Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most mit kéne tennem vagy...

Most mit kéne tennem vagy egyáltalán tehetek valamit?

Figyelt kérdés

A párom szülei rettenetesek. Sokat bántják fizikailag és szavakkal is. Ráadásul alkoholsiták is. Engem kifejezetten utálnak és elítélnek csak mert van tetoválások és szeretem a rock zenét... Nem tudom hogy hogy tudnék neki segíteni mert amikor suliba vagyunk (ő kolis) akkor ott tudok neki lenni és támogatni viszont amikor haza megy szinte már síró görcsbe van. Annyira szeretnék neki segíteni de nem tudom hogy hogy tehetném. Én 17 vagyok ő pedig 15 és együtt vagyunk már 4 hónapja.


Valaki valami tipp? Tényleg nem tudom hogy mit tehetnék:(



2022. jan. 14. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tehetsz, hogy a ha a szerelmetek tényleg tartós, és kétoldalú, akkor megvárjátok a 18. éveteket, pontosabban az övét, és akkor közös életet kezdtek egy albérletben, a szüleitől távol. Te már jövőre 18 éves leszel, elkezdhetsz dolgozni, gyűjteni a fizetésedet, hogy megalapozd a jövőtöket. Ha nem maradtok együtt, ez a gyűjtögetés akkor is hasznos lesz a te jövőbeli önálló életedre.
2022. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyire rossz a helyzet, akkor csak a párod tehet ellene... Gyámügy....
2022. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy is csak akkor szedi ki ha valóban annyira gáz a helyzet.
2022. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
jah, menekülj. Bár akár maradhatsz is... legalább 20 éves korodra megtanulod, hogy ha ilyet látsz, azonnal olajra kell lépni, hogy soha ne találjanak meg...
2022. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
4 vagyok, mármint ezt arra értem, hogy idegenként belecsöppensz egy nyomorúságos életbe, és hirtelen a világ baja zúdul a nyakadba, amit úgy érzel - empátiából - hogy neked kell megoldanod... hát nem
2022. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Az 5-ösre hallgass, sose kapcsolatozz olyannal, akinek nálad több problémája van. Ezt a megmentő-szindrómások csinálják. Tudod, mi a menete annak, mikor elkezdesz megmenteni egy szegény ártatlant? Hogy te azt hiszed, majd ha elviszed a rossz helyről, jó lesz életetek. Hát nem lesz jó. Az ilyen család nem kopik le, kirúgnak majd az albérletből, mert a részeg apa üvöltve veri az ajtót, bemegy a munkahelyetekre is botrányozni, ahol ilyen a család, oda ne szegődj be, mert nem tudsz tőlük szabadulni.
2022. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem nem ilyen "fekete-fehér" a helyzet, mint ahogy sokan leírják ezt.

Ha van rá lehetőséged, beszélgess pszichológussal, a megoldási lehetőségeket keresve.

2022. jan. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

Minden tininek nyomorúságos az élete - szerinte-

Nem azért nem fogadnak el mert tetoválva vagy.. Bár 17 évesen eltudom képzelni milyen művészi "haveri" alkotás lehet.. Szinte egy szülő sem nézi jó szemmel gyermeke tini szerelmi életét.

2022. jan. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!