Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim hallani sem akarnak...

A szüleim hallani sem akarnak a páromról, kibékíthetetlennek tűnnek. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Röviden: sok minden "nem sikerült" az életemben, de én úgy gondolom mindenből megpróbáltam kihozni a legjobbat. 30 éves vagyok, dolgozom, mellette próbálom befejezni az álom egyetememet. Tönkrement egy házasságom amiből van egy 10 honapos kislányom, és jelenleg van egy párom akivel 3 honapja ismerjük egymást.

A kapcsolat az elejétől kezdve idillinek tűnik, befejezzük egymás mondatait, elfogadja a kislányomat, elviseli az apukáját (nem haraggal váltunk el, közös a felügyelet) egyszóval eddig úgy tűnik pont olyan ember akit eddig kerestem.

Viszont a szüleim a kapcsolat elején kutakodtak, és szerintük roma származású párom édesapja.(nincs élő rokona, örökbefogadták kisgyerekként de a nevelőszülei is meghaltak már) Találtak vmi nőt a falubol aki ezt állította, de azota már ő is bevallotta hogy csak kinézet alapján gondolta(sötét bőre van, a kŕt kezéből él meg, 40 éve dolgozik napon...) semmi bizonyítéka nincs.

Próbáltam többször leülni velük megbeszélni, de édesanyám hajthatatlan. Olyanokat mond h "nemakartam hogy végleg elhidegüljünk egymástól, de ezzel pont lett téve a végére" meg h "megvagyok róla győződve h ha kiderülne hogy igazam van és cigány sem hagynád ott".

Eddig nem volt rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Rengeteg mindenben támogattak, kb mindent nekik köszönhetek amit elértem eddig mert ugyan én dolgoztam meg érte de a támogatásuk nélkül (főleg anyagi) nem ment volna.

Külön élek már, de az ő nevükön van a lakás amiben. Feléven belül tervezek költözni. 2-3 hetente viszem az unokát látogatóba, ők is jönnek. De úgy érzem érzelmileg felemészt ez a helyzet. Nem érzem jogosnak teljesen elfordulni a szüleimtől, de így meg folyamatosan rossz szájízzel jövök haza mint egy tini aki rossz fát tett a tűzre, holott csak boldog akarok lenni.



#szülő #párkapcsolat #Nem támogatják
2022. jan. 12. 13:11
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
19%
MAjd a következőt elfogadják, mert lesz még pár, nyugi.
2022. jan. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
74%
Könyörgöm, három hónapja vagy együtt a fickoval. Még a gyerek közelébe se kellett volna engedned és a szüleimnek se kellett volna beszámolni róla ennyi idő után. Gondolom a gyereked apjával, a férjeddel nem 3 hónapig voltál együtt, mégis tönkre ment a kapcsolat. Nyilván lehet, hogy ez örökké tart majd, de ne 3 hónap után tervezd vele az életedet, baxus
2022. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
64%

"Külön élek már, de az ő nevükön van a lakás amiben. Feléven belül tervezek költözni."


Nem a "nevükön" van a lakás, hanem az övék.

Első lépésben gondold át, hogy is képzeled a helyzetet!

A szüleid lakásában lakva nem te fogod szabni a feltételeket és nyilván nem fogják engedni, hogy ez a pasi odaköltözzön és most függetlenítsünk el az okoktól.

Bár félév alatt sok minden történhet, (szakítotok, vagy elfogadják) de azért tedd mérlegre: ez a pasi, vagy a lakás!

2022. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy 3 honapos a kapcsolat és nem vele tervezem az életemet. Be sem mutattam volna a szülőknek ha ők nem kérik. Az hogy a gyerek közelébe sem engedted volna...okés. Első 3 randiig működött hogy bebiszitter és elmegyek de utána... A gyerkőc ugyanúgy hozzám tartozik...nem sok értelmét látok dugdosni előle, főleg úgy hogy ilyen pici még fel sem fogja nagyon hogy anyu és apu szétmentek, nem olyan mintha minden héten másik férfit vinnék haza. Nem látok abban semmi rosszat hogy úgy is találkozunk hogy ott van a gyerkőc.
2022. jan. 12. 13:24
 5/52 anonim ***** válasza:
66%

10 hónapos a kislányod, de 3 hónapja már más párod van, tehát 7 hónapos korában már nem voltatok együtt az apjával, ergo egy eleve szar kapcsolatba szültél.

Lehet, én sem vennélek komolyan a szüleid helyében.

2022. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
A lakásra ők vettek fel hitelt mert én nem kaptam volna. Jelzálogot tetettek miatta a szülői házra. En fizetem a hitelt mióta itt lakom, kb mintha lakbért fizetnék. Ésszerűbb döntésnek tűnt igy legalább " családban " marad a pénz ha már igy is ugy is másik városban kell éljek.
2022. jan. 12. 13:27
 7/52 A kérdező kommentje:
A párom édesapja valóban több mint 56 éves...ennél többet én nem fűznék a válaszodhoz. Légyszives olvasd el még egyszer a kérdésemet.
2022. jan. 12. 13:32
 8/52 anonim ***** válasza:
34%

Találd ki előre a sztoridat, mert ez így nagyon gáz!


" En fizetem a hitelt mióta itt lakom, kb mintha lakbért fizetnék."


"...ő nevükön van a lakás amiben. Feléven belül tervezek költözni."

2022. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
89%

A szüleid mindig ilyen előítéletesek mindenkivel? Eddig nem tűnt fel?

Ha normális a párod, és csak a feltételezhető származása miatt ilyenek, akkor gondolom, ezt már rég tudtad róluk.

2022. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
90%
Miert akar mindenki megfelelni a szuloknek?
2022. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!