Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudtam, hogy anyám egész...

Megtudtam, hogy anyám egész általános iskolás koromban hazudott nekem valamiről. Megemlítsem neki, hogy rájöttem?

Figyelt kérdés

Az anyámmal való kapcsolat elcsesződése ott kezdődött, hogy általános iskolás lettem, és ő elvárta, hogy mindig kitűnő legyek, sőt színötös, mondván, hogy ő anno azért nem tudott gimibe menni, mert volt 1-2 négyese a sok ötös mellett. Én meg fiatal voltam és idióta, el is hittem neki, meg amúgy a tanáraimtól is elég erősen ilyen megjegyzéseket hallottam.

És ami azt illeti anyám maximalista hozzáálása teljesen tönkretette a kapcsolatunk alapjait. Alsóban a hangosolvasást addig gyakoroltatta velem, amíg full tökéletes nem lett, amivel nem lenne baj, ha nem lett volna minden hiba után ordítozás. És a házi feladatokon kívüli gyakorlásnál volt egy olyan eset, ami amúgy a mai napig eszembe jut, volt egy mese, amit gyakoroltam az ő nyomására, és számomra ijesztő volt benne a vér szó abban a kontextusban és én nem akartam kimondani, ő ordibált velem, én sírtam, és ezt így órákig... A verstanulás is hasonló volt, egy hiba és ordibálás, én meg érzékeny gyerek révén sírtam a folytonos ordibálástól. Konkrétan volt olyan, hogy elzárta a vizet a házban, mondván, hogy csak azért iszok verstanulás közben, hogy húzzam az időt, meg eldugta az összes zsebkendőt, amikor sírtam, és ordibált velem, hogy ne pocsékoljam erre a hülyeségre meg egyem meg a taknyomat, ha zavar, de hogy ő addig nem ad zsepit, amíg nem tudom a verset... Akkor egy csomó versenyt rámerőltetett akaratom ellenére. Rendszeresen vita volt az ötösnél jobb évközi jegyekből(tesin kívül), mindig a fejemhez vágta, hogy semmi nem lesz belőlem, meg fogok bukni. És egyébként a verés, érzelmi terror, meg a számomra fontos dolgoktól való eltiltás sem állt távol tőlem.

Emlékszem hetedikben lett két négyesem, (amiből az egyik tesi, amire csak azért kaptam meg mindig az ötöst, hogy ne rontsa a bizonyítványt... Szóval az csak a másik négyes miatt négyes, mert amúgy "pofára" ötös lett volna....) és ő évzáró után annyira előadta nekem, hogy mindenből rontottam, mert mi az a két négyes, mege különben is, nincs egy darab dicséretem sem... Meg hogy ezzel el is bsztam a jövőm...


Ehhez képest én ma beleolvastam az asztal közepén hagyott általanosiskolai bizonyítványát, és őszintén szólva nem azon múlt neki a gimi, hogy nem volt szín kitünő 8 évig. Elsőben és másodikban többnyire négyes, egy-két ötössel, harmadikban többnyire négyes pár hármassal, negyedikben majdnem kitűnő, ötödikben többnyire négyes, pár hármassaal, hatodikban többnyire négyes, kevés, és akkor hetedikben és nyolcadikban full kettes, nagyon kevés hármassal, meg egy töltelék tárgy négyessel...

És egyébként is mély nyomokat csinált az én tanulmányaimhoz való hozzáállásával, szégyen, nem szégyen, nem dolgoztam fel. Könnyebb lenne, ha bocsánatot kérne, de ilyen úgyse lesz, mert betudja, hogy az én érdekekemet szolgálta, és még meg is érte, mert viszonylag elitnek számító megyeszékhelyi gimibe jártam(ahova mellesleg nem is akartam annyira menni, de máshova nem engedett el koliba, én meg menekülni akartam az otthoni állapotok elől). Viszont így, hogy megtudtam, hogy évekig a pofámba hazudott, így még rosszabb ez a trauma...


Szerintetek említsem, hogy tudok a hazugságról?


2022. jan. 21. 15:14
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#5 Nem mentegetem. Csak tudom mit mondana.


#6 Bár kamu lenne... :) Szerintem tök egyértelmű, hogy nem szívesen vagyok itthon, lévén, hogy írtam, hogy az, ahol gimis vagyok, azt nem akartam, csak a koli miatt. Egyébként egy rendrakáskor simán előkerülhet egy bizonyítvány.


#9 Nagyon sokra mentem ezzel. Valószínűleg a színötös, abból ami nem is érdekel, tök hasznos, nagyon kompenzálja a különböző komplexusokat. Sokkal hálásabb lennék egy-két négyessel, egészséges családi kapcsolatokkal, és kevesebb mentális gonddal.



A költözés amúgy folyamtban. Legkésőbb szeptemberben lépek is.

2022. jan. 21. 17:24
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

„Ne mentegesd anyádat. Én ordibálás nélkül is mindig kitűnő voltam. Nem ezen múlik.”


Szövegértés azért nem nagyon ment... nem mentegeti az anyját, hanem előre tudja, hogy az anyja ezt hozná fel a mentségére.

2022. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Ezért undorodom az ilyen szülőktől.

Van értelme egy lelki nyomorék embert csinálni csak azért, hogy ,,kitűnő” legyen?

Mert nekem meg ne próbálja senki bemagyarázni, hogy ez a gyerek javát szolgálja. Annak több értelme van, ha lesz belőle egy olyan felnőtt, akinek lehet, hogy csak érettségije vagy szakmája van, de egy magabiztos embert lett belőle.

2022. jan. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%
Na, napi hamupipő megvolt. Remélem, nem a kamukirálynő tért vissza.
2022. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
25%

"Ez tortenik ha a szulo a gyereken keresztul akarja elerni amit o nem tudott :)"


Nem a gyerekén kereszetül akarja elérni, hanem azt szeretné, hogy a gyereke ne járjon úgy mint ő. Kicsit túl lőtt a célon, de elég szánalmas, hogy itt mkinden kérdés alá valaki tuti beböfög valami hasonlót.

2022. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sok szülő így tesz,persze jót akar neked, de közben elfelejti ,hogy gyerek vagy/voltál.

Nos,nekem is vannak gyerekeim,de nem cseszem le ha 1-est hoz haza,bár megesik,szépen leülök velük beszélgetni erről,nem erőltetek rájuk olyat,amit nem akarnak.

Kisfiam 4 évesen már össze adott,miért? Mert érdekelte,ha nem érdekelte volna,nem tanítom neki,ennyi.

2022. jan. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

15: "Kicsit túl lőtt a célon..."


.... és kicsit tönkre tette a gyereke lelkét.

Normális szülő nem érthet egyet azzal, ahogyan a kérdező anyja viselkedett! Ezt mint szülő mondom!

2022. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
9%
Meglátszik hogy péntek van, minden hétvége ilyen.
2022. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi leszek, meg lesz-e a napi egy kamu...
2022. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
8%
Egy? Ma eddig vagy 3 minimum van.
2022. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!