Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni a barátom...

Szeretnék elköltözni a barátomhoz mert nem bírom itt tovább, anyukám már nem él, nevelő anyámmal nem jövök ki és apummal sem, plusz bukásra állok fizikából és az miatt is rettegek, nem tudom, hogy tehetném meg ezt a lépést?

Figyelt kérdés

#18 éves kor alatt költözés
2022. jan. 16. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

18 éves kor alatt nem mehetsz el engedély nélkül, mert a rendőrség is haza fog vinni. Vagy megbeszéled a dolgot és elengednek, vagy pedig olyanok, hogy leszarnak téged és nem problémáznak érte, de köztes út nincs. Vedd bele, hogy nem minden párkapcsolat szól örökké, és nehogy két szék között a pad alá ess azzal, hogy otthonról nagy balhésan elmész és oda nem várnak/fogadnak vissza, aztán a barát is lapátra tesz, és hirtelen sehová nem tudsz menni.

A harmadik lehetőség a gyámhatóság, és mész nevelőszülőkhöz. Ez szintén közbejöhet, ha balhé van otthon és ki kell emelni téged, mert garantáltan nem azt fogják mondani, hogy akkor költözz pont a barátodhoz (főleg ha minél fiatalabb vagy).

Ezeket mérlegelve dönthetsz úgy, hogy annyira kritikusan rossz a helyzeted, hogy nem maradhatsz ott tovább és még egy intézet is jobb ennél, vagy mégsem annyira halálosan rossz a helyzeted, és összeszorított foggal, de kibírod (mert amúgy el vagy látva, van hol aludnod, kapsz enni, nem vernek stb., csak szar a hangulat).

2022. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Minden lenyegest leírt az #1.
2022. jan. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ezt azért nem ártana a barátod szüleivel is megbeszélni, hogy tartsanak már el, mert otthon csúnyán néznek rád és tanulni is kell, neked meg nincs kedved.

Garantált, hogy ott se várnak tárt karokkal.

2022. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát a a barátod fizika tanár, akkor két legyet ütsz egy csapásra!
2022. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
És miből tervezted fizetni a költségeidet? (kaja, rezsi rád eső része, tisztálkodás, gyógyszerek sulis dolgok?)
2022. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

#5: 👍👍


Na igen... idáig már nem gondolta vegig a kerdező...

2022. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Gyanús nekem, hogy a barátjával inkább biológiát gyakorolnának, ha már nincs szülői szigor. Én még azt sem venném a képbe hogy a másik oldalon vannak szülők, nagy divat ma már 15-17 évesen ilyen 30-40-es sugar daddy-ket tartani, aki apád helyett is apád lesz, és még több is. Nemcsak tetőt rak a fejed felé, hanem elvisz és hazahoz kocsival az iskolából minden nap, délután segít megcsinálni a házit, de este még ágyba(n ͡° ͜ʖ ͡°) is dug. Ő meg természetben fizethet érte, mert mindenki azt ad bele a közösbe, amije van.
2022. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

#5.


Nekem annó a nevelőapám mem fizetett semmit.


Kaptam üres kenyeret, meg vizet, már azért is hálásnak kellett lennem, mert kikérte magának, ha nem.

Meg a fedélért a fejem felett.

Hiába lett volna jogi kötelessége, hogy normálisan táplál, ruház, stb.


Még a tisztasági betét sem volt könnyen elérhető számomra.


15 évesen jöttem össze a 18 éves barátommal és igen, valóban gyakoroltuk a biológiát, de nem ezért segített Ő és a szülei anyagilag, hanem mert normálisak és ezért nem vártak semmit cserébe…

Pont az önzetlensége miatt tetszett meg a barátom és a mai napig is mindig mindenkin segít akin csak tud, semmit sem várva cserébe.


Szóval az én esetemben sokat segített a költözés.


Jobb megoldás volt, mintha szólok a gyámügynek, aztán még lehet halálra is vernek.

2022. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
8as nekem a bőr leégett volna a képemről ha más nyakára megyek élősködni:-(
2022. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Gondoltad a költözés kihúzna abból is, hogy fizikából bukásra állsz?

Szerintem inkább kezdj el tanulni. Aztán egy problémával kevesebb.

2022. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!