Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan ébresszem rá anyámat,...

Hogyan ébresszem rá anyámat, hogy pszichológusra van szüksége?

Figyelt kérdés

Elég nehéz gyerekkora volt, amit a mai napig nem tudott feldolgozni. Ha szóba kerül, akkor keserűséggel beszél arról, hogy a nagyszüleim milyenek voltak vele. A bátyját egyenesen utálja, mert állítása szerint a testvére utálja őt, és ő nem fog könyörögni neki, hogy találkozzanak. Holott a testvére (noha ma már nem sűrűn) szokott keresni minket, hogy menjünk el hozzájuk vendégségbe, de oda is csak pukkadni jár anyám, hogy aztán elmondja egész vendégség alatt nem szólt hozzá a bátyja, minta nem két emberen állna ez.

Kényszeres gyűjtögető, a pincénk zsúfolsig van szeméttel, már rosszul vagyok tőle. Állítása szerint minden jó lehet még valamire, de a soktíz éves használatlan könyvet/bútort, újságot se dobja ki, de az üres üdítős palackot is lehordja kidobás helyett.

Nem képes rendet tartani se a saját íróasztalánál, se sehol, szinte soha nem takarít, mindent én vagy édesapám csinálunk. A maximum annyi, hogy elmosogat meg betesz egy mosást, de semmi mást nem csinál szinte a ház körül. Erről se tudunk vele összeveszés nélkül beszélni, mert nem hajlandó belátni.

Az megint más kérdés, hogy apámmal nagyon rosz a kapcsolatuk, vagyis inkább csak hüvös, nem nagyon szólnak egymáshoz ha nem muszáj, de elválni nem tudnak a közös tulajdon miatt, meg mert egyik se tudná kifizetni a másikat, valamint anyám anyja még él, és fefelősséget érez iránta hogy ne hagyja itt az öreg szülőt.

Alapvetően jó kapcsolatom van vele, sőt mindent meg tudok vele nagyjából beszélni. Mondjuk a pszichológusról elég sarkos véleménye van, szerinte csak akkor indokolt elmenni ha már komoly problémája van az embernek. Én is kamasz koromban kértem tőle hadd menjek el, és nem vett komolyan, most felnőtt fejjel járok el szakemberhez. Időközben a bátyám hatására ő is elkezdett járni pár hónapja, de nem hiszem hogy erre a dologra különösebben kitérnének. Egyébként egy 53 éves több diplomával rendelkező emberről beszélünk. Ennek ellenére nem tudok vele egyáltalán beszélni arról, hogy ezt nem így kellene csinálnia, mert akkor rögtön azt mondja, hogy én is csak meg akarom neki mondani hogy mit és hogy csináljon ahogy a szülei, utána meg megsértődik, mert a konfliktuskezelése olyan mint egy ötévesé.



2022. jan. 21. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "szerinte csak akkor indokolt elmenni ha már komoly problémája van az embernek" dolog az előző generációk hatalmas százalékában így él, nem véletlenül alakult ki az, hogy csak a hülyék járnak pszichológushoz... pedig mennyivel könnyebb lenne sok ember élete, ha elmenne...


Szerencsére a mai fiatalokban már ez teljesen kezd megváltozni (illetve a hozzám hasonló 25-35 évesek között tuti, azt nem tudom hogy a 15-20 évesek hogy állnak hozzá, lehet ott még ciki).


A pszichológust nem ismered véletlenül? Lehet, hogy vele kéne beszélni, hogy kezdjen puhatolózni ilyen irányban is, hátha megnyílik előbb utább anyukád, és el tudja érni, hogy foglalkozzon ezekkel a problémákkal a fejében is.

2022. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemigen tudsz vele mit csinálni.
2022. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Most akkor jár vagy nem jár?

Különös, hogy nem írtad azt az alapvető információt, hogy hány éves vagy. Ha felnőtt vagy, el kell költözni. A szobabérlés is jobb, mint otthon. Ha gyerek vagy, akkor addig ki kell bekkelni. Apád is lusta elválni, pedig nem maradhatnának így együtt a mocsárban. Nem kell kifizetni a másikat, kettőbe kell cserélni. Akármilyen picikre. Csak ezt apád nem akarja, és ezzel fenntartja anyád állapotát és az egész család mélyrepülését. Anyádat sorsára kéne hagyni, akkor vagy felébred és lép, vagy úgy marad, de legalább a többiek életét nem befolyásolja. Ti biztos nem tudjátok megváltoztatni. A pszichológus is csak akkor, ha nagyon támogató kapcsolatot tud vele kialakítani.

2022. jan. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Próbálj meg az édesanyád pszichológusával négyszemközt beszélni azokról a problémákról, amiket ide leírtál!
2022. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem szinte lehetetlen, hogy nem tértek ki a szülő témára. Általában az első dolgok között szokott lenni, amit egy pszichológus fel akar tárni, az a családi háttér. Az, hogy anyukád mennyire közlékeny/őszinte ezzel kapcsolatban, már más tészta.
2022. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember, el tudja dönteni.
2022. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!