Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim azt mondják,hogy...

A szüleim azt mondják,hogy nem tisztelem őket és hogy haverként viselkedek velük. Ez egy kicsit igaz is. Hogyan tisztelhetném őket és hogyan tartsam meg a szülő-gyerek távolságot?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 12:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzik így? Vagy miben nyilvánul ez meg?
2022. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Csak azért lehet haveri a viszonyotok mert ők megengedik. Ha nem zavarja őket, csak megállapították, akkor nincs gond. Ha nekik gondot okoz, jobban jársz ha csak elképzeled milyen lenne ha behúznák a féket és magadtól visszább veszel az arcodból, nem várod meg míg tényleg behúzzák. Azonnal tudnál ám tiszteletet mutatni ha egy hétig kellene könyörögnöd olyan dolgokért amik jelen pillanatban csak úgy megvannak neked. Mondjuk akkor sem éreznéd a tiszteletet, de legalább mutatnád.
2022. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Hány éves vagy? Nekik mit jelent a tisztelet?
2022. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Ők neveltek ilyenre. Ne foglalkozz vele, neked nem kell cainalni semmit.
2022. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

azt mondják ahogy beszélek

de én mindig így beszéltem,és nem tudom hogyan változtassak ezen

gondoljak úgy rájuk mint egy tanárra és ne engedjem el magam?

16 éves vagyok

2022. jan. 20. 13:07
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem írsz le konkrét helyzeteket, addig mi sem tudjuk megmondani, mit kéne abban másképp csinálnod.
2022. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Embereld meg magad es beszelj/ viselkedj veluk normalisan. Konkretumok nelkul ennyit lehet erre irni.
2022. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Na, mire 6-ost leírtam, 5-ben írtál egy példát.


A hanghordozás, a stílus, olykor a szavak megválogatása is sokat számít. Ne légy nyegle, ne használj trágár szavakat stb. Ha megkérdezik, hogy valami közös használatú tárgy hol van, és te nem tudod, ne azt válaszold: "mit tudom én", pláne ne azt, hogy "a f..om tudja" hanem azt, hogy "sajnos nem tudom".

Nézz rájuk, amikor beszélsz, ne vágj olyan arcot, hogy zavar téged, hogy meg merészeltek szólítani. Legyél barátságos és kedves velük.

2022. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Pl

Tegnap amikor közösen tv-t néztünk és beszélgetünk én anyukám ágyán feküdtem.

És viccesen mondtam hogy közepén van egy mélyedés és hogy biztos ott szokott feküdni, anyukám is nevetett rajta. De ma reggel le szidott hogy, hogy képzelem hogy én kövérnek nevezem. De nekem tegnap egyáltalán nem ez volt a szándékom. És nem értem hogy akkor tegnap miért nevetett rajta.


Csak ezt a pl-t tudom mert sosem akkor szólnak hanem egy - két nap múlva hogy mondtam valami sértőt de már ők sem tudják mi volt, de többet ne csináljam

2022. jan. 20. 13:18
 10/23 A kérdező kommentje:
Sosem beszélek trágárul!
2022. jan. 20. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!