, mint aki nem mosakszik. A passzivitás, tehetetlenség is depressziós tünet.
2022. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Hónapok óta kiégett nálunk pár villany, és azóta nem csavartatja be az égőket.


És téged mi akadályoz benne?

2022. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!