Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudok segíteni anyámon vagy...

Tudok segíteni anyámon vagy engedjem el az egészet?

Figyelt kérdés

Az egész 2015-ben kezdődött, amikor elváltak apámmal és összejött egy tőlem pár évvel idősebb sráccal. Mindenkinél kiverte a biztosítékot, óvónőként dolgozott, de onnan is kirúgták. Elvileg nem emiatt, hanem mert nem megfelelően bánt/beszélt a szülőkkel és sok panasz érkezett, de szerintem ez is közre játszott. Nagyon nehezen tudtam belenyugodni, hogy egy ilyen pasival van együtt (roma is), de mostanra már kezdtem megszokni, mert már házasok is. Erre nem rég nagy vidáman mesélte, hogy egy 24 éves fiút összeszedett az új mukahelyén és azzal csalja a férjét. Ez nekem már nagyon sok(k). Az 54 éves anyámnak van egy 31 éves férje és egy 24 éves szeretője, és a legszomorúbb, hogy még büszke is rá. Tudom, hogy a saját élete és úgy éli, ahogy neki jó, de szerintem ez valamilyen szinten beteges és hallani se szeretem, ahogy erről úgy beszél, mintha természetes lenne.

Szerintetek lehet rajta segíteni? Arra gondolok, hogy pl.beszélni egy pszichológussal és tanácsot kérni. A másik lehetőség, hogy elengedem az egészet és bármennyire is rossz, de megszakítom vele a kapcsolatot.


2022. jan. 14. 19:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem,hogy olyat érez, hogy segítségre lenne szüksége, amúgy ja, én elengedném szerintem.
2022. jan. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki segíteni, nincs rosszul, nincs semmi baja, csak nem egy nagyszerű ember, hülye/taszító dolgai vannak és idegesít téged. Ez nem az ő problémája, hanem a tiéd. Ha nyersen megmondod, hogy a gusztustalan magánéletébe ne avasson bele, mert utálod hallgatni, de ezután is csak mondja, akkor redukáld a kapcsolatot olyan szintre, ami neked még kényelmes.
2022. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!