Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fejemhez vágta nevelőapám...

Fejemhez vágta nevelőapám hogy nem érdeklem mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
2 élünk együtt, anyám, a nevelőapám és én. Eddig se bírtam, mindenbe beleszól, semmi sem elég jó neki, akármit csinálok az baj, az a gond hogy azt hiszi ő a nagyon vicces, okos, ő a nagy ember a háztartásban, aki mindent tud. Egyszerűen semmi jót nem látok benne. Ráadásul megváltoztatja az egész életem (rossz értelemben) Minden más lett, mintha kicserélték volna az egész életemet, pedig én nem akartam, jó volt az, ami volt.Meg más anyám viselkedése is, más ember lett, mert meg akar felelni a nevelőapámnak és nem mer neki nemet mondani, mindig minden úgy van, ahogy a nevelőapámnak tetszik.Mindig azt kell csinálnunk amit a nevelőapám kér, úgy kell járnunk ahogy ő fütyül. Nevelőapámnak mindig a folytonos kiabálás a megoldás.Egyrészt nem az apám,nekem semmi közöm hozzá,ne mondja meg mit hogy csináljak,másrészt ne kiabáljon, se velem se az anyámmal. Nálunk senki sem kiabált soha,nálunk ez nem szokás,inkább nyugodtan megbeszéltük.Anyám is mindig egyetért vele, bezzeg ha nincs a közelében a nevelőapám, akkor nekem is igazat ad. De előtte nem mer. Nevelőapámmal a kapcsolatom amúgy se volt fényes, mindig kidobált a több ezer forintos cuccaim, és ha számon kértem hogy miért még én voltam a hibás, ma kidobta a rajzaim amivel nem 5-10perc munkám volt, fejemhez vágta hogy a "3 éves gyerekem szebben rajzolna" meg hogy nem érdeklem meg hogy ha valami nem tetszik akkor takarodjak el itthonról és vissza ne jöjjek. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok...ha erről beszélnék a pszichológusomnak nem szeretném hogy értesítse a gyámügyet mert abból is óriási balhé lenne..

2022. jan. 17. 20:24
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
az elejét félre írtam bocsánat!! 2 éve élünk együtt**
2022. jan. 17. 20:25
 2/34 A kérdező kommentje:
illetve bocsánat ha valahol összeszedetlen egy-egy mondat..
2022. jan. 17. 20:26
 3/34 anonim ***** válasza:
97%

Anyukad ilyenkor mit tesz?

Hany eves vagy? Meg tanulsz?

2022. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
99%

Ne aggodj, ezert senki nem ertesiti a gyamugyet, elmondhatod nyugodtan a pszichologusodnak.


Anyukaddal kene leulnod elsosorban oszinten megbeszelni a problemat es ki kellene talalni valamit. Remelem, hogy hajlando segiteni, nem hiszem el, hogy nem latja a bajt. Ha az en gyerekemet basztatna mindenert, ok nelkul a parom, akkor azt nyilvan nem hagynam.

De csak a te verziodat ismerjuk, lehet, hogy a masik oldalnak is vannak serelmei.

Tinikent en is rengeteget csataztam a szuleimmel, ha mozaikcsaladban eltem volna, szerintem az csak olaj lett volna a tuzre.

2022. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
11%
Engedd el a dolgot, nem lehet az iylennel mit kezdeni.
2022. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
11%
De a pénze jól jön, ugye?
2022. jan. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%

Akik nem hiszik el, hogy az anyuka nem veszi észre/fogja fel:


Barátom anyjának 8 év kellett, mire rájött, hogy az iszákos, folyamatosan ordítozó, fölöslegesen túlszabályozó és túlzóan büntető mostoha apuka(sose volt szerncsére fizikai, de annál keményebb verbális terror) nyomorítja meg a kisgyerek fiát és nem a gyerekkel van a gond. (+ nem is volt egy problémás gyerek a sok rokon történetét és az anyját meghallgatva.) Hogy nem azért veri a kisgyerek a fejét a falba, nem mer semmit sem csinálni, meg ül a sarokban, mert kattos... Amire az a megoldás, hogy elküldjük viselkedési problémákkal küzdő gyerekek közé egy több hetes megfigyelő táborba, mivel a gyerek nem mert a gyerek pszichológusnak se beszélni az otthoniakról az anyját védve... Aztán azután megy minden tovább. :)


És hiába jelezte az anyjának, hogy gondja van vele, amíg az anyja nem jött rá, addig nem történt semmi. Szal higgyétek el, hogy vannak ilyen anyák, akik szó nélkül hagyják ok nélkül is bántani a gyereküket ezzel védve az általuk szeretett/akitől anyagilag függ férfit. :)


Szóval kedves kérdező vagy anyagilag függtök ettől a majomtól és anyád tűri emiatt, vagy ennyire álomvilágban él, vagy elfogadta, hogy ez neki így jó, VAGY még az is lehet, hogy anyádat is megnyomorította annyira, hogy elhiszi, hogy senki másnak nem kellene... És társfüggő és nem mer kilépni. stb. Elég sok oka lehet ennek.


A fő kérdésed megválaszolásához fontos lenne, hogy hány éves vagy.

Mivel nem valószínű, hogy anyád elfogja tüntetni ezt az állatot az életedből, így az elköltözés lenne egy jó opció.

- Van rokonod akihez eltudnál költözni, akár ideiglenesen is? Pl amíg be nem fejezed a középsulit vagy nem lesz munkád?

- Mert ha középsulis vagy, meg kell nézni, hogy van e kolihoz lehetőség. Akár osztályfőnöktől kérdezd meg (ebben a folyamatban nem vagyok jártas, csak tudom, hogy vannak kolik középiskolásoknak is), nem kell elmondani neki, hogy mi az ok, lehet mondva csinált is, hogy szeretnél önállósodni blabla és ha anyádékhoz is eljut ez előbb, minthogy elmész, akkor sem lesz akkora balhé.

- Ha egyetemre tervezel menni és szeptembertől mész, akkor koli szintúgy és addig kivárni.

Ezt az előbbieket alkalmi/heti pár napos diákmelóval kombinálni, hogy eltudd látni magad + fizetni a kolit. Már akár a koliba menetel előtt. + Rendelkezz külön junior bankszámlával, hogy anyád és ez a majom kevesebb eséllyel vegye el tőled a pénzt (ki tudja). Nem ismerem őket, így nem tudom megmondani, hogy például a kolira adnának e neked pénzt.


- Ha középsulis vagy és a vége fele vagy (és nem akarsz menni egyetemre), akkor már most kezdj el munkát keresni, akár alkalmit vagy diákot és első körön bérelj egy szobát (ahhoz is kell kezdő tőke, mert kérnek kauciót szintúgy).


Még lehetne pár variációt mondani, de ehhez kicsit többet kellene rólad tudni, meg hogy mik a jövőbeni terveid. :)


A gyámügy tényleg nem megoldás, mert azon kívűl, hogy gyönyörűen megfogja magát játszani, azután csak még jobban megfogod szívni, ahogy Te is írtad.

2022. jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó komment ellenére is nekem nagyon-nagyon nehéz elhinni, hogy anyuka miért tűri szó nélkül, hogy párja gyermeke személyes tárgyait kidobálja és lelkileg bántalmazza, leminősítse, amit csinál, amiben örömét leli. :( :(

Kérdező: mondd el a pszichológusnak.

2022. jan. 18. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
26%

Ha sosem bírtad, miért zavar, hogy nem erdekled?Plusz leirod, hogy nem az apád, nincs közöd hozzá, ne mondja meg neked mit csinalj.


De, ha együtt éltek, akkor bizony köze van hozzád és joga van megmondania mit csinalj: anyadtol kapta ezt a jogot. Ha ide írsz, minimum 16 kell hogy legyél. Ha nem tetszik, qmi otthon van, 2 év múlva el lehet költözni.

A gyamugyet meg senki sem fogja értesíteni. Miert tenné? A vilagon semmi olyasmit nem írtál le, ami ezt indokolná

2022. jan. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Pszichológussal beszéld meg ezeket.

A gyermek személyes dolgait kidobálni és őt leminősíteni nem szabadna.

2022. jan. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!